Rozstałam się z partnerem przez jego poglądy. Nie widziałam innego wyjścia

„Trafił na bardzo specyficzne fora, gdzie dominują głównie teorie spiskowe. To wtedy zupełnie stracił zdolność logicznego myślenia...”.
Rozstałam się z partnerem przez jego poglądy. Nie widziałam innego wyjścia
Fot. Unsplash (Clem Onojeghuo)
16.08.2022

Z Krystianem byliśmy szczęśliwą i potrafiącą porozumieć się w każdej kwestii parą przez kilka lat. Było naprawdę wspaniale, dopóki... nie zaczęła się pandemia. To w jej trakcie Krystian zaczął bardzo się zmieniać. Nie mogę uwierzyć w to, że zawsze stąpającego twardo po ziemi, trzeźwo oceniającego sytuacje i potrafiącego wyśmiewać wszystkie życiowe absurdy mężczyznę, w tak zatrważający sposób omamiły teorie spiskowe. 

Zobacz także: Moja matka na siłę się odmładza. Wygląda coraz bardziej karykaturalnie...

Krystianowi nie służyła pandemia. Wiadomo, że mało kto potrafił wytrzymać w spokoju ducha zamknięcie w domu. Na mało kogo nie zadziałał negatywnie niepokój towarzyszący kolejnym pandemicznym falom. Krystian jednak panikował tak jak nikt inny.

Ze strachem rosła potrzeba zdobywania wiedzy. Miał wciąż rosnącą potrzebę wnikania w temat szczepionek i innych rzeczy związanych z pandemią. Na początku cieszyło mnie to. Miałam nadzieję, że zajmie czymś myśli, dowie się kilku ważnych rzeczy i nareszcie ochłonie. Niestety w trakcie poszukiwań na masę swoich pytań, trafił na bardzo specyficzne fora, gdzie dominują głównie teorie spiskowe. Teorie, który u ludzi myślących racjonalnie wywołują śmiech, a potem zażenowanie. 

To wtedy zupełnie stracił zdolność logicznego myślenia i zaczął wszystkim dokoła opowiadać o swoich poglądach. Było mi coraz bardziej wstyd... Coraz więcej znajomych nie miało się ochoty z nami spotykać, bo na siłę chciał ich edukować. Odsunęła się od nas nawet jego siostra, z którą zawsze miał świetny kontakt. Starałam się podchodzić do tego żartobliwie, ale mój śmiech wprawiał go w wielką złość.

To wtedy zaczęły się w naszym domu regularne awantury. Wciąż wypominał mi, jak naiwna i głupia jestem, że wierzę we wszystkie bujdy, jakimi karmi mnie telewizja i portale newsowe... Gdy się z nim nie zgadzała, nie potrafił nad sobą panować. Rzucał przedmiotami. W przypływie frustracji zniszczył mojego laptopa.  

Nie wiem, jak mu pomóc. Wciąż łudzę się, że się zmieni i wszystko będzie jak dawniej. Odeszłam, chociaż go kocham. Biję się z myślami, czy dobrze zrobiłam.

Natalia

Zobacz także: Przez moje kompleksy unikam zbliżeń z partnerem...

Polecane wideo

Miłosny algorytm zgodności: Oblicz, czy Ty i Twój facet do siebie pasujecie
Miłosny algorytm zgodności:  Oblicz, czy Ty i Twój facet do siebie pasujecie - zdjęcie 1
Komentarze (47)
Ocena: 4.57 / 5
gość (Ocena: 5) 17.08.2022 16:14
Wiem ze to prowokacja i tak naprawdę nie jest ważne to rozstanie, tylko nacisk jest kładziony na COVID i próbę kolejnego skłócenia czytelników, żeby nabijać wyświetlenia. Różnice poglądów to jedno, szacunek do osoby mającej inne poglądy to drugie. W kwestii waszego rozstania chodziło o to drugie, da się żyć z kimś mającym inne poglądy na różne tematy, o ile oczywiście się te osobę cały czas szanuje. Ja miałam znajomą, która miała inne poglądy na temat aborcji, szanowałam jej zdanie, ona mojego nie- wiec jest już moją byłą znajomą.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 17.08.2022 12:23
A ty skąd czerpiesz wiedzę? Laska która pewnie wierzy głównie w to co jej mówią w tv mówi, że osoba która poszukuje prawdy zatraciła zdolność logicznego myślenia xd
zobacz odpowiedzi (2)
gość (Ocena: 5) 16.08.2022 19:18
Dobrze zrobiłaś i tu nie chodzi o poglądy. Każdy może sobie uważać co mu się tam podoba, ja tez mam poglądy na te szczepionkę powiedzmy niepopularne. Ale uważam, ze każdy ma prawo do własnych poglądów i nie wolno nikogo przekonywać a już zachowanie, które przejawiał Twój facet to jest jakiś obłęd, choroba. Obejrzyj sobie pastę Mój stary to fanatyk wędkarstwa to będziesz wiedzieć, ze od takich ludzi się spierd…
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 16.08.2022 15:39
Dobrze zrobiłaś będziesz miała czas na oglądanie dalej tv i tych kłamstw których się karmisz
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 16.08.2022 14:23
Już nie raz historia pokazała, że ogół albo był w błędzie, albo wręcz tępił nowatorów (jak chociażby Kopernik), uważał coś za coś czym nie jest albo po prostu okłamywał lud - no i teraz mamy pokłosie tego; ludzie nie wierzę, negują i na własny - często, chłopski rozum - wymyślają spiski. Być może w gdzieś coś jest na rzeczy ale w większości to bzdury, powtarzane przez paranoików z niewysokim IQ. Niestety.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie