Nowy pracownik mnie podrywa. Jestem jego szefem…

„To uroczy chłopak, ale mimo wszystko jestem jego szefową i chcę, żeby nasze relacje pozostały wyłącznie służbowe”.
Nowy pracownik mnie podrywa. Jestem jego szefem…
Fot. Unsplash (Afa Ah Loo)
20.04.2022

W firmie niedawno robiliśmy rekrutację na nową osobę do mojego działu. Etapy rekrutacji były trzy, ale ja się pojawiłam dopiero na ostatnim, kiedy zostało już tylko czterech kandydatów. Wszyscy robili dobre wrażenie, ale ostatecznie razem z działem HR podjęliśmy decyzję o zatrudnieniu Piotrka. Ma 26 lat, ale zdobył już doświadczenie w naszej branży i mówi płynnie po angielsku. To przesądziło.

Od początku bardzo dobrze się z nim dogadywałam. Wydaje mi się, że jestem dobrym szefem, to znaczy nie staram się wzbudzać grozy u moich pracowników. Jestem pomocna, wyrozumiała, ale też wymagająca. Pomagałam się wdrożyć Piotrkowi w nowe zadania, a on bardzo dobrze sobie z nimi radził.

Zobacz także: Martwię się, że moja córka jest za wysoka

Ostatnio nasze relacje wyglądają jednak dosyć niepokojąco. Piotrek zaczął mnie podrywać, mimo że jestem 10 lat starsza i w dodatku jestem jego przełożoną. Podryw nie jest oczywiście nachalny czy grubiański, wszystko się dzieje subtelnie. Widzę, jak na mnie patrzy. Zdarza mu się mówić, że pięknie pachnę. Dopytuje się o moje życie osobiste.

To uroczy chłopak, ale mimo wszystko jestem jego szefową i chcę, żeby nasze relacje pozostały wyłącznie służbowe. Staram się ucinać jego komplementy i zachowywać profesjonalnie, ale on stopniowo przesuwa granicę. Jest bardzo dobrym pracownikiem, dlatego nie będę na niego nigdzie donosić. Rozmowa z nim sam na sam też może być niezręczna, bo on wszystkiego się wyprze, a ja wyjdę na idiotkę, która sobie coś ubzdurała.

Właściwie to nie wiem, czy jest dobre wyjście z tej sytuacji. Chcę, żeby traktował mnie jak szefa, a nie kobietę, którą można poderwać.

K.

Polecane wideo

Cechy Twojego znaku zodiaku, które najbardziej irytują mężczyzn
Cechy Twojego znaku zodiaku, które najbardziej irytują mężczyzn - zdjęcie 1
Komentarze (16)
Ocena: 4.31 / 5
gość (Ocena: 1) 22.04.2022 11:02
Zawsze możesz coś dać od siebie.
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 21.04.2022 00:13
Tytuł sugeruje, że historia dotyczy dwóch mężczyzn. A potem dowiadujemy się, że szef to jednak szefowa. Piękny przykład dlaczego należy używać feminatywów. Ludzie, nauczcie się języka polskiego zanim zaczniecie pisać artykuły.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 20.04.2022 12:48
Nie zwracaj uwagi na jego zaczepki, jeśli pyta o życie prywatne to powiedz coś o pracy. Po czasie oby mu się znudziło.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 20.04.2022 10:52
Jak ty dostałaś tę pozycję szefowej, skoro masz w sobie zero autorytetu i asertywności?
zobacz odpowiedzi (2)
gość (Ocena: 5) 20.04.2022 10:31
Dziwne że w poprzednim temacie o nauczycielu dałam wzmiankę o szefie i HR i nagle pojawił się artykuł na ten temat. Widać, że wszystko wymyślacie na szybko, małpujecie tematy z komentarzy i piszecie artykuły ,,na kolanie,,. Nędzne dziennikarzyny, żal mi was, kogo wy chcecie nabrać ?
odpowiedz

Polecane dla Ciebie