Wszyscy moi znajomi robią kariery. Czuję się przy nich jak życiowy nieudacznik

„Mam nudną, fatalnie płatną pracę, której nie lubię. Chciałabym zmienić swoje życie, ale nie wiem jak i czy w ogóle mam na to siłę...”.
Wszyscy moi znajomi robią kariery. Czuję się przy nich jak życiowy nieudacznik
Fot. Unsplash
19.08.2022

Moje życie nie potoczyło się tak, jak marzyłam. Przez całe dzieciństwo i wiek nastoletni marzyłam, żeby zostać lekarzem. Jako dziecko nie bawiłam się w dom, czy w sklep, ale ustawiałam misie i lalki jeden obok drugiego, odwzorowując poczekalnię w przychodni, a obok gabinet zabiegowy.

Niestety pomimo powołania i niezliczonych godzin, jakie spędzałam nad książkami, nie dostałam się na upragnioną medycynę. Próbowałam kilkakrotnie, ale za każdym razem mi nie wychodziło. W międzyczasie studiowałam chemię. Moi rodzice byli tak zawiedzeni, że na jakiś czas przestali się do mnie odzywać. Wszystkim od lat opowiadali, jak wspaniałym chirurgiem, czy kardiologiem będę... Byłam załamana. 

Zobacz także: Pechowe perły i śmiertelny opal. Wszystko o biżuteryjnych przesądach

Pójście na medycynę nie udało się tylko mi. Wszyscy przyjaciele z liceum bez problemu się na nią dostali, skończyli studia ze świetnymi wynikami i doskonale radzą sobie w lekarskim świecie. Kilku z nich zostało naukowcami. Odnoszą wielkie sukcesy, pracują w prestiżowych placówkach poza Polską. Robią to, czym ja chciałam się zajmować.

Darzę ich sympatią, ale od dawna odmawiam spotkań... Czuję się od nich gorsza, jak życiowy nieudacznik. Nie znoszę spotykać dawnych znajomych i odpowiadać na pytanie: „co słychać?”. 

U mnie nie słychać nic dobrego... Przez długi czas chorowałam na depresję. W końcu nie skończyłam chemii. Został mi zaledwie rok, ale coś się we mnie złamało... Nie radziłam sobie dobrze ze sobą, jak i z nauką, zaczęłam potem studiować zaocznie bibliotekoznawstwo. Mam nudną, fatalnie płatną pracę w bibliotece, której bardzo nie lubię. Chciałabym zmienić swoje życie, ale nie wiem jak i czy w ogóle mam na to siłę...

Z.

Zobacz także: Moja matka na siłę się odmładza. Wygląda coraz bardziej karykaturalnie...

Polecane wideo

Tego lepiej nie jeść na pusty żołądek. Będziesz ospała, zdenerwowana, rozboli Cię brzuch
Tego lepiej nie jeść na pusty żołądek. Będziesz ospała, zdenerwowana, rozboli Cię brzuch - zdjęcie 1
Komentarze (41)
Ocena: 4.8 / 5
Anna (Ocena: 5) 24.08.2022 16:54
Nie rozumiem jak mozna miec kompleksy z powodu studiowania chemii, przeciez po takim kierunku otwarta droga do pracy w laboratoriach , to wlasnie lekarze korzystaja z tego co chemicy wynajda. Zeby lekarz mogl prepisac leki , to chemik musi najpierw je wynalesc.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 24.08.2022 10:08
Nskks.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 22.08.2022 18:15
Jordan Peterson, uczony, mówi, że większość ludzi ma prace, a nie kariery.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 22.08.2022 14:40
znajdz sile
odpowiedz
gość (Ocena: 3) 21.08.2022 21:31
Brak wsparcia ze strony rodziców jest bardzo przykry. Możesz iść teraz na medycynę. Progi spadły drastycznie, dostaje się praktycznie każdy, kto nie dostał się wcześniej, więc może o tym pomyśl? A jak nie, to niestacjonarne studia. Teraz politycy wprowadzili coś takiego, że jeśli będziesz pracować 12 lat w państwówce jako lekarz to umorzą kredyt na studia. Serio, trwa masowa produkcja lekarzy obecnie. Też nie gloryfikowałabym tego zawodu. Nie masz w nim możliwości rozwoju, jestem uzależniony od NFZ, większość pacjentów jest upierdliwa a kasa też nie jest taka, jak za granicą (woem co mówię, bo jestem z rodziny lekarskiej i każdy mi odradzał tego zawodu). Do tego nie zostałabyś kardiochirurgiem bez dobrych znajomości. Co najwyżej jakimś rodzinnym, przychodziliby brudni i marudzący, czasem agresywni pacjenci. I źle, że rzuciłaś tą chemię. To lepszy fach nich bibliotekoznawstwo. Mam znajomych po chemii, którzy pracują w firmach farmaceutycznych w badaniach klinicznych. Owszem, nie zarabiają tyle co specjaliści, czyli np farmaceuci czy ewentualnie lekarze, ale zawsze jakaś możliwość w dużej firmie jest. A po bibliotekoznawstwie to nie wiem, co można robić. Trochę zmarnowałaś sobie szansę
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie