Współlokatorka pożycza bez pytania moje ubrania i kosmetyki

„Nigdy wcześniej nie byłam w tak niezręcznej sytuacji”.
Współlokatorka pożycza bez pytania moje ubrania i kosmetyki
Fot. Unsplash (Kinga Cichewicz)
26.04.2022

Od marca mieszkam z nową współlokatorką. Dziewczyna początkowo wydawała mi się bardzo sympatyczna. Zrobiła miłe wrażenie. Ogólnie nie kłócimy się o nic i raczej dobrze dogadujemy, ale ostatnio zauważyłam, że ona bez pytania pożycza moje rzeczy.

Kosmetyki trzymam w łazience i każdy produkt ma swoje miejsce. Dzięki temu wiem, gdzie czego szukać. Ostatnio zauważyłam, że cienie do powiek i paletka z różem oraz rozświetlaczem były zamienione miejscami. Podejrzanie szybko schodzi mi też dosyć drogi podkład i krem do twarzy, który też kosztuje niemało. Wcześniej starczał mi na pół roku, a teraz jest go o wiele mniej niż powinno.

Zobacz także: Przyjaciółka jest zazdrosna, gdy spotykam się z innymi koleżankami

Z ciuchami też wyszła ostatnio dziwna sytuacja. Współlokatorka powiedziała, że pożyczyła moje skarpetki, które akurat wisiały w łazience po praniu. Ona akurat nie miała żadnych czystych i po prostu zgarnęła moje. Nie zapytała, czy może. Wzięła je, nosiła cały dzień i dopiero jak wróciła wieczorem do domu to powiedziała, że to zrobiła.

Ogólnie mam problem z tym, że ktoś korzysta sobie z moich rzeczy, tym bardziej, jeśli o to nie pyta. Nie będę teraz chować wszystkich kosmetyków w pokoju, bo wygodnie jest mi je mieć pod ręką w łazience, ale nie chcę, żeby sytuacja się powtarzała.

Jak zacząć rozmowę ze współlokatorką na ten temat? Nigdy wcześniej nie byłam w tak niezręcznej sytuacji. Obawiam się, że ona powie, że absolutnie niczego mi nie podbiera, a kosmetyki i tak będą „znikać” szybciej.

Ala

Polecane wideo

Siostrzane znaki zodiaku. Kto jest Twoją bratnią duszą?
Siostrzane znaki zodiaku. Kto jest Twoją bratnią duszą? - zdjęcie 1
Komentarze (15)
Ocena: 4.73 / 5
gość (Ocena: 5) 02.05.2022 14:22
obawiam sie,ze musisz kupic zamykany dobry kuferek na klucz i tam trzymac kosmetyki inaczej intruzka bedzie Cie okradac z rzeczy
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 27.04.2022 07:30
Też bym dolała do kosmetyku czegoś co odbarwi jej skórę albo dostanie wysypki, szybko się oduczy. Warto nawet poświęcić ten nieszczęsny podkład
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 26.04.2022 22:21
Może i trochę szkoda tego podkładu, jeśli faktycznie drogi, ale dolej do niego trochę ciemnego samoopalacza. Jak będzie miała twarz w ciemne plamy to po raz oduczy się sięgać po cudze, a po dwa nie da rady się wyprzeć .
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 26.04.2022 20:34
Nie masz innego wyjścia jak chować kosmetyki w swoim pokoju, ubrania do szafy, a w drzwiach do pokoju zamontować zamek. Rozmowa nic nie da,ona się wyprze, więc daj sobie spokój,tylko zadziałaj. Nie wiem jakim trzeba być oblechem żeby podbierać komuś skarpety, nawet po praniu. To niehigieniczne tak samo jak używanie czyjegoś ręcznika i szczoteczki do zębów. Grzyb trzyma się na stopach i skarpetach długo nawet po praniu, więc lepiej je wywal, bo nie wiesz czy ona go nie ma.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 26.04.2022 20:00
Ona po prsotu nie ma swoich, dlatego zuzywa czyjes i tyle, ale to ja oczywiscie nie usprawiedliwia, zwlaszcza to pozyczenie skarpetek, nie to oblesne. Co innego pozyczenie czyjejs bluzki, ale bielizna to juz przesada. Jak ktos nie potrafi przewidziec, ze pranie musi nastawic, bo ciuchy sie koncza, to jest debilem nieodpowiedzialnym.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie