Mój chłopak nie potrafi być ze mną szczery. Ostatnio ciągle przyłapuję go na kłamstwach

„Doprowadza mnie to do szału. Dałam mu ultimatum. Jeżeli jeszcze raz mnie okłamie, to z nami koniec...”.
Mój chłopak nie potrafi być ze mną szczery. Ostatnio ciągle przyłapuję go na kłamstwach
Fot. Instagram.com (https://www.instagram.com/tezza.barton/)
22.02.2023

Jesteśmy z Michałem parą od siedmiu miesięcy. Myślałam, że etap poznawania się mamy już za sobą. Byłam przekonana, że to ktoś dla mnie. Poczułam się z nim naprawdę szczęśliwa, doceniona i kochana jak nigdy dotąd. Niestety zaczęłam zauważać, że Michał ma skłonności do kłamstwa. Kłamie jakby dla sportu, bo jego nagminne naciąganie prawdy nie dotyczy wcale ważnych rzeczy i poważnych tematów, a drobnostek. Kłamie jak z nut, chociaż wcale nie musi. Nie potrafię go zrozumieć. 

Zobacz także: Zamarzył mi się podwójny ślub. Niestety mój narzeczony nie chce o tym słyszeć

Na początku go usprawiedliwiałam. Myślałam nawet, że może to ja nie nadążałam z jego opowieściami i ciągle ulatywał mi z nich jakiś szczegół. Potem jednak doszłam do przykrego wniosku, że Michał ma skłonności do bajdurzenia. Nie potrafi być do końca szczery. Zawsze musi dodać do swojej historii jakiś dodatkowy szczegół, mimo że to niepotrzebne. Wraca na przykład z cukierni i opowiada z pasją o tym, że kupił dla nas ostatnie dwa kawałki sernika karmelowego. Tylko że ja wróciłam z niej kilka minut przed nim i nie wiedząc o tym, że kupi coś do kawy, też wybrałam sernik. Wzięłam dwa pierwsze kawałki z wielkiej blachy... Gdy wychodzi na jaw, że nie mówi prawdy, zamyka się w sobie. Chodzi potem obrażony przez cały dzień. Nie potrafi wytłumaczyć, po co opowiada te dziwne historyjki. Takie sytuacje powtarzają się cały czas. 

Okropnie mnie to irytuje. Nie znoszę kłamczuchów, więc jego zachowanie doprowadza mnie do szału. Dałam mu ultimatum. Jeżeli jeszcze raz mnie okłamie, nawet w błahej sprawie, to z nami koniec...

Katarzyna

Zobacz także: Muszę pogratulować teściowej talentu. Doskonale okręciła sobie mojego męża wokół palca...

Polecane wideo

Mężczyźni zdradzają, które stylizacje robią na nich największe wrażenie
Mężczyźni zdradzają, które stylizacje robią na nich największe wrażenie - zdjęcie 1
Komentarze (12)
Ocena: 4.92 / 5
gość (Ocena: 5) 23.02.2023 16:53
Ten koleś to mitoman.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 22.02.2023 20:25
Pseudologia Fantastica. Ja kiedyś byłam z osobą, która na to chorowała - myślałam, że jak mu dam odczuć że go akceptuje, to przestanie opowiadać bajki. Nie przestał :D a i przypominam film/książkę "Przerwana lekcja muzyki" - w pokoju z Susaną leczyła się dziewczyna chora właśnie na mitomanię.
zobacz odpowiedzi (1)
Ala (Ocena: 4) 22.02.2023 17:41
Niby pierdoła ale za chwile się dowiesz, że kłamie też w innych sprawach. Możliwe że opowiada znajomym, że się stara w związku a ty niezbyt itp. Tacy ludzie powoli budują narrację w koło siebie. Nigdy nie wiesz czy ta narracja będzie z tobą czy przeciwko. Niestety kiedyś możesz przypadkową omyłeczką podpisać kredyt z jednym zerem więcej etc. Mitomania to cecha narcyzów i nigdy się nie kończy, tylko przybiera na sile. Mam kogoś takiego w rodzinie. Taka osoba skłóci wszystkich, wszędzie i bez powodu dla własnej uciechy snując opowieści dziwnej treści.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 22.02.2023 13:37
Podczas treningów nigdy nie odbieram telefonów od męża. Gdy oddzwaniam, zawsze mu mówię ze byłam akurat pod prysznicem i nie słyszałam telefonu. Zdradzać go nie zamierzam, w ważnych sprawach tez go nigdy nie okłamuje, a to ze mu puszczę drobne kłamstewko chyba nie sprawi, że spłonę w piekle.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 22.02.2023 11:49
Przeważnie od małych kłamstw się zaczyna, a na zdradach kończy. Lepiej Ty to skończ, bo on się nie zmieni.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie