Boję się, że mąż odejdzie ode mnie drugi raz

„Skoro raz mnie zostawił, może zrobić to ponownie”.
Boję się, że mąż odejdzie ode mnie drugi raz
Fot. Unsplash (Caroline Hernandez)
14.10.2022

Rok temu we wrześniu przechodziłam bardzo trudne chwile. Nie układało nam się z mężem od dłuższego czasu. Uważałam, że za mało angażuje się w życie rodzinne i wychowanie naszych córek. Ciągle siedział po godzinach w pracy, a w weekendy spotykał się z kumplami. Na mojej głowie był cały dom i praca w biurze na pół etatu. Dochodziło między nami do kłótni.

Po jednej z nich powiedział, że ma już tego dość i się wyprowadza. Spakował kilka rzeczy do walizki i wyniósł się z domu na trzy tygodnie. Pomieszkiwał w tym czasie u kumpla i w hotelach. Próbowałam się z nim spotkać, porozmawiać, ale nie chciał. Mówił, że musi sobie wszystko przemyśleć. Odchodziłam wtedy od zmysłów, ciągle płakałam. Chciałam, żeby wrócił i zaangażował się bardziej w życie rodzinne, a tymczasem on zdecydował o nagłej separacji.

Zobacz także: Nie stać mnie na nianię

Po niecałym miesiącu wrócił do domu. Przeprosił, powiedział, że kocha mnie i dziewczynki. Byłam szczęśliwa. Początkowo wiele rzeczy zmieniło się na plus. Faktycznie nie zostawał w pracy po godzinach, weekendy spędzał z nami. Od końca sierpnia wróciły jednak stare nawyki. Znów jest go z nami mniej, znów wszystko jest ważniejsze niż dzieci i ja. Nie chodzi mi o to, żeby był uwiązany w domu na smyczy, ale to chyba nie fair, że imprezuje i w piątki, i w soboty. W niedziele jest z kolei skacowany i śpi cały dzień.

Mam ochotę poważnie z nim o tym porozmawiać, ale gryzę się w język. Boję się, że awantura znowu doprowadzi do jego wyprowadzki, tym razem na dobre. Nie chcę, żebyśmy się rozstali. Kocham go, zależy mi na nim, córki nie widzą poza nim świata. Chciałabym tylko, żeby zmienił swoje nawyki. Co powinnam zrobić? Doradźcie, bo jestem załamana i nie widzę dobrego wyjścia z tej sytuacji.

Marzena

Polecane wideo

Wstrząsające reakcje mężczyzn na poronienie: „Powiedział, że Bóg tak chciał, bo byłabym tragiczną matką”
Wstrząsające reakcje mężczyzn na poronienie: „Powiedział, że Bóg tak chciał, bo byłabym tragiczną matką” - zdjęcie 1
Komentarze (66)
Ocena: 4.33 / 5
marlcelina kerpik (Ocena: 5) 21.10.2022 20:46
Trzeba go wykastrować, z moim zadziałało.
zobacz odpowiedzi (11)
gość (Ocena: 5) 20.10.2022 07:53
Zostaw go na weekend z dziećmi i sama gdzieś wyjedź, jak nie masz kasy to nawet do rodziny, rodziców, niech zostanie z nikim sam i zobaczy jak to jest. To będzie najlepsza dla niego lekcja
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 20.10.2022 07:50
Osobiście nie znam żadnego ojca, który by imprezował w każdy weekend, to nie są czasy studiów, facet ewidentnie woli imprezy od życia rodzinnego. Ja.napdawde rozumiem wyjść od czasu do czasu ale nie co weekend .
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 14.10.2022 23:29
Zaskocz go i ty od niego odejdź.
zobacz odpowiedzi (2)
gość (Ocena: 5) 14.10.2022 18:19
Masz mądrego faceta, który obliczył sobie, że bardziej mu się opłaca męczyć się z wami, niż płacić alimenty. Także nie martw się, nie odejdzie.
zobacz odpowiedzi (2)

Polecane dla Ciebie