Szef mnie faworyzuje, mimo że nie jestem najlepsza w zespole. Obawiam się, że kryje się za tym coś więcej

„Myślałam, że jest po prostu serdeczny. Koleżanki jednak szybko wyprowadziły mnie z błędu...”.
Szef mnie faworyzuje, mimo że nie jestem najlepsza w zespole. Obawiam się, że kryje się za tym coś więcej
Fot. Unsplash (Raamin Ka)
12.04.2023

Kilka miesięcy temu zmieniłam pracę. Bardzo się z tego cieszyłam. Słyszałam o tej firmie dużo dobrego. W końcu mogłam zacząć się rozwijać, a do tego wzrosły moje zarobki. Byłabym w siódmym niebie, gdyby nie jedna rzecz. Nie czuję się zbyt komfortowo w towarzystwie szefa. Chociaż wcale nie jestem najlepsza w zespole i można uznać mnie za żółtodzioba, na każdym kroku mnie faworyzuje. 

Zobacz także: Od kiedy mam bardzo udane życie miłosne i zawodowe, odwraca się ode mnie coraz więcej koleżanek

Ostatni etap rozmowy kwalifikacyjnej był spotkaniem z prezesem. Wiedziałam, że zrobiłam na nim spore wrażenie i to nie tylko ze względu na moje CV. To było najdłuższe spotkanie rekrutacyjne w moim życiu. Dobrze nam się jednak rozmawiało, więc odsunęłam swoje zdziwienie na bok, myśląc że to po prostu charakterystyczne działanie dla tej firmy. Na jakiś czas uśpiłam czujność.

Gdy zaczęłam pracę, prezes wciąż zjawiał się w moim dziale. Żartował, sprawdzał, czy czegoś nie potrzebuję, chwalił za postępy w przygotowywaniu projektu. Innych pracowników za to pomijał. Nie przyszło mi do głowy, że ze mną flirtuje. Myślałam, że jest po prostu serdeczny. Koleżanki jednak szybko wyprowadziły mnie z błędu. Szef ma opinię uwodziciela i już kilka razy zdarzały się w firmie podobne rzeczy. Romansował z paroma stażystkami, po czym wyrzucał je na bruk. Wszyscy uważają, że teraz na mnie zagiął parol...

Nie podoba mi się to. Nie lubię czuć na sobie jego spojrzenia. Krępuje mnie... Mam chłopaka, a zresztą nie interesują mnie romanse w pracy. Staram się być wobec niego zdystansowana, ale jego zachowanie wcale się nie zmienia, wręcz przybiera na sile. Zagaduje mnie wciąż, pytając o życie prywatne. Prawi mi komplementy. Nie wiem już, co robić.

Alicja

Zobacz także: To ciekawe imię oznacza „upiększającą się”. Kobiety, które je noszą, kochają olśniewać otoczenie

Polecane wideo

10 typów ludzi, którzy nie powinni być rodzicami
10 typów ludzi, którzy nie powinni być rodzicami - zdjęcie 1
Komentarze (18)
Ocena: 4.22 / 5
gość (Ocena: 3) 15.04.2023 00:21
Są inne cwane, które owijają sobie szefa wokół palca. Jedna taka z mojego zespołu dostała awans nie mając kompetencji. Mam od niej lepsze kwalifikacje, ale awans przeszedł mi koło nosa, bo nie flirtuję i nie kokietuję, tylko skupiam się na pracy.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 13.04.2023 18:41
Metoda szarego kamienia!
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 12.04.2023 12:00
Nie udawaj, że nie wiesz o co chodzi. Dobrze wiesz. Nogi na zapiętnaście trzecia i jazda.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 12.04.2023 00:31
Uważaj lepiej na niego i zacznij go unikać. Wiem, że to trudne, bo to twój szef, ale ogranicz z nim kontakty do niezbędnego minimum. Żadnego spoufalania się, opowiadania o swoim życiu prywatnym, apropo szef nie powinien dopytywać się ciebie takich rzeczy, to twoja sprawa, a on nadużywa swoich przywilejów. Mi też na twoim miejscu zapaliłaby się czerwona lampka w głowie, bo on sobie na za dużo pozwala. Lepiej zacznij nagrywać swoje rozmowy z nim na dyktafon żeby w razie czego w sądzie pracy mieć dowody na to, że on cię nachalnie podrywa. Zbieraj dowody i świadków, a jak będziesz czuła że przekracza granicę, pozwij go o molestowanie.
zobacz odpowiedzi (9)
Katarzyna (Ocena: 5) 12.04.2023 00:20
Udawaj że nie rozumiesz o co mu chodzi.
zobacz odpowiedzi (3)

Polecane dla Ciebie