Mój facet jest niebezpiecznym kierowcą. Boję się siedzieć obok

„Jeździ jak pirat drogowy” – pisze Alicja.
Mój facet jest niebezpiecznym kierowcą. Boję się siedzieć obok
Fot. Unsplash (Fallon Michael)
08.04.2022

Uważam, że kobiety są o wiele lepszymi kierowcami niż mężczyźni. Jesteśmy po prostu rozsądniejsze i jeździmy ostrożniej. Oni czują się za kierownicą zbyt pewnie. Mój chłopak jest jednym z takich piratów drogowych. Za każdym razem, jak wsiadam do jego auta, zastanawiam się, czy dotrzemy na miejsce w jednym kawałku.

On uwielbia ścigać się z innymi kierowcami na światłach. Jeździ szybko, i to bardzo. Aż się dziwię, że nikt do tej pory mu prawa jazdy nie zabrał. Dwa razy miał stłuczkę, ale na szczęście nie było to nic poważnego. Wkurza mnie natomiast, że nawet jak siedzę obok i proszę go, żeby zwolnił czy jechał ostrożnie, to tego nie robi. Ściganie się z innymi kretynami, gdy ma się pasażera w aucie, to czysta głupota i nieodpowiedzialność.

Zobacz także: Chciałabym się wyprowadzić do Berlina. Mąż jest przeciwny

Ja nie mam ani prawa jazdy, ani własnego samochodu, dlatego zawsze słyszę, żebym go nie pouczała, jak ma jeździć. On nie rozumie, że ja go nie pouczam. Ja go tylko proszę, żeby stosował się do zasad ruchu i nie narażał swojego i mojego życia.

Nie wiem, jak przemówić mu do rozsądku. Nie chcę, żeby on wyszedł na najgorszego człowieka, bo potrafi być kochany i ma wiele zalet, ale jego skłonność do szybkiej jazdy jest po prostu niezrozumiała i niebezpieczna.

Alicja

Polecane wideo

Horoskop MIŁOSNY na kwiecień
Horoskop MIŁOSNY na kwiecień - zdjęcie 1
Komentarze (39)
Ocena: 4.69 / 5
gość (Ocena: 5) 30.04.2022 18:09
Następnym razem zamów taxi i będziesz bezpieczna a on niech się wścieka i jedzie za tobą
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 13.04.2022 14:49
To egoista, nie dba o Twoje uczucia, nie przejmuje się Twoim strachem. Zastanów się, czy potrzeba Ci faceta, być może męża trupa, kalekę, przestępcę? A jeśli przy okazji skrzywdzi Ciebie lub wasze dzieci? Wtedy na refleksje, płacze i przeprosiny będzie za późno!
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 10.04.2022 17:06
Zrób prawo jazdy jak zginie to Sam
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 10.04.2022 17:04
Zrób prawo
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 10.04.2022 12:23
Nie podoba mi się jak ktoś jezdzi- nie jeżdżę z nim. Proste. Mój były kiedyś przyjechał po mnie do pracy z kolegami (kończyłam o 22), moje auto było w naprawie. Chlopaki mieli mała posiadowke wcześniej. Zauważyłam, że jest podpity, jego koledzy byli wręcz pijani. Wypił mniej, bo kierowca, ale i tak był pod wpływem, więc jak się tylko zorientowałam, to kazałam mu się natychmiast zatrzymać i wysiadłam. Poszłam na przystanek i zlapalam autobus. Od tej pory nigdy już nie wsiadł za kółko po alko. A Alicji radzę zrobić prawo jazdy i kupić auto. W innym wypadku niech się zamknie i nie komentuje. Jego auto-jego zasady. Jej zycie- jej odpowiedzialność za nie.
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie