Przyjaciółka jest zazdrosna, gdy spotykam się z innymi koleżankami

„Przecież jestem dorosłym człowiekiem i mam prawo spędzać czas, z kim chcę”.
Przyjaciółka jest zazdrosna, gdy spotykam się z innymi koleżankami
Fot. Unsplash
22.04.2022

Dominika jest jedną z moich najbliższych przyjaciółek. Znamy się od studiów i przeżyłyśmy ze sobą mnóstwo rzeczy, zarówno wesołych, jak i przykrych. Zawsze się wspieramy i pocieszamy, wiemy o sobie praktycznie wszystko. Ona jest dla mnie jak siostra, ale to nie oznacza, że nie mogę spotykać się z nikim poza nią. Niestety moje wyjścia z innymi ludźmi zawsze kończą się jakimiś przytykami z jej strony.

Wszystko zaczęło się po studiach, kiedy znalazłam stałą pracę i grono moich znajomych powiększyło się o koleżanki i kolegów z firmy. Czasem wychodziliśmy na piwo po pracy lub umawialiśmy się na wspólne imprezy w weekendy. Dominika próbowała się na te spotkania wpraszać, ale odmawiałam. Nikt z moich współpracowników nie przyprowadzał swoich znajomych, więc czemu ja miałabym to robić. Bawiliśmy się po prostu w pracowniczym gronie.

Zobacz także: Przyjaciółka zasypuje mnie zdjęciami swojego dziecka

To nie jest tak, że Dominika mi zabrania spotkań z innymi ludźmi, ale męczy mnie to, że zawsze muszę się jej z nich tłumaczyć. Przecież jestem dorosłym człowiekiem i mam prawo spędzać czas, z kim chcę. Doszło do tego, że czasem po prostu przed nią zatajam jakieś wyjście z koleżankami, żeby oszczędzić sobie wyrzutów z jej strony.

Dodam tylko, że z Dominiką mam kontakt codziennie. Przez social media rozmawiamy non stop, a widujemy się kilka razy w miesiącu. Z żadną inną przyjaciółką nie spędzam tyle czasu, a mimo to jej chyba ciągle jest mało. Czuję się trochę osaczona i nie wiem za bardzo, jak reagować na jej zazdrość i wyrzuty, gdy popołudnie spędzam z innymi znajomymi. Bardzo ją lubię, pomogła mi wiele razy i jest dla mnie jak siostra, ale chyba mam prawo do własnego życia?

K.

Polecane wideo

Siostrzane znaki zodiaku. Kto jest Twoją bratnią duszą?
Siostrzane znaki zodiaku. Kto jest Twoją bratnią duszą? - zdjęcie 1
Komentarze (10)
Ocena: 4.6 / 5
Lena (Ocena: 5) 24.04.2022 20:16
Może to właśnie lesbijką jest i ciebie kocha więcej niż przjacółke pogadaj z nią i jeśli okaże się les topowiedz jej że jest dla ciebie ważna bez względu na jej orietacje
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 24.04.2022 14:36
Te niby listy to wymyślone są. Dajecie się ładować w gliniok.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 22.04.2022 20:41
Chore.. ja sama po szkole mam tak naprawdę tylko jedna koleżankę z którą się spotykam REGULARNIE, co oczywiście nie oznacza że od czasu do czasu nie spotkam się z kimś innym. Ona zresztą ma tak samo, jak się akurat z nią widzę i podczas zwykłej pogawędki któraś powie że ostatnio widziała się z tym lub z tamtym albo że była na jakimś obiedzie czy dyskotece, to żadna nie ma bólu dupy. Serio dziwne by to było, jak wyobrażam sobie taką sytuację
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 22.04.2022 17:10
Ta przyjaciolka nie ma pewnie nikogo dla kog czulaby sie naprawde wazna, do tego ma male poczucie wlasnej wartosci i jest zwyczajnie zazdrosna, ze ktos moze byc dla Ciebie wazniejszy niz ona. Kazdy czlowiek chce sie czuc potrzebny, kochany (nie mylic z seksualnoscia), po prsotu kochany. Porozmawiaj z nia szczerze o tym i tyle. Jak dalej bedzie taka jak wczesniej, to utnij kontakt. Milosc miloscia, ale trzeba wymagac szacunku do siebie.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 22.04.2022 14:17
Był już podobny list... Chyba ta przyjaciółka Cię poprostu osacza. Chce być z Tobą non stop, nie jesteście w szkole. Nastał inny etap w waszym życiu, praca, dom, inni znajomi.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie