Nie mogę słuchać, jak przyjaciółka narzeka na swoją idealną figurę

„Mnie daleko do doskonałości, ale to ona wciąż narzeka”.
Nie mogę słuchać, jak przyjaciółka narzeka na swoją idealną figurę
Fot. Unsplash (Billie)
10.05.2022

W czasie pandemii przybyło mi jakieś 10 kilogramów. Staram się to zrzucić, ale nie zawsze jest ochota i motywacja. Nie zadręczam się tym. Po prostu mojemu ciału daleko teraz do doskonałości, ale nie zadręczam wszystkich wokół tym, że przytyłam. Najbardziej jednak denerwuje mnie moja przyjaciółka, która ma dosłownie idealną figurę, a wciąż mówi wszystkim wokół, że „jest gruba”.

Zobacz także: Przyjaciółka zasypuje mnie zdjęciami swojego dziecka

Nie wiem, w jakim celu to robi. Może domaga się komplementów? Ostatnio spędzałyśmy razem majówkę, było też kilku innych znajomych. Założyłyśmy stroje kąpielowe. Ona stanęła przed lustrem i zaczęła narzekać, że „jest tłusta”. Łapała się za nieistniejące boczki i szczypała uda w poszukiwaniu fałdek. Czułam się obok niej po prostu głupio, bo ja przytyłam FAKTYCZNIE i po mnie to widać. Skoro ona o sobie myśli, że powinna zrzucić dodatkowe kilogramy, to co sądzi o mnie?

Powtarzam jej, żeby nie bluźniła i że wygląda super, ale ona tylko macha ręką i mówi, że musi się wziąć za siebie. Jak zareagować następnym razem? Męczy już mnie to jej narzekanie na problem, który nie istnieje.

Pati

Polecane wideo

Jej paznokcie wyglądają niesamowicie. Też będziesz je malować w ten sposób?
Jej paznokcie wyglądają niesamowicie. Też będziesz je malować w ten sposób? - zdjęcie 1
Komentarze (30)
Ocena: 4.87 / 5
gość (Ocena: 5) 26.05.2022 21:19
No tak xd
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 26.05.2022 21:18
Powiedz przyjaciółcę żeby się zaknęła
zobacz odpowiedzi (1)
Xiomara (Ocena: 1) 11.05.2022 01:18
Powiedz koleżance że od samego narzekania nie schudnie. Przeszłość nie determinuje przyszłości, jeszcze może się grubaska odchudzić. Niech przejdzie na dietę, najlepiej 1200 kcal i zacznie ćwiczyć. Jak to nie przyniesie rezultatów to pozostaje odsysanie tłuszczu.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 10.05.2022 20:22
Powiedz koleżance, że jak się czuje gruba to niech przejdzie na dietę. Jeżeli chodzi o komplementy, to się wreszcie zamknie.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 10.05.2022 18:51
Zignoruj. Na drugi raz wzrusz ramionami i wyjdź.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie