Jesteśmy razem ponad rok i jeszcze nie usłyszałam słowa „kocham”

„Chcę go zrozumieć. Usprawiedliwiam wciąż jego zachowanie, ale jest mi po prostu przykro...”. Dlaczego czasem tak trudno wyznać miłość?
Jesteśmy razem ponad rok i jeszcze nie usłyszałam słowa „kocham”
Fot. Instagram.com (https://www.instagram.com/junybreeze/)/Unsplash (Rinck Conent Studio)
29.12.2022

Dla niemałej liczby kobiet jednym z największych problemów związanych z relacjami jest to, że ich partnerzy nie potrafią mówić o swoich uczuciach. Codzienność bywa więc dla nich męczącym odgadywaniem ich myśli, kłopotów i pragnień. Twardy, stanowczy i niepoddający się uczuciom mężczyzna od niepamiętnych czasów był najpopularniejszym modelem męskości. Po dziś dzień wielu mężczyzn jest zdania, że jeśli zaczną od niego odbiegać, to na owej męskości stracą.  

Zobacz także: „Dwoiłam się i troiłam, ale on nigdy nie był ze mnie zadowolony...”. Wykańczający związek z psychofagiem

„Kocham”, jak to trudno powiedzieć...

„Jesteśmy z Markiem parą już od ponad roku. To był naprawdę piękny czas. Spędzaliśmy ze sobą prawie każdą wolną chwilę. Wyjeżdżaliśmy często na weekendy w jakieś odludne miejsca i cieszyliśmy się swoją obecnością. Było zabawnie, romantycznie, bardzo czule. Nadal jest nam ze sobą świetnie. Nadajemy na tych samych falach, mamy podobne zainteresowania i cele. Mam tylko problem z jedną rzeczą. W dalszym ciągu nie usłyszałam od niego słowa kocham...

To dla mnie naprawdę dziwne. Jestem pewna na sto procent, że jest we mnie zakochany. Widzę, jak na mnie patrzy, jak się zachowuje. Ciągle zaskakuje mnie czymś niesamowitym, robi mi niespodzianki. Zaczęliśmy niedawno rozmawiać o wspólnym zamieszkaniu.

Pomyślałam, że wyznam mu miłość pierwsza. Długo się do tego zbierałam, ale w końcu się odważyłam. Zamurowało mnie, kiedy nie odwzajemnił moich słów. Po prostu zaczął mnie przytulać i całować... Wiem już, że Marek ma problem mówieniem o swoich uczuciach. Tak chyba został wychowany... W jego domu panowała wojskowa dyscyplina. Chcę go zrozumieć. Usprawiedliwiam wciąż jego zachowanie, ale jest mi po prostu przykro. Czy naprawdę tak trudno wypowiedzieć zwykłe kocham cię?

Ala

Zobacz także: „Przez moje idiotyczne wymagania straciłam miłość niezwykłego człowieka”

Polecane wideo

Najdziwniejsze modyfikacje ciała. Wprawią Cię w niemałe zdumienie
Najdziwniejsze modyfikacje ciała. Wprawią Cię w niemałe zdumienie - zdjęcie 1
Komentarze (24)
Ocena: 4.33 / 5
Olka (Ocena: 5) 10.01.2023 10:00
Małżeństwo to nie ogrody miłości tylko szara rzeczywistość
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 03.01.2023 21:55
Facet nie mówi ze cię kocha bo jesteś tylko na „przeczekanie”. Jest mu z tobą miło, ma zapewniony seks, ale cię nie kocha i zostawi gdy tylko pojawi się inna laska na horyzoncie
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 02.01.2023 15:06
Może słyszysz słowo "rucham"?
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 01.01.2023 11:52
To jak wy w ogóle zaczęliście ten związek bez wyznania miłości ?! Jakoś nie wyobrażam sobie tego. Chyba że to jest miłość tylko z twojej strony a on myślał przez rok czasu że to tylko przyjaźń. Wy wogóle rozmawiacie ze sobą o swoich uczuciach ? Pewnie nie, a to podstawa związku.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 1) 30.12.2022 08:13
A po co ma mówić? Skoro dobrze się prujesz to jest ok.
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie