Mąż wrócił do nałogowego palenia. Przeszkadza mi to

„Przyłapałam go na kłamstwie” – pisze Ewa.
Mąż wrócił do nałogowego palenia. Przeszkadza mi to
Fot. Unsplash
15.04.2022

Nigdy nie paliłam papierosów nałogowo. Zdarzyło mi się w moim 29-letnim życiu zapalić okazjonalnie kilka razy, ale bez najmniejszej przyjemności. Nie znoszę tego smrodu. Papierosy nie mają żadnych zalet. Śmierdzą, trują, są drogie.

Kiedy poznałam mojego męża, nie podobało mi się, że pali papierosy. Rzucił je dla mnie. Przez kilka lat było dobrze, ale ostatnio znowu zaczął palić. Najpierw się z tym ukrywał, palił tylko w pracy. Jak pytałam, czemu marynarka tak śmierdzi, mówił, że chodzi dla towarzystwa z ludźmi z pracy do palarni, ale że sam nie pali. Ostatnio przyłapałam go jednak na kłamstwie. Wracając ze sklepu, zobaczyłam, że on stoi na balkonie i się zaciąga. On mnie wtedy nie widział. Weszłam do domu i czekałam, czy się przyzna. Nie zrobił tego, więc przeszukałam jego torbę i znalazłam w niej prawie pustą paczkę po papierosach.

Zapytałam go, co to jest. Próbował się wykręcać, ale w końcu mu powiedziałam, że zobaczyłam, co robi na balkonie. Wtedy obrał inną taktykę. Zaczął się wykłócać, że jest dorosły i może robić, co chce.

Jeśli mam być szczera, jego palenie bardzo mi przeszkadza. Nie chcę, żeby ciągle śmierdział papierosami i narażał przez taką głupotę swoje zdrowie. Poza tym kiedy zaczniemy się starać o dzieci, nie wyobrażam sobie, żeby palił spacerując z nimi.

On póki co jest uparty. Jak przemówić mu do rozsądku? Już raz dla mnie rzucił nałóg.

Ewa

Zobacz także: Przyjaciółka zasypuje mnie zdjęciami swojego dziecka

Polecane wideo

10 alarmujących oznak, że spotykasz się z psychopatą
10 alarmujących oznak, że spotykasz się z psychopatą - zdjęcie 1
Komentarze (26)
Ocena: 4.42 / 5
gość (Ocena: 5) 27.04.2022 09:48
Jeśli rzucił dla Ciebie to znaczy, że nie rzucił nigdy :D Sama jestem nałogową palaczką. Wiem, że smród, trucizna itd. Jednak to jest uzależnienie. Można ograniczyć lub próbować rzucić dla samej/samego siebie. Poza tym nie znam takich co po latach jednak nie wrócili do nałogu, Wiem, głupota. Ale chyba jeszcze większą głupotą jest to co Ty robisz. On kłamie, Ty przeszukujesz jego rzeczy. Też święta nie jesteś.
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 19.04.2022 10:15
Żona wróciła do nałogowego picia. Przeszkadza mi to.
odpowiedz
Bogusia (Ocena: 5) 18.04.2022 15:21
Daj mu spokój
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 16.04.2022 15:05
To dorosły facet a ty się zachowujesz jak strażnik więzienny. Przetrząsanie jego rzeczy, przesłuchania... Nic dziwnego że cię okłamuje. Teraz jeszcze wymyślasz z dziećmi. Mój ojciec to palacz ale nigdy tego nie robił przy mnie, a ty już go posądzasz o najgorsze. Współczuję facetowi
zobacz odpowiedzi (3)
gość (Ocena: 5) 16.04.2022 00:17
Naprawde? Chcialas sobie uformowac faceta tak zeby byl idealny? Jestes zalosna. Albo bierze sie czlowieka takiego jaki jest, albo sie go nie bierze.
zobacz odpowiedzi (2)

Polecane dla Ciebie