Mój kolega od kilku lat nie potrafi się domyślić, że go kocham

Agata nie chce być tylko jego koleżanką, ale boi się przyznać.
Mój kolega od kilku lat nie potrafi się domyślić, że go kocham
Fot. Unsplash
18.03.2022

Nigdy nie wierzyłam w przyjaźń damsko-męską i moja relacja z P. jest na to najlepszym dowodem. Na początku był niby tylko moim kolegą, później nazywałam go przyjacielem, ale wreszcie zapragnęłam czegoś więcej.

Zobacz również: Dość niepewności: 5 sygnałów, że on się zauroczył i NA PEWNO chce Cię zdobyć

Moim zdaniem tego nie da się uniknąć, kiedy dwie osoby są sobie tak bliskie. Z nikim nie rozmawia mi się równie dobrze, jestem w stanie powierzyć mu największe sekrety i nigdy mnie nie zawiódł. Myślę, że to działa w dwie strony.

Problem w tym, że nie umiem się do tego przyznać i to trwa już kilka lat.

Mniej więcej od 2015 roku zbieram w sobie odwagę, żeby mu o wszystkim powiedzieć, ale on wcale mi tego nie ułatwia. Traktuje mnie prawie jak siostrę, zwierza się i przedstawia kolejne dziewczyny. A ja czekam tylko, kiedy znowu będzie sam.

Nie mogę patrzeć na to, jak próbuje ułożyć sobie życie z kimś innym. To ja powinnam być na jej miejscu, ale z każdym rokiem coraz trudniej mi o tym mówić. Siedzę z założonymi rękami i czekam, aż to on zrobi pierwszy krok.

Być może nigdy się nie doczekam i on faktycznie niczego do mnie nie czuje. Ale równie prawdopodobne jest to, że bije się z myślami tak samo jak ja. Ta niepewność mnie powoli wykańcza. Chciałabym, żeby to było prostsze.

Chce mi się płakać, kiedy nazywa mnie swoją koleżanką.

Agata

Polecane wideo

Horoskop miłosny na MARZEC
Horoskop miłosny na MARZEC - zdjęcie 1
Komentarze (35)
Ocena: 4.54 / 5
gość (Ocena: 5) 05.07.2022 01:15
Według mnie jakby facet był Tobą zainteresowany to już dawno poczynił by jakieś kroki w tym kierunku. Skoro nic nie zrobił do tej pory to znaczy, że traktuję Cię jak przyjaciółkę i nikogo więcej. Szkoda Twojego czasu, zacznij szukać innego kandydata na chłopaka.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 01.04.2022 06:19
Jakby on ciebie kochał to już dawno zrobiłby jakiś krok. Dla niego jesteś tylko koleżanka i lepiej nie wygłupiaj się z wyznaniami miłości bo przyjaźń się szybko skonczy
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 30.03.2022 09:24
Powinnaś zrobić ice creama?
odpowiedz
Ona29 (Ocena: 5) 23.03.2022 14:02
Znam dziewczynę która wyznała w identycznej sytuacji miłość. On zerwał znajomość nie mieli ze sobą przez pewien czas kontaktu po czym po pół roku wrócił do niej z pierścionkiem zaręczynowym bo życie bez niej nie ma sensu ;) warto ryzykować :)
odpowiedz
Zamykaj lodówki pasztety uciekli (Ocena: 1) 21.03.2022 13:28
On ma inną, lepsza i ładniejsza a nie takiego paszteta.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie