Wyrzucili mnie z kolejnej pracy. To już czwarta firma w ciągu roku

Agata nie ma pojęcia, co robi źle.
Wyrzucili mnie z kolejnej pracy. To już czwarta firma w ciągu roku
Fot. Unsplash (Ghaith Harstany)
24.06.2022

Jestem jedną z tych osób, która pracuje, żeby żyć, a nie na odwrót. Nigdy nie byłam typem karierowiczki, której zależało na awansach i posadach. Interesują mnie tylko godne zarobki, dzięki którym można normalnie funkcjonować.

Może to złe podejście, ale inaczej nie umiem. Co nie oznacza, że nie przykładam się do swoich obowiązków. Zawsze podchodzę do wszystkiego sumiennie i pod tym względem niczego nie można mi zarzucić.

Ale chyba mam jakiegoś wrodzonego pecha, bo nic mi nie wychodzi.

Wczoraj się dowiedziałam, że od lipca nie przedłużą ze mną umowy na czas określony. Bez podania konkretnej przyczyny. Po prostu musimy się rozstać. Czy coś zawaliłam? Niczego takiego nie usłyszałam.

Zobacz także: Ograniczyłam kontakt z koleżankami, które mają dzieci

Tak jest za każdym razem. To już czwarta firma w ciągu roku i zawsze kończy się to tak samo. Dziękujemy za współpracę, musimy ciąć koszty, szukamy kogoś innego i podobne slogany. Zaczynam tracić wiarę w to, że kiedyś będzie normalnie.

Gdybym była beznadziejna i robiła wszystko źle, to mogłabym zrozumieć. Nikt mi tego ani razu nie zarzucił. Po prostu zmieniają się okoliczności i jestem pierwsza do odstrzału. Tylko dlaczego? Myślę, że mam głowę na karku i da się mnie lubić.

To chyba jakieś fatum. Co bym nie zrobiła, to i tak okazuje się, że nie jestem potrzebna.

Agata

Polecane wideo

Horoskop MIŁOSNY NA LATO
Horoskop MIŁOSNY NA LATO - zdjęcie 1
Komentarze (44)
Ocena: 4.91 / 5
gość (Ocena: 5) 25.06.2022 10:13
Na początku sama sobie odpowiedziałaś co z Tobą nie tak: jesteś odtwórcza, pracujesz dla pieniędzy, więc nie wychodzisz z inicjatywą, nie podwyższasz sobie poprzeczki, a to jest biznes i w każdej firmie wyżej ceni się ludzi, którzy rozwijają się wraz z nim. Polecam założyć swoją firmę i będziesz pracować tyle ile chcesz.
zobacz odpowiedzi (22)
Katarzyna (Ocena: 5) 25.06.2022 10:07
Ostatnio byłam w Warszawie na kilku rozmowach kwalifikacyjnych. Nie przyjęłam żadnej z proponowanych mi prac. Dlaczego? Na miejscu okazywało się, że: 1. Zakres obowiązków jest zupełnie inny 2. Godziny pracy nie są takie jak w opisie (dużo nadgodzin) 3. Umowa jest inna (okazuje się że są tygodniówki, bo firma jest zagraniczna, zależą one od wyników, więc nie jest to stała praca od której lecą równo składki na emeryturę) 4. Facet który jest szefem jest mną niezdrowo zainteresowany (w rozmowie pojawiają się słowa buciczki, zdejmę pani marynareczkę) 5. Atmosfera do porzygu. A tak na poważnie, to wszyscy się śmieją z pracy fizycznej na przykład w fabryce czy na magazynie, a wbrew pozorom tam więcej płacą, czas pracy jest bardziej elastyczny, umowa najczesciej jest od razu stała, ludzie normalni.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 25.06.2022 09:45
U mnie w dziale kierownik przedłuża umowę każdemu, kto chce, bez względu na to czy się do tej roboty nadaje czy nie. Błędy naprawia potem cały dział, często po godzinach, ale kierownik nikogo nie zwolni bo dany pracownik ma kredyt/dziecko/problemy finansowe/dużo problemów na głowie- niepotrzebne skreślić. A ci ludzie tez nie mają na tyle honoru żeby odejść i poszukać czegoś co odpowiada ich kompetencjom. Przez to ja rozglądam się za czymś innym, już nie daję rady pracować z ludźmi, których brak kompetencji.
odpowiedz
Ja (Ocena: 5) 24.06.2022 20:42
Nie poddawaj się! Mnie wywalali bo pracowałam za wolno, ponieważ jestem chora na nerwicę i mam problemy z pamięcią i koncentracją. Czy się poddam? Nigdy!
zobacz odpowiedzi (3)
gość (Ocena: 1) 24.06.2022 12:33
Nie kumam jak po przejściu przez sito rekrutacji można stracić robotę po okresie próbnym... Jak sama nazwa wskazuje okres próbny jest po to aby nas przetestować a nie po to aby osiąść na laurach. A może nakłamane w CV i na rozmowie? Może znajomość Excela nie jest na tak zaawansowanym poziomie jak było napisane w CV? no nie rozumiem! Sam osobiście jestem leniem, zwolennikiem zbalansowanego życia - 8h i do domu. nie mam ukończonych studiów więc mogę pochwalić się tylko ogólniakiem, nie mam żadnego zawodu ani poważnego kursu. A mimo tych wszystkich wad w obecnej firmie pracuje ponad 2 lata, a po rowno 2 dostałem awans i nowoutworzone samodzielne stanowisko. Poprzednia firma rok - sam odszedłem bo warunki nie takie, Jeszcze poprzednia 5 lat i 3 awanse po drodze.
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie