Mam koszmarny widok z balkonu

„Jeśli kiedyś będę chciała sprzedać to mieszkanie, widok z okna z pewnością wpłynie na niższą cenę”.
Mam koszmarny widok z balkonu
Fot. Unsplash (Jilbert Ebrahimi)
15.06.2022

Pięć lat temu kupiłam mieszkanie na ładnym, zielonym osiedlu. Widok z balkonu może nie był jakiś imponujący, bo był to po prostu skrawek trawy, kilka drzew i sąsiedni blok, ale też jakoś bardzo nie straszył. Wszystko zmieniło się kilka miesięcy temu, kiedy niewielki śmietnik został znacznie rozbudowany i przeznaczony na tzw. gabaryty.

Zamysł może był i dobry, ale efekt okazał się po prostu fatalny. Ludzie na okrągło znoszą do tego śmietnika stare meble, sedesy, jakieś deski. Codziennie przybywa tam tych wielkogabarytowych śmieci. One wręcz wylewają się poza śmietnik, na chodnik. W efekcie z balkonu mam teraz widok na wielkie wysypisko.

Specjalna śmieciarka na tego typu rzeczy przyjeżdża zaledwie raz na kilka tygodni. Te połamane meble, umywalki, kanapy, stoły, opony zalegają więc tam non stop. Od sąsiadki dowiedziałam się, że na nasze osiedle zwożą stare meble też ludzie z zewnątrz. U siebie chcą mieć czysto i ładnie, a wysypisko robią u nas.

Zobacz także: Mój pierwszy raz był koszmarny

Pisałam w tej sprawie do naszej osiedlowej administracji, ale oni umywają ręce i twierdzą, że nic na to nie poradzą. Jedyne, co zrobili, to wywiesili na śmietniku kartkę z informacją, kiedy po gabaryty przyjeżdża śmieciarka. To oczywiście nic nie dało, bo ludzie dzień w dzień podrzucają tam swoje graty i sterta rośnie.

Czy ja w ogóle mogę jakoś interweniować w tej sprawie? Do kogo powinnam się z tym zgłosić? Myślałam nawet o powieszeniu ogłoszenia na klatce schodowej, żebyśmy wspólnie z sąsiadami jakąś petycję napisali.

Nie wiem, jak długo tu jeszcze będę mieszkać, ale jeśli kiedyś będę chciała sprzedać to mieszkanie, widok z okna z pewnością wpłynie na niższą cenę. Nikt nie chce patrzeć z balkonu na wysypisko starych, połamanych mebli.

Kasia

Polecane wideo

Stylowy apartament Dawida Wolińskiego. Takiego wystroju nie ma chyba nikt w Polsce
Stylowy apartament Dawida Wolińskiego. Takiego wystroju nie ma chyba nikt w Polsce - zdjęcie 1
Komentarze (36)
Ocena: 4.33 / 5
gość (Ocena: 1) 26.06.2022 20:56
i to jest właśnie problem dnia!
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 25.06.2022 16:18
zaklej se oczy
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 25.06.2022 16:18
sama se sprzatnij lol
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 25.06.2022 16:18
zamuruj okno
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 25.06.2022 16:18
to sie kurwa wyprowadz
odpowiedz

Polecane dla Ciebie