Znajomi zapomnieli o moich urodzinach

„Nie pamiętali o złożeniu życzeń, bo usunęłam z FB informację o dacie urodzenia”.
Znajomi zapomnieli o moich urodzinach
Fot. Unsplash (Amy Shamblen)
18.05.2022

W zeszłym miesiącu przekonałam się, jak mało wiedzą o mnie osoby, którym teoretycznie na mnie zależy. Wielokrotnie świętowaliśmy razem moje urodziny. Dostawałam prezenty, chodziliśmy z tej okazji na imprezy. A w tym roku nic, dlatego, że usunęłam z FB informację o dacie urodzenia.

Nie spodziewałam się, że wszyscy zapomną, kiedy mam urodziny. Ja wszystkie ważne daty mam zaznaczone w kalendarzu. Wiem, kiedy moi bliscy obchodzą urodziny, a nawet imieniny. Nie potrzebuję do tego przypomnienia od FB.

Trudno mi wyrazić, jak bardzo jest mi przykro. Do tej pory nikomu z przyjaciół nie powiedziałam, że w kwietniu były moje urodziny. Życzenia dostałam od rodziny, ale żaden ze znajomych nie pamiętał o moim „święcie”.

Zobacz także: Kiedy powiedzieć mu o tym, że mam dziecko?

Rozmawiam z nimi jak zawsze, nie skarżę się, nie wypominam. Wcześniej czekałam, że ktoś się zreflektuje, przypomni sobie, że przecież zawsze była dobra zabawa w kwietniu na moich urodzinach. Tymczasem nic, zero, nikomu nic nie zaświtało.

Kiedy powiedzieć im o tym, że zawiedli? I czy w ogóle im mówić?

Karolina

Polecane wideo

Numerologia Twojego nazwiska. Wylicz swoją wibrację
Numerologia Twojego nazwiska. Wylicz swoją wibrację - zdjęcie 1
Komentarze (42)
Ocena: 4.67 / 5
Julia32 (Ocena: 5) 21.05.2022 13:35
Ja kiedys w akademiku celowo nie zlozylam kolezance zyczen urodzinowych. Tydzien przed urodzinami poklocila sie ona z inna dziewczyna i przestaly sie przyjaznic a ja akurat lubilam je obie i raz wyszlam z ta dziewczyna na miasto, a moja kolezanka sie wielce obrazila przez to i tylko wrocilam do akademika to miala takie wredne spojrzenie, zaczela mnie unikac, w wspolnej kuchni sie rzadko co odzywala do mnie itp. A wiec nie dostala ani prezentu ani zyczen urodzinowych
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 19.05.2022 17:09
O moich urodzinach " zapomniała" moja matka, ojciec tak samo o imieninach, które są w ten sam dzień i ( a są mega mega "znanymi" imieninami w PL ). Ja zawsze jeździłam osobiście 100 km składałam życzenia, bo to rodzice itd. ale od tego czasu przestałam się pierwsza odzywać, jeździć itd. To była kropla, która przelała wszystko.
odpowiedz
Anonimka (Ocena: 5) 19.05.2022 09:13
Znajomi czy przyjaciele? Bo jak znajomi to nie ma się co dziwić.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 18.05.2022 16:20
To tylko znajomi. Czego ty od nich oczekujesz? Nie przyjaciele, nie rodzina, zwykli znajomi, dla których ty też jesteś mało ważna.
odpowiedz
gość (Ocena: 3) 18.05.2022 13:06
Też po latach hucznych imprez wyłączyłam na fb przypomnienie o dacie (generalnie zaprzestałam korzystania z fb), ale ludzie którym na mnie zależy składają mi życzenia bez przypominania. W każdym razie ja żadnemu ze znajomych nie robiłam wyrzutu, że nie pamiętał/a - przeszłam nad tym do porządku dziennego, osoby na których mi zależy pamiętają, a ja pamiętam o nich.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie