Mam dużo starszego męża. Właśnie zaczął się u niego kryzys wieku średniego

„Przypadkiem usłyszałam ich rozmowę. Mówił o mnie przedmiotowo, jak o trofeum. Oniemiałam, gdy zaczął wszystkim doradzać zmianę żon ma młodsze...”.
Mam dużo starszego męża. Właśnie zaczął się u niego kryzys wieku średniego
Fot. pexels (Leeloo Thefirst)
27.03.2023

Związałam się z Piotrem pięć lat temu. Rok temu za niego wyszłam. Nasza historia miała sporo wzlotów i upadków. Piotr rozwiódł się dla mnie z żoną, z którą spędził dwadzieścia lat. Długo czułam się źle z tego powodu. Nigdy nie spodziewałam się, że znajdę się w takiej sytuacji, ale zakochałam się w nim do szaleństwa. Wierzyłam, że to miłość mojego życia i raczej nie przejmowałam się tym, że dzieli nas duża różnica wieku. 

Zobacz także: Terapia dla par miała być ratunkiem dla mojego związku. Skończyłam jako singielka

Nasz dotąd bardzo udany związek zaczął się jednak ostatnio psuć. Od kilku miesięcy Piotr zachowuje się dziwnie. Nie poznaję go czasem. Myślę, że dotknął go kryzys wieku średniego. Jest majętnym człowiekiem, ale zawsze miał do pieniędzy bardzo zdrowy stosunek. Nagle zaczął nimi szastać. Nie chodzi o robienie sobie przyjemności i korzystanie z życia. Zachowuje się, jakby chciał się popisać przed innymi statusem materialnym. Kiedyś śmiał się z takich zachowań i uważał je za obcesowe. Teraz sam opowiada tylko o luksusowych samochodach i o tym, jakimi badziewiem jeżdżą nasi sąsiedzi. Czasem jest mi za niego wstyd. Poza tym zaczął też mieć obsesję na punkcie swojego wyglądu. Trzeba być zadbanym, ale to jego ciągłe bieganie do kosmetyczki doprowadza mnie do szału.   

Najbardziej dotknęło mnie jednak to, że przechwala się mną przed kolegami. Przypadkiem usłyszałam ich rozmowę. Mówił o mnie przedmiotowo, jak o trofeum. Oniemiałam, gdy zaczął wszystkim doradzać zmianę żon ma młodsze. Czuję się z tym okropnie. Wyszłam za niego, bo uważałam go za niesamowitego, czułego, uroczego i inteligentnego mężczyznę. Mam nadzieję, że moja decyzja nie okaże się wielkim błędem...

Marcelina

Zobacz także: LIST: „Mam roczne dziecko i chcę wrócić do pracy. Teściowa twierdzi, że jestem wyrodną matką”

Polecane wideo

Idealne wiosenne torebki. Dzięki nim każda Twoja stylizacja będzie wyglądała fenomenalnie
Idealne wiosenne torebki. Dzięki nim każda Twoja stylizacja będzie wyglądała fenomenalnie - zdjęcie 1
Komentarze (21)
Ocena: 4.76 / 5
gość (Ocena: 5) 05.04.2023 00:07
Nie widzę w tym nic złego. Powinnaś się raczej cieszyć ze jesteś dla niego „trofeum” i się chwali ze ma takà kobietę. No nie widzę lepszego komplementu dla kobiety.
odpowiedz
Katarzyna (Ocena: 5) 30.03.2023 23:02
Nigdy nie związałabym się z żonatym, dzieciatym albo rozwodnikiem. Porażka.
odpowiedz
Wiki (Ocena: 5) 28.03.2023 16:32
W skrócie. Wyszłaś za niego bo $$$$$$$ A jeszcze jak Cię dobrze.... to ubzdurałaś sobie miłość. Zimna matematyka. I tylko tyle! Reszte bzdur fajnie będzie, jak autorka zostawi sobie dla rodziny.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 28.03.2023 14:28
Byłaś naiwna to teraz masz...
odpowiedz
Wiktor (Ocena: 5) 28.03.2023 14:25
Ja moją żonę znam 37 lat, a jednak potrafiła mi wywinąć numer, którego bym się nigdy nie spodziewał... i nie chodzi o zdradę. Nie poznamy naszych, nomen omen, "bliskich" do końca życia.
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie