Chcę być mamą na pełny etat. Mąż nalega, żebym wróciła do pracy

Klaudia spełnia się w macierzyństwie i nie chce tego zmieniać.
Chcę być mamą na pełny etat. Mąż nalega, żebym wróciła do pracy
Fot. Unsplash
08.03.2022

Zaszłam w ciążę mając 27 lat. Niby idealny wiek, ale w porównaniu z koleżankami, to jednak trochę wcześnie. Przez chwilę miałam nawet poważne wątpliwości, ale urodził się syn i totalnie zwariowałam na jego punkcie. Wreszcie poczułam, że jestem we właściwym miejscu. To trwa już od roku i nie chcę żeby się skończyło.

Już nie tęsknię za dawnymi czasami i mogłabym posiedzieć w domu jeszcze przynajmniej kilka lat.

Nie chcę być jak inne matki, które po kilku miesiącach szukają sobie innego zajęcia. Odnalazłam się w tej roli i jestem zdania, że na razie nie ma sensu tego zmieniać. Moglibyśmy pomyśleć o kolejnym dziecku, a nawet jeśli nie, to po prostu jest dobrze tak, jak jest. Myślałam, że mąż będzie zadowolony i zacznie mnie wspierać w tej decyzji.

Zobacz także: Jesteśmy razem od 5 miesięcy, a on już mówi o zaręczynach…

Stało się jednak inaczej. On jakoś dziwnie reaguje, kiedy zaczynam o tym mówić. Od razu pojawia się temat wysłania syna do żłobka i mojej pracy. Zupełnie tak, jakby się gdzieś spieszyło. Czuję się wypychana na siłę z domu i nie do końca rozumiem powodu. Przecież jakoś sobie radzimy.

Uwielbiam poranki z dzieckiem, spacery, spotkania z koleżankami na placu zabaw. Nawet gotowanie i sprzątanie zaczęło sprawiać mi satysfakcję. Mamy fajną rodzinę i świetnie zorganizowany dom, więc szkoda z tego wszystkiego rezygnować.

Ostatnio usłyszałam od męża, że kiedyś nie byłam tak oderwana od rzeczywistości. Chciałam się rozwijać, zarabiać, dążyć przed siebie. Czy tak trudno zrozumieć, że mi przeszło? Zobaczyłam inne życie. Z bliskimi i bez pośpiechu. Teraz on chce, żebym zrywała się o 5 rano, nieprzytomna wyprawiała dziecko do żłobka i odbierała je wiele godzin później.

Nie rozumiem, dlaczego tak nagle priorytety mu się pozmieniały. Jeśli go posłucham to wiem, że będę nieszczęśliwa.

Klaudia

Polecane wideo

Horoskop marokański: Jakim znakiem jesteś i co to oznacza?
Horoskop marokański: Jakim znakiem jesteś i co to oznacza? - zdjęcie 1
Komentarze (114)
Ocena: 4.96 / 5
gość (Ocena: 5) 01.05.2022 23:23
Trzeba było to ustalić wszystko z partnerem zanim się dziecka zachciało
odpowiedz
Facet (Ocena: 5) 15.03.2022 06:19
Do roboty, a dzieciak do żłobka. Co ty myslisz ze facet nie chcialby siedziec na dupie i czekac az zonka wypłatę przyniesie? Cala presja utrzymania rodziny (byc moze z niewystarczającą wypłatą na rosnące z wiekiem dziecka wydatki). Jezeli cie namawia to znaczy ze presja jest za duza na jego pojedynczy łeb lub obawia sie straty pracy. Nie pozdrawiam pasożytów
odpowiedz
facet35 (Ocena: 5) 14.03.2022 20:59
już Cię kocham, taka kobieta mi się marzy zamiast karierowiczki z którą jestem. ludzie czasami się mega nie dopasowują... Sam utrzymam dom i wszystko inne a kobieta niech dba o to żeby się chciało do tego domu wracać :)
odpowiedz
Babi (Ocena: 5) 14.03.2022 17:46
Powrót do pracy na przymus to psychicznie ciężko dla Pani wiem coś o tym. Może uzgodnoicie powrót Pani do pracy jak mały pójdzie do przedszkola. Powodzenia
odpowiedz
Qaqqqn (Ocena: 5) 14.03.2022 14:39
Sýn poszedl do przedszkola w wieku 4 lat corka jak miala 2 í nie zaluje kobieta w domu gnusnieje á potem zal bo chlop zostawil á ona nic robic nie umie dom nie muzeum á dzieciaki í tak cie w tylku beda mialy jak dorosna. A ty z reka w nocniku!
odpowiedz

Polecane dla Ciebie