Zamarzył mi się podwójny ślub. Niestety mój narzeczony nie chce o tym słyszeć

„Nie rozumiem go, podwójny ślub to przecież świetna sprawa. Możemy dzięki temu znacznie obniżyć ślubne koszty...”.
Zamarzył mi się podwójny ślub. Niestety mój narzeczony nie chce o tym słyszeć
Fot. Instagram.com (https://www.instagram.com/tezza.barton/)
08.02.2023

Narzeczony poprosił mnie niedawno o rękę. To najwspanialsza niespodzianka. Chciałam tego od dawna. Miesiąc temu zaręczyła się też moja siostra. Obu nam od zawsze marzył się romantyczny ślub jesienią. Wpadłyśmy więc na pomysł, aby zorganizować podwójny ślub. To byłoby coś niesamowitego. Cieszyłabym się z tego jak dziecko, siostra też. Niestety mój przyszły mąż nawet nie chce o tym słyszeć... 

Zobacz także: Mam sporą nadwagę. Na każdym kroku spotykają mnie przez to przykrości

Nie rozumiem go. Podwójny ślub to przecież świetna sprawa. Możemy dzięki temu znacznie obniżyć ślubne koszty. Dzięki temu zyskalibyśmy o wiele większy fundusz na podróż poślubną i remont mieszkania. Podzielilibyśmy się z Majką i Krzyśkiem wydatkami po połowie. Jesteśmy z siostrą w podobnym wieku, mamy sporo wspólnych znajomych. Nie widzę sensu, aby zapraszać ich na dwa śluby w odstępie miesiąca... Poza tym mamy z Mają niemalże identyczny gust, więc nie dochodziłoby do żadnych spięć, jeśli chodzi o udekorowanie sali, menu, czy wybór muzyki. 

Michał jednak twierdzi, że to powinien być nasz wielki dzień, wyłącznie nasz. Nie ma ochoty dzielić się uwagą z innymi. To dla mnie bardzo słabe argumenty... Naprawdę zapaliłam się do tego pomysłu i nie wiem, jak w końcu go przekonać. 

Kaja

Zobacz także: LIST: „Zakochałam się w byłym chłopaku przyjaciółki. Mimo że rozstali się lata temu, ma do mnie wielki żal...”

Polecane wideo

Jakie nazwiska najczęściej noszą kobiety w Polsce?
Jakie nazwiska najczęściej noszą kobiety w Polsce? - zdjęcie 1
Komentarze (29)
Ocena: 5 / 5
Jestem bardzo miła 😈 (Ocena: 5) 10.02.2023 20:14
Cześć wszystkim! Czy ktoś może chce ze mną porozmawiać? Proszę 😅
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 09.02.2023 23:58
Pomysł jest durny. Stawiasz w niezręcznej sytuacji gości Panów Młodych - bo się zaczną zastanawiać, czy tej drugiej parze też coś dać. ( Byłam zaproszona na Komunię Mojego Bratanka która była połączona z Komunią Siostrzenicy mojej Bratowej - ot siostry wyprawiły razem Komunie Dzieciakom ale każdy z Gości też coś kupował drobnego tej drugiej stronie bo się czuł w obowiązku ) Będziecie rozdzielać koperty do osobnych pudełek od Waszych gości? Czy to coś złego, że Narzeczony chce aby ten dzień był JEGO i TWÓJ a nie też TWOJEJ SIOSTRY I JEJ NARZECZONEGO? Może, on sobie to wymarzył INACZEJ. Zastanów się też, czy na pewno chcesz tego TY. Żeby jedna z Was nie płakała jak tą drugą uznają za ładniejszą Pannę Młodą, później nie było afer że ta druga skradła show, ma więcej zdjęć. Miałam podobną sytuację - ja zaręczyłam się w sierpniu, brat we wrześniu. Oni wzięli ślub we wrześniu 2017 ja we wrześniu 2018. Nie robiło mi to różnicy czy poczekam rok. Pewnie dużo wspólnych gości Wam odmówi bo będzie im głupio dać po 300 zł dla pary a na 600 zł od pary nie będzie ich stać.
zobacz odpowiedzi (4)
gość (Ocena: 5) 09.02.2023 23:48
ale DLACZEGO to on ma ustąpić? W tym liście jest tylko : JA-JA-JA
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 08.02.2023 17:31
Narzeczony ma rację, pomysł jest debil.ny... Sorry ale nie jesteście małymi dziewczynkami które obchodzą razem urodziny. To powinen być indywidualny dzień każdej pary. Wy będziecie miały wydatki po połowie a co goście mają powiedzieć? Może do koperty również powinni dać połowę z tego co chcieli?
zobacz odpowiedzi (3)
gość (Ocena: 5) 08.02.2023 16:22
Widac Twoj narzeczony chce dzielic ta chwile tylko z Toba i ma racje! Oszczednosci mozna szukac naprawde w wielu dziedzinach zycia, ale nie robic takie dziadowskie oszczednosci na wlasnym slubie, czy innej waznej uroczystosci. To nigdy nie bedzie Twoja uroczystosc, to nigdy nie bedzie Twoj slub, tylko dzielony. Po prorstu mozna zwyczajnie zrobic 2 sluby oddzielne z mniejsza iloscia gosci i tyle, jak juz tak sie kasa liczy.
zobacz odpowiedzi (3)

Polecane dla Ciebie