Chciałabym się wyprowadzić do Berlina. Mąż jest przeciwny

Patrycja marzy o wyjeździe z Polski.
Chciałabym się wyprowadzić do Berlina. Mąż jest przeciwny
Fot. Unsplash (Daniel Gonzalez)
05.04.2022

Zawsze mi się wydawało, że skoro w Polsce się urodziłam, to tutaj także się zestarzeję. Lubiłam podróżować do innych krajów, ale do Polski zawsze wracałam z chęcią. Dobrze się tutaj czułam w czasach szkoły i studiów, ale teraz jest inaczej. Od jakiegoś czasu czuję, że się tutaj duszę i potrzebuję zmiany.

Nie podoba mi się sytuacja polityczna w naszym kraju. Podejście rządzących do kobiet, podwyżki cen, zanieczyszczenie powietrza smogiem. Nie chcę, żeby moje przyszłe dzieci dorastały w takich warunkach. Pracuję coraz więcej, a po zarobkach tego nie widać. Wszystko idzie w górę. Rachunki, kredyty, ceny towarów. Bardzo mnie to wszystko frustruje i chcę od życia czegoś więcej. Bardzo chciałabym wyprowadzić się stąd na stałe, do Berlina.

Polecamy także: Czy przełożyć ślub z powodu wpadki?

Gdybym była singielką, nawet bym się nad tym nie zastanawiała, tylko pojechała na zachód. Znam dobrze język angielski i niemiecki, więc myślę, że szybko znalazłabym tam pracę. A nawet jeśli nie tam, to przecież teraz można pracować zdalnie z każdego zakątka świata. Mogłabym kontynuować pracę w mojej polskiej firmie i rzucić ją dopiero, jak znalazłbym coś lepszego.

Mąż jednak kompletnie nie wyobraża sobie wyjazdu. Chce zostać w Polsce, tutaj powiększyć naszą rodzinę. Też narzeka na nasz kraj, też denerwuje go rząd, ale woli tutaj zostać. Nawet nie chodzi o jego rodzinę, bo przecież do Berlina jest blisko i można by się było często odwiedzać. Chodzi o to, że on nie lubi zmian. Nie oczekuje od życia nic więcej. Tak jest mu dobrze.

Ja się w Polsce duszę. Chcę żyć na wyższym poziomie, rozwijać się zawodowo. Życie mamy jedno i trzeba z niego korzystać.

Próbuję namówić męża na wyjazd tymczasowy, na kilka tygodni. Może wtedy zmieni zdanie. Jeśli nie, kompletnie nie wiem, jak będzie wglądała nasza przyszłość i czy w ogóle będzie wspólna.

Patrycja

Polecane wideo

Idealny apartament Lewandowskich. Zobacz, jak mieszkają na co dzień
Idealny apartament Lewandowskich. Zobacz, jak mieszkają na co dzień - zdjęcie 1
Komentarze (90)
Ocena: 4.48 / 5
gość (Ocena: 1) 17.04.2022 22:06
Powinien ją zostawić
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 12.04.2022 15:26
Polityka polska to h*j . Rodzinka- mama, tata, córka i druga córka. Przez ciągłe podwyżki cen rachunki są absurdalnie monstrualne! U nas, gdyby nie odsetki, płacilibyśmy ponad 1000zl ! gdy ogladam wiadomości co jakiś miesiąc podwyżka cen o ok. 1 zł. Nawet ostro harując z dnia na dzień nie da się normalnie utrzymać. Mam sytuacje, przez którą na wiele rzeczy nas nie stać. Żeby się utrzymać trzeba mieć dobrą pracę i przy okazji nagrywać na YT. Koszmar te polskie rachunki!
odpowiedz
Daga (Ocena: 5) 08.04.2022 08:00
Ja nie mam takich problemów z mężem, bo jesteśmy zgodni co do naszego aktualnego miejsca pobytu. Jedynie sprzeczaliśmy się jak chciałam iRobota kupić, bo nie był przekonany. Teraz jak jest już w domu to zmienił kompletnie o nim zdanie.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 1) 07.04.2022 11:24
Jedziesz tam ciągnąć...kable?
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 07.04.2022 00:17
Wyjechać tak, ale nie do Niemiec ! Tam jeszcze większe dziadostwo niż u nas, multi-kulti, pełno czarnych na ulicach i turbanów, strach tam na ulice wyjść po zmroku. Rząd nie lepszy z Makrelą na czele, większe restrykcje i zakazy niż w Polsce,jeśli chodzi o plandemię, wp.erdalanie się urzedasów w wychowywanie dzieci, drożyzna itp. Najlepiej to wyjechać gdzieś poza Europę i ten eurokołchoz, bo wszedzie jeden i ten sam syf.
zobacz odpowiedzi (4)

Polecane dla Ciebie