Nie stać mnie na nianię

„Zatrudnienie jej pochłonęłoby całą moją pensję”.
Nie stać mnie na nianię
Fot. pexels (Cottonbro)
11.10.2022

Zazdroszczę wszystkim rodzicom, którzy mogą liczyć na pomoc dziadków przy opiece nad dziećmi. Ich wsparcie jest naprawdę nieocenione. Nie dość, że można im zaufać i spokojnie powierzyć dzieci bez obawy, że zrobią im krzywdę, to jeszcze oszczędza się tyle pieniędzy! Mieszkam w Warszawie i zatrudnienie niani to koszt 4-5 tys. zł. Tyle, ile ja w tym momencie zarabiam.

Niestety, ja nie mogę liczyć ani na pomoc moich rodziców, ani teściów, bo wszyscy są jeszcze czynni zawodowo. Chodzą do pracy, nie ma ich w domu w tych godzinach, kiedy ich wsparcie byłoby mi najbardziej potrzebne. Córka chodzi do przedszkola i ciągle łapie tam różne przeziębienia. Czasem trzeba ją zabrać stamtąd wcześniej, czasem siedzieć z nią w domu. Niestety, mój szef nie pozwala na pracę zdalną. Mój mąż z kolei ciągle jest w trasie, więc też fizycznie rzadko jest na miejscu.

Zobacz także: Mój kolega od kilku lat nie potrafi się domyślić, że go kocham

Nie zarabiamy oboje tyle, aby pozwolić sobie na zatrudnienie opiekunki do córki. Wszystko wokół drożeje, mamy do płacenia rachunki, raty kredytu. Nie mogę sobie pozwolić na rzucenie pracy i siedzenie z chorym dzieckiem w domu. Zastanawiam się, co robią rodzice, którzy są w takiej sytuacji jak ja. Naprawdę widzę po moim szefie, że kończy mu się cierpliwość do moich nagłych nieobecności w pracy z powodu chorującego dziecka.

Alina

Polecane wideo

Wstrząsające reakcje mężczyzn na poronienie: „Powiedział, że Bóg tak chciał, bo byłabym tragiczną matką”
Wstrząsające reakcje mężczyzn na poronienie: „Powiedział, że Bóg tak chciał, bo byłabym tragiczną matką” - zdjęcie 1
Komentarze (70)
Ocena: 4.6 / 5
gość (Ocena: 5) 17.11.2022 19:02
za 4,5k warto siedzieć w takiej dziurze? Nie wytrzymałabym, serio, wynieście się do normalnego miasta.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 02.11.2022 13:26
Twoja sytuacja jest bardzo trudna ale uważam że może poproś znajomych o pomoc lub dobrych przyjaciół może ci pomogą jak na przykład mam taką pracę że no mogą sobie na to pozwolić albo po prostu może jak weźmiesz szefu co czujesz wszystko to się zgodzi nie znam się a tym ale może to coś da.
odpowiedz
Karolina 1986 (Ocena: 5) 21.10.2022 21:08
Podłożyć dziecko pod sklep na smyczy i tyle
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 17.10.2022 17:23
Mnie np stać na nianie ale na sprzątaczkę i jedzenie na mieście już nie, takie zycie
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 16.10.2022 17:13
Nie stać mnie na dziecko i dlatego się na nie nie decyduje :( Macierzynski to grosze. Pierwsze 9 tygodnii to 90% zarobków, a później przez 33 tygodnii tylko 156 funtów tygodniowo i kolejno 12-13 tygodnii bezpłatnych. Później tak do 3 roku życia trzeba z dzieckiem siedzie w domu, bo opiekunka lub żłobek kosztuje więcej niż wynosi miesięczną pensja większości kobiet i to z pracy na pele etat A dodatkowo żyć z jednej pensji w dzisiejszych czasach jest bardzo ciężko...
odpowiedz

Polecane dla Ciebie