Wyrzucili mnie z kolejnej pracy. To już czwarta firma w ciągu roku

Agata nie ma pojęcia, co robi źle.
Wyrzucili mnie z kolejnej pracy. To już czwarta firma w ciągu roku
Fot. Unsplash (Ghaith Harstany)
24.06.2022

Jestem jedną z tych osób, która pracuje, żeby żyć, a nie na odwrót. Nigdy nie byłam typem karierowiczki, której zależało na awansach i posadach. Interesują mnie tylko godne zarobki, dzięki którym można normalnie funkcjonować.

Może to złe podejście, ale inaczej nie umiem. Co nie oznacza, że nie przykładam się do swoich obowiązków. Zawsze podchodzę do wszystkiego sumiennie i pod tym względem niczego nie można mi zarzucić.

Ale chyba mam jakiegoś wrodzonego pecha, bo nic mi nie wychodzi.

Wczoraj się dowiedziałam, że od lipca nie przedłużą ze mną umowy na czas określony. Bez podania konkretnej przyczyny. Po prostu musimy się rozstać. Czy coś zawaliłam? Niczego takiego nie usłyszałam.

Zobacz także: Ograniczyłam kontakt z koleżankami, które mają dzieci

Tak jest za każdym razem. To już czwarta firma w ciągu roku i zawsze kończy się to tak samo. Dziękujemy za współpracę, musimy ciąć koszty, szukamy kogoś innego i podobne slogany. Zaczynam tracić wiarę w to, że kiedyś będzie normalnie.

Gdybym była beznadziejna i robiła wszystko źle, to mogłabym zrozumieć. Nikt mi tego ani razu nie zarzucił. Po prostu zmieniają się okoliczności i jestem pierwsza do odstrzału. Tylko dlaczego? Myślę, że mam głowę na karku i da się mnie lubić.

To chyba jakieś fatum. Co bym nie zrobiła, to i tak okazuje się, że nie jestem potrzebna.

Agata

Polecane wideo

Horoskop MIŁOSNY NA LATO
Horoskop MIŁOSNY NA LATO - zdjęcie 1
Komentarze (55)
Ocena: 4.65 / 5
prywaciarz (Ocena: 1) 28.06.2022 23:11
ewentualnie zatrudnij ludzi, którzy będą pracować na ciebie, a ty będziesz zbijać bąki na dowolnie wybranej plaży ... proste co ?
zobacz odpowiedzi (1)
I tyle (Ocena: 1) 28.06.2022 23:08
prosta sprawa, załóż własną firmę i pracuj jak, za ile I kiedy chcesz ...
zobacz odpowiedzi (2)
Marcin Kowalczyk (Ocena: 2) 28.06.2022 12:45
Heh, w mojej ocenie jesteś ofiarą nowomody i sztucznie tworzonego systemu, gdzie ktoś usiłuje nam wmówić, że to My jesteśmy najważniejsi, nasze dobro powinno być w centrum uwagi, generalnie to kult jednostki, swój czubek nosa i gitara. No niestety, jak widać na załączonym obrazku, smutna prawda jest taka, że otaczającą nas rzeczywistość jest inna, niż kreslą ją np. telewizje life stylowe. Pracodawcy mają w głębokim poważaniu ludzi, którzy nie są lojalni wobec nich i nie potrafią się poświęcić w stopniu przez nich wymaganym. Jeżeli ktoś wmawia Ci, że jest inaczej - kłamie.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 25.06.2022 10:13
Na początku sama sobie odpowiedziałaś co z Tobą nie tak: jesteś odtwórcza, pracujesz dla pieniędzy, więc nie wychodzisz z inicjatywą, nie podwyższasz sobie poprzeczki, a to jest biznes i w każdej firmie wyżej ceni się ludzi, którzy rozwijają się wraz z nim. Polecam założyć swoją firmę i będziesz pracować tyle ile chcesz.
zobacz odpowiedzi (25)
Katarzyna (Ocena: 5) 25.06.2022 10:07
Ostatnio byłam w Warszawie na kilku rozmowach kwalifikacyjnych. Nie przyjęłam żadnej z proponowanych mi prac. Dlaczego? Na miejscu okazywało się, że: 1. Zakres obowiązków jest zupełnie inny 2. Godziny pracy nie są takie jak w opisie (dużo nadgodzin) 3. Umowa jest inna (okazuje się że są tygodniówki, bo firma jest zagraniczna, zależą one od wyników, więc nie jest to stała praca od której lecą równo składki na emeryturę) 4. Facet który jest szefem jest mną niezdrowo zainteresowany (w rozmowie pojawiają się słowa buciczki, zdejmę pani marynareczkę) 5. Atmosfera do porzygu. A tak na poważnie, to wszyscy się śmieją z pracy fizycznej na przykład w fabryce czy na magazynie, a wbrew pozorom tam więcej płacą, czas pracy jest bardziej elastyczny, umowa najczesciej jest od razu stała, ludzie normalni.
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie