Marzę, by uciec z miasta na wieś. Ciągle kłócę się przez to z mężem

„Znalazłam dla nas idealne miejsce. Niewielki, uroczy dom w zacisznej okolicy z niesamowitym widokiem na góry. Bajka!”.
Marzę, by uciec z miasta na wieś. Ciągle kłócę się przez to z mężem
Fot. Unsplash (Vidar Nordli)
29.09.2022

Katowice mnie przytłaczają. Nie znoszę smogu, atmosfery tego miasta, jego brzydoty, hałasu... Okropnie wpływa na mnie to, że mieszkamy przy bardzo ruchliwej ulicy. Czasem nie można nawet otworzyć okna, bo nie da się wytrzymać tych dźwięków. Żyję więc od weekendu do weekendu, kiedy nareszcie mogę uciec stąd na łono natury. 

Zobacz także: Mam dużo młodszego partnera. Nadal nie przedstawiłam go rodzinie i znajomym

Już lata temu odkryłam, że to właśnie przyroda ma na mnie najlepszy wpływ. Gdy przebywam w mieście, czuję się zestresowana i rozdrażniona. Ciągle mam zły humor. Na wsi jestem zupełnie innym człowiekiem, pogodnym, zrelaksowanym, kreatywnym.

Od dwóch lat pracuję zdalnie i coraz częściej poważnie myślę o przeprowadzce na wieś. Wiem, że to byłby strzał w dziesiątkę. Znalazłam dla nas idealne miejsce. Niewielki, uroczy dom w zacisznej okolicy z niesamowitym widokiem na góry. Wkoło tylko kilku sąsiadów i to w sporej odległości. Bajka! Mimo to nie mogę się jednak w tej sprawie porozumieć z mężem...

Michał też od dawna pracuje w trybie zdalnym. Nic już nas nie trzyma w mieście. Mamy więc idealną sytuację, aby nareszcie się wyprowadzić. Sprzedalibyśmy nasze mieszkanie, a za zarobione pieniądze moglibyśmy kupić dom. Nasz komfort życia nie uległby pomniejszeniu. Każde z nas ma swój samochód. Nadal bylibyśmy niezależni. 

Chociaż Michał na początku bardzo zapalił się do tego pomysłu, nagle przestał o tym wspominać. Teraz za każdym razem, gdy zaczynam o tym mówić, irytuje się. Nie rozumiem go. Wciąż narzeka, że mieszkamy w paskudnym miejscu, a jak ognia boi się zmiany. Zastanawiam się, co zrobić, by go przekonać do przeprowadzki...

Magda

Zobacz także: Czy powiedzieć przyjaciółce, że jej mąż korzysta z aplikacji randkowej?

Polecane wideo

Wzorzysto-pastelowe łazienki to teraz gorący trend. Zobacz, jak urządzili je niektórzy…
Wzorzysto-pastelowe łazienki to teraz gorący trend. Zobacz, jak urządzili je niektórzy… - zdjęcie 1
Komentarze (41)
Ocena: 4.8 / 5
gość (Ocena: 5) 06.12.2022 16:03
N. Nn uybbnjjjknn Im. GG tu nie ma bbbhjjnnnn
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 27.11.2022 10:57
🏎️🚗🏍️🛻🚛🛻🚛🚥🚲🛻🚲🚒
odpowiedz
Papuga amazunka (Ocena: 5) 17.11.2022 13:06
Może po prostu się spróbuj się rozliczać przy nim bo ten bo po prostu b i powiedz mu że po prostu ci jest źle tutaj ten i że myślisz tego wszystkiego dosyć i może to podziała.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 12.11.2022 21:00
HB j no
odpowiedz
Halloween K.M (Ocena: 5) 02.11.2022 23:11
Nie mam męża ale nigdy nie kłóciłam się z nikim napiszcie mi czy macie męża z którym wam jest łatwo i który wam się podoba.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie