Chłopak nalega na ślub i dziecko, a ja nie czuję się gotowa

Beata nie chce robić nic wbrew własnej woli.
Chłopak nalega na ślub i dziecko, a ja nie czuję się gotowa
Fot. Unsplash (Joanna Nix)
21.04.2022

Nie należę do kobiet, które od dziecka marzyły o białej sukni i wyobrażały sobie swój własny ślub. W małżeństwie jest dla mnie coś nieodwracalnego. Bardziej kojarzy mi się z więzieniem z niewidzialnymi kratami niż ze spełnieniem i szczęściem. Może dlatego, że moi rodzice rozwiedli się kilkanaście lat temu, a rozwód nie należał do najprzyjemniejszych.

Nie wiem, czy chcę założyć własną rodzinę. W tym momencie na pewno nie mam tego w planach. Ślub i dziecko są poza sferą moich zainteresowań. Może kiedyś się to zmieni, ale tak naprawdę nie umiem powiedzieć, kiedy i czy w ogóle się to stanie. Mój chłopak w przeciwieństwie do mnie czuje się jednak gotowy na kolejny krok.

Zobacz także: Przyjaciółka zasypuje mnie zdjęciami swojego dziecka

Od kilku miesięcy mówi tylko o tym. Zna moje podejście do tematu, ale i tak namawia mnie na założenie rodziny. Gdyby był pewny, że nie odmówię, pewnie już jutro prosiłby mnie o rękę. Obawia się jednak, że go odrzucę i zapewne tak by się stało. Kocham go, jest dla mnie bardzo ważny, ale powiem to wprost: siebie kocham bardziej. Nie będę robić nic wbrew własnej woli. Mam zakładać obrączkę na palec i zachodzić w ciążę tylko dlatego, że jest to czyjeś marzenie?

Chcę z nim być i chcę, żeby nasza relacja wyglądała tak, jak teraz. Bez niepotrzebnej papierologii i udawania, że to „na zawsze”. Żadne z nas nie wie, czy za kilka lat nadal będziemy się kochać. Jeśli nie, łatwiej się będzie rozejść.

Beata

Polecane wideo

Cechy Twojego znaku zodiaku, które najbardziej irytują mężczyzn
Cechy Twojego znaku zodiaku, które najbardziej irytują mężczyzn - zdjęcie 1
Komentarze (64)
Ocena: 4.56 / 5
gość (Ocena: 5) 01.10.2022 22:14
Znaczy narzeczonemu
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 01.10.2022 22:14
To powiedz mężowi że jeszcze nie wiesz i musisz to przemyśleć, proste
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 14.06.2022 20:33
Zostałam sama
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 14.06.2022 20:32
Przyjedź do urszuli
odpowiedz
Rozsądna (Ocena: 5) 02.06.2022 13:18
Facet powinien cię zostawić i poszukać sobie normalnej kobiety która chce założyć rodzinę, po co marnować czas na kogoś kto ma inne plany na życie
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie