Chłopak nalega na ślub i dziecko, a ja nie czuję się gotowa

Beata nie chce robić nic wbrew własnej woli.
Chłopak nalega na ślub i dziecko, a ja nie czuję się gotowa
Fot. Unsplash (Joanna Nix)
21.04.2022

Nie należę do kobiet, które od dziecka marzyły o białej sukni i wyobrażały sobie swój własny ślub. W małżeństwie jest dla mnie coś nieodwracalnego. Bardziej kojarzy mi się z więzieniem z niewidzialnymi kratami niż ze spełnieniem i szczęściem. Może dlatego, że moi rodzice rozwiedli się kilkanaście lat temu, a rozwód nie należał do najprzyjemniejszych.

Nie wiem, czy chcę założyć własną rodzinę. W tym momencie na pewno nie mam tego w planach. Ślub i dziecko są poza sferą moich zainteresowań. Może kiedyś się to zmieni, ale tak naprawdę nie umiem powiedzieć, kiedy i czy w ogóle się to stanie. Mój chłopak w przeciwieństwie do mnie czuje się jednak gotowy na kolejny krok.

Zobacz także: Przyjaciółka zasypuje mnie zdjęciami swojego dziecka

Od kilku miesięcy mówi tylko o tym. Zna moje podejście do tematu, ale i tak namawia mnie na założenie rodziny. Gdyby był pewny, że nie odmówię, pewnie już jutro prosiłby mnie o rękę. Obawia się jednak, że go odrzucę i zapewne tak by się stało. Kocham go, jest dla mnie bardzo ważny, ale powiem to wprost: siebie kocham bardziej. Nie będę robić nic wbrew własnej woli. Mam zakładać obrączkę na palec i zachodzić w ciążę tylko dlatego, że jest to czyjeś marzenie?

Chcę z nim być i chcę, żeby nasza relacja wyglądała tak, jak teraz. Bez niepotrzebnej papierologii i udawania, że to „na zawsze”. Żadne z nas nie wie, czy za kilka lat nadal będziemy się kochać. Jeśli nie, łatwiej się będzie rozejść.

Beata

Polecane wideo

Cechy Twojego znaku zodiaku, które najbardziej irytują mężczyzn
Cechy Twojego znaku zodiaku, które najbardziej irytują mężczyzn - zdjęcie 1
Komentarze (58)
Ocena: 4.52 / 5
Asia (Ocena: 5) 22.05.2022 18:57
Według mnie nie powinnaś się zmuszać do ślubu jeśli tego naprawdę nie chcesz. Nie każdy jest stworzony do małżeństwa. Jeśli nie czujesz się gotowa na ślub po prostu tego nie rób. Twój chłopak też nie powinien na Ciebie naciskać w tej kwestii skoro zna Twój punkt widzenia.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 24.04.2022 10:10
Jak bliżej Ci do 30stki to bym sie zastanowiła, bo od samej decyzji o ślubie minie jeszcze do niego z rok, dwa lata. Ale zauważyłam prawidłowość u mężczyzn, że tacy co nalegają na ślub i dziecko później obowiązek opieki nad dzieckiem w całości przerzucają na kobietę.
zobacz odpowiedzi (2)
Kijek (Ocena: 5) 23.04.2022 15:01
Nie zgadzać się !!!!!! Takie naleganie niczego dobrego nie wróży. To zwykła manipulacja.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 22.04.2022 08:57
Jedna z niewielu kobiet z RiGCzem. Pozdro!
zobacz odpowiedzi (2)
Julia32 (Ocena: 5) 21.04.2022 16:41
Moj partner nie nalega na dzieci poniewaz ja mam corke z poprzedniego zwiazku a moj partner ma syna tez z poprzedniego zwiazku,wiec uznalismy,ze po slubie to bedzie tak jakbysmy mieli dwojke dzieci, wiec kolejne dziecko nie jest nam potrzebne... kiedys trafilam na singlii co wiedziec,ze mam juz dziecko i naciskali na ciaze-wiec zrywalam z nimi,bo to tez nie fair, ze facet bedzie sie opiekowal nie swim dzieckiem, a nie bedzie mial swojego... dlatego najlepsza opcja okazal sie dla mnie zwiazek z facetem,ktory juz sam ma dziecko-wtedy nie ma glupich wymowek "o przekazaniu genow itp",bo juz je sobie przekazal albo,ze on chcialby miec swoje dziecko,poniewaz juz je ma z poprzedniego zwiazku. A syn montego partnera ma 10 lat jest bardzo fajnym chlopcem takze nie jest to jakies niemowle, ktorym sie trzeba zajmowac 24/dobe. Po za tym taki facet jest bardziej odpowiedzialny niz singiel a tym bardziej,ze to na mojego partnera spadla cala opieka nad synem, madka go widuje raz w roku w swieta
odpowiedz

Polecane dla Ciebie