Przyjaciółka twierdziła, że nie chce mieć dzieci. Teraz żałuje, a jest już za późno

„Chciałaby cofnąć czas, ale tak się nie da”.
Przyjaciółka twierdziła, że nie chce mieć dzieci. Teraz żałuje, a jest już za późno
Fot. Unsplash (Oleg Ivanov)
31.01.2023

Nie twierdzę, że każda kobieta musi zostać mamą. Ja akurat zawsze wiedziałam, że chcę nią być. Instynkt macierzyński poczułam bardzo wcześnie. Urodziłam dwoje dzieci i choć bywa nieraz trudno, one są moim największym szczęściem.

Moja przyjaciółka miała zawsze zupełnie inny pogląd. Mówiła, że dzieci to utrapienie i że ona tego nie czuje. Woli skupić się na sobie, robić karierę, podróżować. Nieraz jej zazdrościłam, że bawi się do rana w klubach, a ja zmieniam pieluchy. Teraz jednak role się odwróciły i to ona zazdrości mi.

Zobacz także: Zastanawiam się, jak dawni znajomi zareagują na mój widok. Wyglądam zupełnie inaczej niż w liceum

Mamy po 38 lat. Moje dzieci to już nastolatki, a przyjaciółka dopiero teraz doszła do wniosku, że jednak chciałaby być mamą. Starają się z mężem o dziecko, ale nic z tego nie wychodzi. Od ginekologa usłyszała, że może już być dla nich za późno. Jest tym podłamana i twierdzi, że chciałaby cofnąć czas. Tak się jednak nie da.

Nie wiem, jak ją pocieszyć. Trudno mi się postawić w jej sytuacji. Może macie jakieś rady.

Małgorzata

Polecane wideo

7 typów kobiet, których unikają mężczyźni
7 typów kobiet, których unikają mężczyźni - zdjęcie 1
Komentarze (121)
Ocena: 4.66 / 5
Roll (Ocena: 5) 28.02.2023 11:51
W wieku 38 lat jak najbardziej może urodzić zdrowe dziecko, nie wiem czemu lekarz powiedział że nie i dołożył im stresu. Myślę, że możesz poradzić przyjaciółce, żeby wyjechała z mężem na romantyczne wakacje, gdzie odpuszczą z presją rozmnażania i będą ze sobą- wiele problemów z płodnością wynika ze stresu... Możesz doradzić warsztaty medytacji dla dwojga, czy jogi- po prostu coś, co sprawi że trochę się wyluzują. I że zawsze jest adopcja lub piecza zastępcza, w naszym systemie dzieci po prostu gniją zamiast rozwijać się w spokojnym, stabilnym środowisku.
odpowiedz
Katarzyna (Ocena: 5) 25.02.2023 18:50
Teraz to normalne mieć w tym wieku dziecko. 40 lat, to wcale nie tak dużo. Ludzie żyją po 80-90 lat. Problemem są choroby, mnie tata zmarł przed 30 i to było straszne.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 04.02.2023 23:22
Często w pracy słyszę narzekania "nie jeżdżę na zagraniczne wakacje, bo dzieci", "dawno nie byłem gdzieś tam, bo dzieci", "zrobiłbym to i tamto, ale dzieci", "kupiłbym to i tamto, ale nie mam pieniędzy, bo dzieci". Ciężko tu mówić o szczęściu, skoro posiadanie dzieci wiąże się z tyloma wyrzeczeniami. No ale MOŻE szklankę wody na starość poda ;)
zobacz odpowiedzi (6)
... (Ocena: 5) 04.02.2023 23:21
Kuzynka nigdy nie chciała mieć dzieci, wpadła w wieku prawie 38 lat gdy trochę poluzowała z antykoncepcją (chociaż wciąż stosowała)
odpowiedz
Magda (Ocena: 5) 04.02.2023 13:44
Nie znam nikogo, kto by żałował, że nie ma dzieci. Znam za to takich, co żałują, że na rodzicielstwo się zdecydowali.
zobacz odpowiedzi (5)

Polecane dla Ciebie