Mój kolega od kilku lat nie potrafi się domyślić, że go kocham

Traktuje mnie prawie jak siostrę, zwierza się i przedstawia kolejne dziewczyny. A ja czekam tylko, kiedy znowu będzie sam.
Mój kolega od kilku lat nie potrafi się domyślić, że go kocham
Fot. pexels (Dziana Hasanbekava)
07.10.2022

Nigdy nie wierzyłam w przyjaźń damsko-męską i moja relacja z P. jest na to najlepszym dowodem. Na początku był niby tylko moim kolegą, później nazywałam go przyjacielem, ale wreszcie zapragnęłam czegoś więcej.

Moim zdaniem tego nie da się uniknąć, kiedy dwie osoby są sobie tak bliskie. Z nikim nie rozmawia mi się równie dobrze, jestem w stanie powierzyć mu największe sekrety i nigdy mnie nie zawiódł. Myślę, że to działa w dwie strony.

Problem w tym, że nie umiem się do tego przyznać i to trwa już kilka lat.

Mniej więcej od 2015 roku zbieram w sobie odwagę, żeby mu o wszystkim powiedzieć, ale on wcale mi tego nie ułatwia. Traktuje mnie prawie jak siostrę, zwierza się i przedstawia kolejne dziewczyny. A ja czekam tylko, kiedy znowu będzie sam.

Zobacz również: Miłość to czasem za mało. Przekonałam się o tym, gdy mój narzeczony uzależnił się od leków...

Nie mogę patrzeć na to, jak próbuje ułożyć sobie życie z kimś innym. To ja powinnam być na jej miejscu, ale z każdym rokiem coraz trudniej mi o tym mówić. Siedzę z założonymi rękami i czekam, aż to on zrobi pierwszy krok.

Być może nigdy się nie doczekam i on faktycznie niczego do mnie nie czuje. Ale równie prawdopodobne jest to, że bije się z myślami tak samo jak ja. Ta niepewność mnie powoli wykańcza. Chciałabym, żeby to było prostsze.

Chce mi się płakać, kiedy nazywa mnie swoją koleżanką.

Agata

Polecane wideo

Babalola, Iks, Jajeśnica. Lista najrzadszych nazwisk na północy Polski
Babalola, Iks, Jajeśnica. Lista najrzadszych nazwisk na północy Polski - zdjęcie 1
Komentarze (19)
Ocena: 4.79 / 5
Polska gurom (Ocena: 5) 11.04.2023 01:49
Po pierwsze, czemu mu nie powiesz (a jeśli odezwą się tu ludzie którzy powiedzą że jej jest po prostu trudno,to mnie nic nie będzie obchodzić bo pod innym postem papilotu dałem że jakiemuś gościowi trudno wyrażać swoje uczucia i mnie większość nie lubiła więc mnie to nie obchodzi) a jeśli nie umiesz mu powiedzieć że go kochasz to może go nie kochasz
odpowiedz
Monika (Ocena: 5) 01.11.2022 22:47
Też mam taką znajomą. Od lat we frendzone. Na kochankę za brzydka, a na dziewczynę zbyt biedna. Robi dobrą minę do złej gry i udaje, ze odpowiada jej oficjalny status "najlepszej przyjaciółki". Mina jej zrzednienie, jak chłopak w końcu przyprowadzi dziewczynę; )
odpowiedz
Karolina 1986 (Ocena: 5) 21.10.2022 21:09
Porwać i zgwałcić
odpowiedz
Zoka (Ocena: 5) 08.10.2022 16:06
Trochę mi jej szkoda
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 1) 07.10.2022 18:26
Według mnie szkoda życia na czekanie. W tym czasie mogłabyś dać szansę komuś szczerze Tobą zainteresowanemu. Żyjesz iluzjami a nie tym co jest. Gdybyś mu się podobała już dawno zrobiłby coś w Twoim kierunku. Ja bym zakończyła z nim znajomość.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie