„Gdy zaproponowałam partnerowi ślub, wszyscy byli oburzeni”. Kobiety, które oświadczają się mężczyznom

„Gdy powiedziałam o tym przyjaciółkom, uznały mnie za wariatkę. Oznajmiły nawet, że przez taką żenującą akcję mój związek może się rozpaść...”.
„Gdy zaproponowałam partnerowi ślub, wszyscy byli oburzeni”. Kobiety, które oświadczają się mężczyznom
Fot. Instagram.com (https://www.instagram.com/tezza.barton/)
22.12.2022

Coraz większa liczba kobiet nie ma zamiaru czekać na męską inicjatywę w temacie zaręczyn.  Postanawiają więc działać zdecydowanie i wziąć sprawy w swoje ręce - to one się im oświadczają. Dla wielu osób podobne nieszablonowe zaręczyny to jednak nadal oburzający temat, który wywołuje nie lada kontrowersje i wprawia w spore zakłopotanie. 

Zobacz także: Kocham go nad życie, ale czasem wręcz nienawidzę. Rozstajemy się i zawsze do siebie wracamy...

Czy zostaniesz moim mężem?

Co ciekawe, przejęcie zaręczynowej inicjatywy przez kobiety nadal jest w niektórych kręgach uważane za coś bardzo niezręcznego, odbierającego mężczyznom potężną dawkę męskości. Internet dosłownie huczy od nieprzychylnych komentarzy dotyczących kobiecych oświadczyn. Pojawiają się głosy, że jest to działanie poniżej godności, które jest rozumiane jedynie jako akt desperacji. Z podobnym odbiorem spotkała się jedna z naszych czytelniczek. 

Jesteśmy parą z Michałem od trzech lat. Jeszcze z nikim nie byłam tak szczęśliwa. Jest nam razem cudownie. Zamieszkaliśmy ze sobą po pół roku. Wspaniale się uzupełniamy. Uwielbiamy spędzać ze sobą czas i nie możemy się sobą nacieszyć. Kilka razy rozmawialiśmy o ślubie, o tym jak miałby wyglądać i gdzie moglibyśmy pojechać w podróż poślubną. Pewnego razu wpadłam na szalony pomysł i postanowiłam się mu oświadczyć się. Przygotowałam wyjazd niespodziankę, wynajęłam piękny domek na wsi. Gdy powiedziałam o tym przyjaciółkom, uznały mnie za wariatkę. Miały grobowe miny. Oznajmiły nawet, że przez taką żenującą akcję mój związek może się rozpaść...

Dla mnie to głupota. Michał jest nowoczesny, wrażliwy. W naszej relacji panuje równość, a nie stereotypowy podział ról. On nie jest macho, ja w żadnym razie nie jestem zagubioną cichą kobietką, księżniczką. Postanowiłam, że pójdę za głosem serca i zaskoczę go oświadczynami. Był zachwycony i wzruszony. Od razu się zgodził, mówiąc że jestem kobietą jego życia. Szalony oświadczynowy weekend na wsi wspominamy ze śmiechem prawie każdego dnia. 

Nasze opowieści o nietypowych zaręczynach nie wzbudziły jednak zachwytu wśród naszych znajomych i rodziny. Jego ojciec z przekąsem powiedział: „Oj, no to się urządziłeś Michałek... Zobaczysz co będzie potem...”. Moja matka na wieść o tym zbladła. Nie mogła uwierzyć, że zrobiłam coś takiego, bo podobno to kobiecie nie przystoi.

Naprawdę nie rozumiem, jak tak piękny, romantyczny gest może wywoływać w ludziach konsternację, niesmak i oburzenie.

Karolina

Zobacz także: Kolory, które mężczyźni uważają za najbardziej zmysłowe. Natychmiast przyciągają ich uwagę

Polecane wideo

Z jakich grzechów Polacy spowiadają się najczęściej? Grzech numer jeden zaskakuje
Z jakich grzechów Polacy spowiadają się najczęściej? Grzech numer jeden zaskakuje - zdjęcie 1
Komentarze (32)
Ocena: 4.75 / 5
no_bez_kitu_szmato (Ocena: 5) 29.06.2023 20:11
Ale o co chodzi? Kobieta może się oświadczyć facetowi, żadne prawo nie zabrania. Uważam że to miła niespodzianka! Cieszę się że szczęścia tej dziewczyny, a ci stereotypowi znajomi i rodzina mogą się wypchać bo to ich życie.
odpowiedz
Karzełek (Ocena: 5) 12.01.2023 22:27
Mam taką koleżankę bardzo mi się podoba ale jest wyższa o jakieś 15 cm i nam czy mnie zaakceptuje co robić ?
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 30.12.2022 08:01
Raczej oświadczyła się partnerce że straponem.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 27.12.2022 22:57
Dla czego kobiety bez oporów rozkładają nogi przed facetem ginekologiem . Jest jedno wytłumaczenie, baby to kur.wy
zobacz odpowiedzi (1)
123456 (Ocena: 5) 26.12.2022 12:57
A ja jestem z chłopakiem, tak nadal chłopakiem 5lat i nadal nic, nie oświadczył się, mówi ze kocha itp, widze to ale chyba nie myśli o mnie powaznie, jest mi przykro, Jk czytam o ślubach czy zaręczynach innych czuje się jak wyrzutek ☠️☠️ te święta były najgorsze, zaczyna się naciskanie ma dzieciaka i sugestie o ślubie co jest jak szpila… co radzicie? Może odejść i być stara panna? Przynajmniej nikt nie pomyśli tak jak teraz 😰😥🤬
zobacz odpowiedzi (12)

Polecane dla Ciebie