Siostra nie chce się dokładać do utrzymania rodziców

„Mieszkają u mnie, ale sprawy finansowe powinnyśmy dzielić na pół”.
Siostra nie chce się dokładać do utrzymania rodziców
Fot. Unsplash
23.06.2022

Niedawno postanowiliśmy z moimi rodzicami, że zamieszkają u mnie. Ja mam dwupoziomowe mieszkanie, więc miejsca jest dosyć i dla mojej rodziny (mąż i syn), i dla nich. Oni są już w dość zaawansowanym wieku, więc chciałam ich mieć na oku. Coraz częściej chorują, a jeżdżenie do nich 160 km w jedną stronę nie zawsze było możliwe. Przenieśli się do mnie i wszyscy z tego powodu jesteśmy bardzo szczęśliwi.

Problem polega na tym, że moja siostra nie chce się dokładać do utrzymania mamy i taty. Dla niej to wygodne, że mieszkają u mnie i to ja za nich odpowiadam. Wpada co jakiś czas w odwiedziny, zje coś, pogada, i szczęśliwa.

Zobacz także: Ograniczyłam kontakt z koleżankami, które mają dzieci

Powiedziałam jej, że oczekuję od niej większego zaangażowania, również finansowego. Nie skarżę się, że mama i tata są u mnie, ale uważam, że powinnyśmy ich utrzymywać po połowie. Zwłaszcza, że dla mnie dodatkowe dwie osoby to koszt – woda, prąd, jedzenie. Rodzice nie mają dużej emerytury, ale nigdy nie wzięłabym od nich nawet złotówki. Siostra ma dobrą pracę, podobnie jak ja, więc powinna się dokładać. Ona jednak… odmówiła. Stwierdziła, że odkłada teraz pieniądze na większe mieszkanie.

Zawsze była egoistką, ale jej podejście po prostu mnie zasmuciło. Ona wychodzi z założenia, że skoro rodzice są u mnie, to ja za nich odpowiadam pod każdym względem. Już nawet nie mam siły się z nią kłócić.

Kasia

Polecane wideo

Horoskop MIŁOSNY NA LATO
Horoskop MIŁOSNY NA LATO - zdjęcie 1
Komentarze (48)
Ocena: 4.96 / 5
gość (Ocena: 5) dzisiaj 12:45
To co ci rodzice robią z pieniędzmi? Mam bardzo chorą mamę oprócz tego, że miała dwa nowotwory, to jeszcze ma RZS, drażliwe jelito, złamany kręg w kręgosłupie. Jeżeli potrzebna jest pomoc finansowa, to z bratem pomagamy. Ale mama nie pozwoliła, abyśmy tylko my ponosili koszty. Powiedziała, że ma własną emeryturę i wizyty u lekarzy dzielimy po równo.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) dzisiaj 12:33
Jeśli mają swoje emerytury to niech dokładają się do życia i opłat normalne ..
odpowiedz
Krystyna (Ocena: 5) dzisiaj 00:44
Też uważam, że skoro mają emeryturę to z tego się opłacają. Wstyd by mnie było żyć na koszt dzieci mając swoją emeryturę.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 25.06.2022 15:14
Jak muszą sie czuc rodzice takich bab!! Jedna laskę zrobiła bo "wzieła "rodzicow do swojego domu a druga uwaza ze nic się od niej nie należy!! A przecież nie chodzi o pieniądze tylko pomoc przy rodzicach, pojscie do lekarza, zapłacenia za prywatną wizytę i zorganizowanie dojazdu! Uwazam ze obowiazek w stosunku do rodziców mają wszystkie dzieci i wstyd kłócic się przy rodzicach o pieniadze!!
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 25.06.2022 15:11
Jak ja to znam. moja siostra też ciągle wymyśla ufundowanie czegoś rodzicom, drogie prezenty bez okazji, wycieczki... a potem oczekuje, że brat i ja się zrzucimy, oczywiście po połowie. Rodzice mają emerytury, a ojciec jeszcze dorabia! Chcesz komuś zrobić prezent? To rób, ale sama. Stawianie nas w takiej sytuacji to świństwo, bo odmowa oznacza awanturę, oskarżenia o egoizm i wszystkie najgorsze rzeczy. Jak sama miałam problemy finansowe po utracie pracy, nikt z rodziny nawet nie zaproponował wsparcia. Teraz mam lepszą pracę, ale swoje pieniądze chcę odkładać i wydawać na prezenty dla siebie i swoje wycieczki.
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie