Porzuciłam męża, gdy byłam w dziewiątym miesiącu ciąży

„Nie myślałam wtedy racjonalnie. Postanowiłam, że się na nim zemszczę i zrobię wszystko, żeby utrzeć nosa jego kochance...”.
Porzuciłam męża, gdy byłam w dziewiątym miesiącu ciąży
Fot. Unsplash (Jonathan Borba)
22.11.2022

M. był moim pierwszym chłopakiem. Poznaliśmy się w liceum, ja dopiero zaczynałam szkołę, on ją kończył. Od tego czasu byliśmy nierozłączni. Świetnie się dogadywaliśmy. Mieliśmy wspólne pasje i marzenia. Nie wyobrażałam sobie życia bez niego. Poprosił mnie o rękę, gdy byłam na trzecim roku studiów. Zgodziłam się bez namysłu.

Przez kolejne dwa lata po ślubie żyliśmy idealnym życiem. Wszystko zaczęło się zmieniać, gdy M. znalazł nową pracę. W pewnym momencie przestałam go poznawać. Nie był już czuły i opiekuńczy, ale zgorzkniały i złośliwy. Miałam wrażenie, że moja obecność go irytuje. Starałam się być dla niego wyrozumiała. Robiłam, co mogłam, żeby atmosfera w domu była przyjemna i pozytywna, ale nic to nie dało. Coraz rzadziej spędzał ze mną czas, wciąż tłumacząc się służbowymi wyjazdami i natłokiem pracy. Z tygodnia na tydzień było coraz gorzej. W ogóle przestał mnie zauważać. Byłam pewna, że ma romans.

Nie myliłam się. Któregoś dnia dostałam tajemniczy anonimowy list. Kilka zdań od życzliwej przyjaciółki M., która wyjaśniła mi, że od dawna to ona jest jego numerem jeden i żebym przestała łudzić się, że nasze małżeństwo przetrwa do końca roku.

Zobacz także: Byłam dla niego kimś na przeczekanie...

Nie czułam się wtedy zrozpaczona. Byłam wściekła. Wściekła jak nigdy w życiu. Dlaczego tak mnie upokorzył? Dlaczego nie mógł porozmawiać ze mną jak cywilizowany człowiek i opowiedzieć o swoich uczuciach? Nie zatrzymywałabym go na siłę... Przeżyłabym szok, ale rozstalibyśmy się jak przyjaciele. Stracił mój szacunek dosłownie w chwilę. Przekreślił tyle lat naszego wspólnego szczęśliwego życia... 

Nie myślałam racjonalnie. Postanowiłam, że się na nim zemszczę i zrobię wszystko, żeby utrzeć nosa jego kochance. Gdy wrócił z kolejnego wyjazdu nie dałam po sobie poznać, że wiem o wszystkim. Przygotowałam romantyczną kolację. Otworzyłam wino. Byłam naprawdę czarująca i w końcu udało mi się zaciągnąć go do łóżka. Tak jak się spodziewałam, zaszłam wtedy w ciążę... Gdy się o tym dowiedział, zaniemówił na... kilka godzin. Potem powiedział, że się cieszy. I faktycznie zaczął się zmieniać. Miałam pewność, że porzucił tą drugą...

Z tygodnia na tydzień nabierałam jednak pewności, że nasza relacja już nigdy nie będzie możliwa do naprawienia. Nie mogłam na niego patrzeć. Drażnił mnie nawet jego zapach. Porzuciłam go, będąc w dziewiątym miesiącu ciąży. Gdybym poczekała do rozwiązania, pewnie nadal tkwiłabym w tym związku. Wiem, że to była najlepsza decyzja, jaką mogłam podjąć. Z pomocą rodziny i przyjaciół zaczęłam nowe życie, jestem szczęśliwa. Od porodu minął rok, a M. nadal jest zupełnie skołowany. Oby był lepszym ojcem niż mężem.

K.

Zobacz także: Mój partner ma romans z mężatką...

Polecane wideo

Cechy partnerki, o której marzą mężczyźni: Wskazali 7 cech ideału
Cechy partnerki, o której marzą mężczyźni: Wskazali 7 cech ideału - zdjęcie 1
Komentarze (8)
Ocena: 4.13 / 5
gość (Ocena: 5) 26.11.2022 13:43
Ja nie mam kochanki ma ją mj
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 22.11.2022 18:50
Lecz się, psychopatko. Albo po prostu się zabij, bo szkoda podatków na takiego zjeba umysłowego. Szkoda tylko dzieciaka.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 22.11.2022 13:42
Nie wiem jak to skomentować, zachowanie jak w gimnazjum. Myślała, że utrze mu nosa tą ciąża i naprawi relację między nimi? W ogóle tu nie ma dorosłej kobiety tylko desperatke. I to nie jego wina, że dziecko ma niepełna rodzinę tylko twoja bo ty na to pozwoliłaś.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 22.11.2022 12:46
Ależ z ciebie głupia baba i w dodatku psychopatka
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 22.11.2022 10:36
Mam nadzieję, że ten list to kolejny poryw fantazji redakcji. Jeśli nie, to szkoda tego dziecka, bo w końcu dowie się, że zostało powołane do życia jako karta przetargowa. Rzygać mi się chcę jak patrzę na takie wyrachowane babska.
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie