Przyjaciółka zamęcza mnie swoimi sprawami

„Dosłownie w każdej sprawie oczekuje mojej rady”.
Przyjaciółka zamęcza mnie swoimi sprawami
Fot. pexels (Hanah Bickmore)
24.03.2023

Przyjaźnię się z Polą od trzech lat. Poznała nas ze sobą wspólna znajoma i jakoś tak od razu się polubiłyśmy. Początkowo nasze kontakty były rzadsze, teraz już są codziennie. To moja przyjaciółka, bardzo lubię spędzać z nią czas i życzę jej jak najlepiej, ale od kilku miesięcy ona traktuje mnie niemal jak swoją wyrocznię. Męczy mnie to bardzo.

Dzwoni do mnie lub pisze każdego dnia. Robi mi screeny rozmów z różnymi facetami, z którymi akurat randkuje i pyta, co powinna im odpisać albo co o nich sądzę. „Ale jak myślisz, jemu zależy?”. A ja zwyczajnie przecież nie wiem, co dany facet ma w głowie, nie czytam mu w myślach. Pola oczekuje jednak ode mnie konkretnych wniosków. Dopytuje, czy dobrze komuś odpisała. Opowiada mi o wszystkim. O kłótniach z mamą, o plamach na dywanie, o wkurzających ludziach z pracy. Czasem aż mi głowa paruje od ilości spraw, które musi ze mną codziennie omówić.

Zobacz także: Terapia dla par miała być ratunkiem dla mojego związku. Skończyłam jako singielka

Nigdy wcześniej nie miałam w swoim życiu nikogo, kto aż tak był do mnie „przyssany”. Ja też mam swoje codzienne problemy i sprawy, którymi nikogo nie obarczam. Nie radzę się nikogo, jak rozmawiać z facetami na aplikacji randkowej tylko po prostu staram się być sobą. Nie mówię, że stłukłam talerz i muszę kupić nowy, a problemy Poli są nierzadko właśnie takiej rangi.

To dobra dziewczyna, a ja nie chcę jej zranić, ale coraz częściej łapię się na tym, że gdy ona dzwoni lub pisze, w mojej głowie pojawia się: „o nie”. To chyba nie jest normalna reakcja w stosunku do przyjaciółki…

Kasia

Polecane wideo

Dodaj cyfry ze swojego numeru telefonu i sprawdź, co to znaczy
Dodaj cyfry ze swojego numeru telefonu i sprawdź, co to znaczy - zdjęcie 1
Komentarze (33)
Ocena: 4.88 / 5
gość (Ocena: 5) 10.05.2023 08:26
Rozmowy nic nie dadzą. Doprowadzi do wyrzutów w stylu "nie chcesz ze mną rozmawiać", czy równie mądrego "to w ogóle mam nie pisać". Po prostu ogranicz kontakt. Odpisuj na wybrane wiadomości i w razie czego zakończ go. Kobieta ewidentnie niedojrzała. Wciąż na etapie kłótni z mamą i nowinek z pracy, jakby chodziła do liceum. I nie zauważa, że ciebie męczy jej dziecinność. Pewnie nawet myśli, że "zmieniłaś się" i "jakaś stara się zrobiłaś". Może nawet próbuje cię rozruszać, podsuwając aferki-chichotki, czyli "superfacetów z apki", sugestie, że "prześladuje ją zakochany i bosko przystojny facet", "wredne Kaśki z pracy, co to nie obgadują" i "mamę, która jest głupią i wredną małpą, bo każe jej sprzątać pokój, a to jej królestwo, gdzie ma bezwzględny »zakas wztempu«"
odpowiedz
Ida (Ocena: 5) 26.04.2023 20:46
Rozmowa z koleżanką nic tu nie pomoże, ponieważ z artykułu wynika że nie jest zbyt mądra. Obrazi się i dalej nic nie zrozumie. Myślę, że będzie ci przykro przez jakiś czas, ale nic na siłę. Ta relacja to nie jest przyjaźń skoro męczy cię i czujesz się niekomfortowo.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 31.03.2023 10:38
Zdecydowanie jesteście na innych etapach życia, polecam się zdystansować. Sam fakt, że czujesz zmęczenie tą osobą oznacza, że przemęczasz swoją psychikę, czy warto? Nie. Nie musisz brać odpowiedzialności za przyjaciółkę i jej wybory. Szczera rozmowa, nawiązująca do tego, że nie masz aktualnie głowy na radzenie w jej problemach, bo masz swoje, z którymi musisz sobie radzić. Jeśli tego nie zrozumie, to znaczy że to wcale nie była przyjaźń.
odpowiedz
Michalina (Ocena: 5) 30.03.2023 09:43
Wyjeb jej w łeb.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 25.03.2023 14:33
Ja mam taką sytuację z siostrą ktora jest ode mnie starsza o 15lat ! Ale zaczyna sue zachowywac jak dziecko.zdystansowalam sie do siostry,nie zawsze odbieram jak dzwoni ,zeby jej nie bylo przykro wysylam sms ze jestem tu czy tam,zdzwonimy sie innym razem.pomoglo bo juz nie musze sluchac jej godzinnych monologow codziennie
zobacz odpowiedzi (2)

Polecane dla Ciebie