Teściowa nie chce dołożyć się do naszego ślubu

Ala jest rozczarowana jej postawą.
Teściowa nie chce dołożyć się do naszego ślubu
Fot. Unsplash (Taylor Daugherty)
09.03.2022

Zaczęliśmy niedawno z narzeczonym przygotowania do naszego ślubu. Powoli rozglądamy się za salą, czytamy opinie o zespołach, fotografach, szukamy inspiracji co do zaproszeń ślubnych. Byłam pełna zapału, ale teraz jestem po prostu zszokowana cenami tego wszystkiego. Są kosmiczne, nawet jak chce się zrobić wesele dla kilkudziesięciu, a nie kilkuset osób.

Moi rodzice od razu powiedzieli, że sfinansują nam część wesela, za co jestem im bardzo wdzięczna. My teraz spłacamy kredyt na mieszkanie, nie mamy zbyt wielu oszczędności. Uznaliśmy, że jedną trzecią wydatków pokryjemy my, a pozostałą moi rodzice i rodzice Kacpra. Jego mama i tata są rozwiedzeni, więc to nieco komplikuje sprawę. Teść powiedział, że oczywiście się dołoży, ale teściowa odmówiła. Ma oczywiście takie prawo, bo to nie jest żaden jej obowiązek, żeby nam finansować imprezę ślubną, ale tak po ludzku zrobiło nam się przykro. Kacper jest jej jedynym synem (jego tata ma jeszcze jedno dziecko z drugiego związku), więc tym bardziej nie rozumiem podejścia.

Zobacz także: Czy macie wśród znajomych osoby, które nie chcą pomagać Ukraińcom?

To nie jest tak, że ona klepie biedę. Żyje sobie wygodnie, na nic nie wydaje pieniędzy, nie ma żadnego kredytu. Spokojnie mogłaby nas wspomóc, ale zwyczajnie nie ma na to ochoty. Ja i ona nie dogadujemy się najlepiej. Mam wrażenie, że jest zgorzkniała i samotna, choć wielokrotnie próbowaliśmy ją włączyć do naszego życia. Zaproszenie na spotkania przyjmuje, ale z jej strony nie ma tego samego. Sądziłam, że nasz ślub wszystko zmieni, ale nic na to nie wskazuje niestety.

Ala

Polecane wideo

Horoskop miłosny na MARZEC
Horoskop miłosny na MARZEC - zdjęcie 1
Komentarze (103)
Ocena: 4.7 / 5
Lena (Ocena: 5) 15.03.2022 22:25
Nie musi się dokładać, może przepić, przepalić, jechać na Kręte, rozdać ubogim. Jej pieniądze, jej decyzje.
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 15.03.2022 20:05
Jak można być taką roszczeniową lalą???
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 15.03.2022 19:57
Chcesz mieć wesele, to za nie zapłacić. Nie rozumiem tej roszczeniowej postawy.
odpowiedz
Julia31 (Ocena: 5) 15.03.2022 15:15
Ale ty tez autorko masz rodzicow prawda? To moze zapytaj sie matki lub ojca czy nie doloza do slubu i wesela
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 1) 15.03.2022 06:12
a potem takie babsko będzie wymagało opieki na starość ;p takiego wała, wtedy synek z synową mogą bez żadnych wyrzutów sumienia odpuścić taką pomoc.
zobacz odpowiedzi (3)

Polecane dla Ciebie