Zastanawiam się, jak dawni znajomi zareagują na mój widok. Wyglądam zupełnie inaczej niż w liceum

„Miałam kilka operacji plastycznych, więc mogą być w szoku”.
Zastanawiam się, jak dawni znajomi zareagują na mój widok. Wyglądam zupełnie inaczej niż w liceum
Fot. Unsplash (Marcko Duarte)
27.01.2023

W liceum wyglądałam zupełnie inaczej niż teraz. Byłam otyła, miałam kiepską cerę, odstające uszy i zdecydowanie zbyt duży nos. Miałam mnóstwo kompleksów i zwyczajnie nie lubiłam siebie. Nie byłam jednak klasową ofiarą, znajomi z klasy raczej mnie lubili, nikt mi nie dokuczał. Poza tym dobrze się uczyłam, więc każdy chciał mieć ze mną dobre relacje.

Po szkole wyjechałam na studia do innego kraju i znajomości licealne się urwały, poza jedną. Nie miałam w tamtym czasie social mediów, więc nikt nie wiedział, co u mnie słychać. Nikogo też raczej to nie interesowało. Jedyna osoba, z którą rozmawiałam i od czasu do czasu się widywałam, to moja przyjaciółka ze szkolnej ławki. Ona zdawała mi relację, co słychać u niektórych znajomych, bo wszystko wiedziała z Facebooka. Teraz wiem od niej, że planowane jest spotkanie naszej klasy, takie niezobowiązujące, bez dawnych nauczycieli, bez innych roczników. Wynajęta jest sala w restauracji. Spotkanie miało się odbyć już dwa lata temu, ale wtedy przeszkodziła pandemia.

Zobacz również: „Ideał kobiety”. 4 cechy wyglądu, które najbardziej kręcą facetów

Chętnie pójdę i zobaczę się ze wszystkimi, choć trochę obawiam się reakcji na mój widok. Nie wyglądam już tak jak kiedyś i oczywiście nie jest to zasługa diety zmieniającej rysy twarzy. Miałam kilka operacji plastycznych, więc mogą być w szoku. Zoperowałam uszy i nos, powiększyłam trochę usta, schudłam. Wyglądam jak inny człowiek. Mam profil na Instagramie, ale wrzucam na niego zdjęcia swoich prac lub miejsc, które odwiedzam. Nie ma tam ani jednej fotografii mojej twarzy.

Trochę mam tremę, jak znajomi zareagują. Będą się zastanawiać, kim jestem, próbować połączyć moje panieńskie nazwisko z obecną twarzą. Nie wiem, jakich reakcji się spodziewać i to mnie mocno blokuje. Jestem dumna, jak teraz wyglądam, ale boję się komentarzy wyśmiewających to, że przeszłam tyle operacji. Jak sobie poradzić z tym lękiem? Spotkanie będzie na początku lutego.

Martyna

Polecane wideo

10 najbardziej zmysłowych języków na świecie
10 najbardziej zmysłowych języków na świecie - zdjęcie 1
Komentarze (40)
Ocena: 4.7 / 5
gość (Ocena: 5) 01.02.2023 01:19
Wydaje mi się, że to tylko autorka widzi. Operacja odstających uszu czy korekta nosa to nie są nie wiadomo jak ogromne zmiany. Jedynie waga z dość dużej na mniejszą może rysy twarzy zmienić, ale no nie będzie dziewczyna specjalnie tyła z okazji spotkania klasowego
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 31.01.2023 11:46
Jesteś piękna z wagą 102 kg.
zobacz odpowiedzi (1)
Nasti👻💕 (Ocena: 5) 29.01.2023 23:26
Jesteś piękna powodzenia😁
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 29.01.2023 13:51
Uspokój się. Jesteście już wszyscy dorośli. Ty się chyba zatrzymałas menalnie na czasach licealnych. Idz i baw się dobrze.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 29.01.2023 13:04
Boisz się ze dobrze wyglądasz? Powinnaś być z siebie dumna. Dzisiaj operacje plastyczne to nie powód do wstydu ale oznaka ze jeste odważna i jął coś ci się nie podoba to to zmieniasz a nie siedzisz w miejscu i lamentujesz nad swoim losem.
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie