Postanowiłam, że sama chcę pojechać na wakacje do Francji. Znajomi są na mnie obrażeni

„Dwóm parom urodziły się niedawno dzieci. Wiem, co to oznacza. Krzyk, harmider i wymuszanie pomocy w niańczeniu, tak jak to było w zeszłym roku...”.
Postanowiłam, że sama chcę pojechać na wakacje do Francji. Znajomi są na mnie obrażeni
Fot. Instagram.com (https://www.instagram.com/karavanclothing/)
12.08.2022

Od wielu lat jeździłam na wakacje z przyjaciółmi. Znamy się od bardzo dawna, chodziliśmy razem do tego samego liceum. Bardzo się lubimy, wspieramy i często spędzamy ze sobą czas. W tym roku planowaliśmy wyjechać razem do Włoch, wynająć tam na trzy tygodnie dom. Choć początkowo też byłam zapalona do tego pomysłu, ostatecznie zrezygnowałam. Wybieram się za to niedługo na południe Francji. Sama... Gdy tylko się o tym dowiedzieli, zaczęła się burza.

Zobacz także: Samotność kobiety alfa. Dlaczego mężczyźni aż tak obawiają się silnych kobiet sukcesu?

Znajomi uważają, że psuję atmosferę i nie dbam o relacje z nimi. Coroczne letnie wyjazdy uznają za świętość i jeszcze nikt od dekady się z nich nie wyłamał. Mają mi za złe to, że z nimi nie jadę, a wolę spędzić wakacyjny urlop sama. Nie potrafią tego zrozumieć. 

Wiem, że wyjeżdżając z nimi, niestety nie wypocznę tak, jak bym tego chciała. Ostatnio odeszłam od wieloletniego partnera, który też należał do naszej paczki. Wszyscy bardzo nad tym ubolewają i ciągle robią wszystko, aby znów mnie zachęcić do jego osoby. Zaczęło mnie to irytować. Nie mogę już słuchać ich wtrąceń, że Michał cierpi, że tak się zmienił i to naprawdę na dobre, że taka świetna była z nas para... Dla mnie nie ma już powrotu do tego związku.

Potrzebuję teraz spokoju i totalnego zresetowania. Szczerze mówiąc, mam ochotę odciąć się odrobinę od ludzi. Chcę się gdzieś zaszyć i w końcu poukładać sobie wszystko w głowie, zrobić plany na najbliższą przyszłość. Poza tym, dwóm parom urodziły się niedawno dzieci. Wiem, co to oznacza. Krzyk, harmider i wymuszanie pomocy w niańczeniu, tak jak to było w zeszłym roku...

Aneta

Zobacz także: Przez moje kompleksy unikam zbliżeń z partnerem...

Polecane wideo

10 najbogatszych ludzi na świecie. Ile miliardów ma na koncie lider rankingu?
10 najbogatszych ludzi na świecie. Ile miliardów ma na koncie lider rankingu? - zdjęcie 1
Komentarze (19)
Ocena: 4.58 / 5
gość (Ocena: 5) 14.08.2022 19:58
Wszystkie argumenty, które powinnas im przedstawić już napisałaś tutaj. Nic więcej nie ma do dodania.
odpowiedz
Edek (Ocena: 5) 14.08.2022 07:44
Jedz sama. Zabawisz sie. Uspokoisz glod twej groty ktora zapewne dlugo niemala pana w sobie. Tylko niedaj sie zacisnac
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 13.08.2022 15:14
Jedź sama jasne, wakacje to czas odpoczynku w końcu. Ale tak na marginesie to trochę ci zazdroszczę, kiedyś miałam koleżanki ale jakoś nie ptrzetrwalo to próby czasu bo wszystkie się rozjechalysmy, mam partnera ale to tyle. Czasem bardzo bym chciała mieć jedna czy dwie bliskie koleżanki z którymi mogłabym wyjechać na weekend, albo choć się spotykać regularnie, a nie jak ze zwykłymi znajomymi jakich mam i spotyka. Się z nimi raz na ruski rok.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 13.08.2022 10:04
Dobrze robisz. Sorry ale twoi przyjaciele sa nachalni z tym ex, pozatym urlop nie jest na nianczenie obcych dzieci. Jedz sama i odpocznij, wyrzutow sumienia nie musisz w ogole miec
odpowiedz
Przebolcujom cie (Ocena: 1) 13.08.2022 08:15
Jedź sama. Jak najbardziej. Jak wrócisz to będziesz mieć problemy z siedzeniem i ci wątroba wypadnie.
zobacz odpowiedzi (3)

Polecane dla Ciebie