Moi teściowie mają dwie synowe. Ja na urodziny dostaję życzenia, ta druga… markowe torebki

„Ta nierówność w traktowaniu bardzo mnie boli” – pisze Marlena.
Moi teściowie mają dwie synowe. Ja na urodziny dostaję życzenia, ta druga… markowe torebki
Fot. Unsplash (Maria Oswalt)
26.10.2022

W piątek miałam urodziny. Zaprosiłam rodzinę na obiad. Przyjechali moi rodzice, teściowie i brat męża z żoną. Chciałam wszystkich ugościć. Zrobiłam obiad, deser, zresztą to już się zrobiła taka coroczna tradycja u nas w domu.

Pierwsi przyjechali teściowie. Złożyli mi życzenia i wręczyli torbę, w której była kawa. Wiem, że prezenty są najmniej ważne, ale zrobiło mi się przykro z jednego powodu. Druga synowa na swoje urodziny zawsze dostaje od nich bardzo drogie rzeczy. Markowe torebki, luksusową biżuterię, a nawet obrazy. Ceny tych prezentów to nawet kilka tysięcy złotych. Ja albo dostaję tylko życzenia (tak było w zeszłym roku), albo kawę.

Zobacz także: Nie stać mnie na nianię

Nie wiem, czym jest spowodowana ta nierówność w traktowaniu, ale bardzo mnie ona boli. Nigdy nie miałam żadnego konfliktu z teściami, z moim mężem układa nam się bardzo dobrze. Jego rodzice zawsze też gorzej traktowali niż jego brata, choć nigdy nie sprawiał im kłopotów. Tamten zachowuje się jak król, z żoną mieli taki kryzys, że omal się nie rozwiedli. U nas jest zawsze kulturalnie, spokojnie. Kochamy się. A mimo to tamci są lepiej traktowani.

Nie chodzi o to, że ja chcę dostawać markowe torebki. Mnie one nie są potrzebne do szczęścia, bo mam kochającą rodzinę. Po prostu jest to dla mnie bolesne, że ja nie zrobiłam teściom nic złego i zawsze zwracam się do nich z szacunkiem, a oni przy każdej możliwej okazji podkreślają, że bardziej zależy im na relacji z tą drugą synową, która jest dla nich opryskliwa.

Marlena

Polecane wideo

10 ikon emoji, których używają „starzy ludzie”. Pokolenie Z już ich nie stosuje
10 ikon emoji, których używają „starzy ludzie”. Pokolenie Z już ich nie stosuje - zdjęcie 1
Komentarze (75)
Ocena: 4.43 / 5
gość (Ocena: 5) 29.09.2023 08:22
Oj boli boli że podobnych prezentów nie dostaje ;) ale takie ich prawo ... żyjcie swoim życiem , bądźcie uprzejmi itp ale niczego nie oczekujcie . Jeszcze przyjdzie na Was czas, czas opieki nad staruszkami :P wtedy bedziecie najukochańsi
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 07.11.2022 14:09
Ja od swojej teściowej na urodziny dostałam roombę, druga synowa też dostaje podobne prezenty. Zawsze dobrze nas traktowała i żadnej nie faworyzowała.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 02.11.2022 23:11
Prosta sprawa teściom na ich urodziny czy też imieniny daj kwiaty lub kawę i nie wysilaj się
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 01.11.2022 08:42
Ja też jestem mniej lubianą synową i w ogóle mnie to nie boli :) z tamtą drugą dziewczyną mają znacznie większy kontakt, więc to jasne, że lubią ja bardziej i nie ma tu znaczenia, że jestem dla nich miła i kulturalna, jak się raz na rok widzimy. Ja bym nie wymieniła na torebki i prezenty tej swobody, że teściowie do mnie non stop nie wpadają. Mąż też jakoś nie narzeka.
odpowiedz
Gosc (Ocena: 5) 31.10.2022 06:37
Mialam podobnienie z babcia .ktora z nami mieszkala procz zyczen nic a wnuczka z Opola moje imienniczka narzuta na tapczan i inne rzeczy dostawala.Pamietam jak sie czul i majac 2 swoich dzieci zawsze o tym pamietam
odpowiedz

Polecane dla Ciebie