Za chwilę się pobieramy, a ja mam wątpliwości

„Nie wiem, czy chcę tego ślubu”.
Za chwilę się pobieramy, a ja mam wątpliwości
Fot. Unsplash
01.06.2022

W lipcu wychodzę za mąż. Praktycznie wszystko jest już dopinane na ostatni guzik. Suknia, zaproszenia, muzyka, fryzura. A mnie na samą myśl o tym, ze wychodzę za Z. ogarnia panika. Jestem coraz mniej pewna tego, czy na pewno chcę tego ślubu.

Nie chodzi o to, że mam kogoś na boku, czy że moje uczucie do Z. się wypaliło. Nie jest tak. Po prostu przeraża mnie myśl, że to już na zawsze. Ktoś może stwierdzić, że zawsze można się rozwieść, ale przecież nie biorę ślubu kościelnego po to, żeby za jakiś czas się rozwodzić…

Zobacz także: Facet obiecał, że się odezwie, a milczy…

Nie wiem, czy to jest typowy strach przed małżeństwem, czy Z. nie jest tym właściwym i dlatego naszły mnie wątpliwości. Zawsze sądziłam, że przygotowaniom do ślubu towarzyszy wyłącznie radość i ekscytacja, a ja jestem zdołowana i przerażona.

Zaręczyn bardzo chciałam, od razu powiedziałam „tak” i byłam szczęśliwa, że Z. mi się oświadczył. Ale im bliżej ślubu, tym bardziej wpadam w panikę.

Boję się, że przez to omija mnie coś ważnego w życiu.

O.

Polecane wideo

Suknia z Matką Boską, kreacje od Dolce & Gabbana i tysiące róż. Tak wyglądał trzeci ślub Kourtney Kardashian i Travisa Barkera
Suknia z Matką Boską, kreacje od Dolce & Gabbana i tysiące róż. Tak wyglądał trzeci ślub Kourtney Kardashian i Travisa Barkera - zdjęcie 1
Komentarze (16)
Ocena: 5 / 5
Ccvcjmhnbgnlittlehjjz😌😌😍😗😘👝💼👜👝⛑️🧣👒🧦👒 (Ocena: 5) 05.06.2022 18:19
Uuu l
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 02.06.2022 22:01
Twoje rozterki nie są niczym niewłaściwym. Zalecam wizytę u psychoterapeuty, który pomoże wydobyć genezę problemu. Psychoterapia, nawet jedna wizyta, może okazać się bardzo pomocna. Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 02.06.2022 11:42
Ani przez chwilę nie miałam wątpliwości przed ślubem. Zero strachu, zero stresu. Wiedzialam, ze to ten właściwy facet i już. Zaręczyny po roku, slub pol roku później i calkowita pewność, że to właściwa decyzja. Minelo 10 lat i dalej jest pięknie.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 01.06.2022 23:32
moim zdaniem wątpliwości pojawia się wtedy, kiedy to nie to ale człowiek jest spoko i w sumie jest to trochę z rozsądku. ale brakuje tego czegoś, co nam się wydaje że powinno być. i generalnie warto to przegadać z jakimś terapeutom, bo faktycznie to może być znak, że to nie partner dla nas a może zwyczajnie to my sami jeszcze nie wiemy czego chcemy i swoją niedojrzałością możemy skrzywdzić drugą osobę.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 01.06.2022 22:28
Ja myślę, że wiele osób z twojego otoczenia, lub nawet tu teraz powie, czy napiszę, że to przedślubny stres i wiele osób tak ma. To dla mnie stało się juz jak takie powiedzonko typowe. Jeden z wielu uspokajaczy, który się wciska kobietom, głodne gadki. Coś w stylu jak urodzisz dziecko i na nie spojrzysz to zapomnisz o bólu porodowym. Ot uspokajacz z pokolenia na pokolenie. Nic bardziej mylnego. Zobacz ile jest rozwodów i ile jeszcze kobiet w nieszczęśliwych małżeństwach na siłę tkwi, bo co ludzie powiedzą. Nie mówię, że go nie kochasz. Okej miłości jakaś na swój sposób pewnie jest, ale przecież czujesz, że to nie jest ten jedyny do końca? Można wiele lat być z facetem, jest miłość, ale małżeństwo jednak nie bo to nie na sto procent to. Nie ta osoba.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie