Jesteśmy razem od 5 miesięcy, a on już mówi o zaręczynach…

„To mnie przeraża” – pisze Asia.
Jesteśmy razem od 5 miesięcy, a on już mówi o zaręczynach…
Fot. Unsplash (Angelina And Antonis Antoniou)
04.03.2022

Rozmawiałam o tym z moimi koleżankami, ale żadna z nich mnie nie rozumie. Mówią, że mi zazdroszczą i że powinnam się cieszyć, że partner myśli o mnie poważnie. Zgoda, tylko na zaręczyny jest dla mnie jeszcze stanowczo za wcześnie.

Jesteśmy z Szymonem parą dopiero od 5 miesięcy. W moim odczuciu nadal dopiero się poznajemy. Ja nie wiem jeszcze o nim wszystkiego, ani on o mnie. Dopiero niedawno poznaliśmy swoje rodziny. Związek jest dla mnie świeży, choć przyznaję, że udany. Nie mieliśmy dotąd żadnej poważniejszej kłótni. Jest stabilnie.

Zobacz także: Czy macie wśród znajomych osoby, które nie chcą pomagać Ukraińcom?

W naszej relacji to zawsze Szymon wychodzi z inicjatywą. Pierwszy wyznał mi miłość, a teraz pierwszy zaczął mówić o naszej wspólnej przyszłości. Dopóki było to w sferze dalszych planów, nie miałam nic przeciwko. Mogę sobie gdybać, gdzie chciałabym mieszkać za kilka lat lub ile chciałabym mieć dzieci. Nie wyobrażam sobie jednak już teraz wybierać pierścionka zaręczynowego, a o to zostałam ostatnio poproszona przez Szymona. Pokazywał mi różne modele w Internecie i pytał, który jest najbardziej w moim guście. Przeraziło mnie to.

Jedna z moich koleżanek stwierdziła, że mogę przyjąć oświadczyny, a potem jeszcze dłuższy czas być tylko „narzeczoną”. Nie rozumiem takiego myślenia. Nie chcę być teraz narzeczoną Szymona, to dla mnie za dużo. Nie mamy nawet półrocznego stażu, więc w tym momencie chcę być po prostu jego dziewczyną.

Nie wiem, jak go trochę przystopować, żeby nie odebrał tego jako zerwania. Chcę z nim być, ale niech mi się jeszcze nie oświadcza.

Asia

Polecane wideo

Horoskop miłosny na MARZEC
Horoskop miłosny na MARZEC - zdjęcie 1
Komentarze (53)
Ocena: 4.62 / 5
Ktoś (Ocena: 5) 09.03.2022 20:23
Nie ma się czego bać. Ja wyszłam za mąż po pół roku znajomości i jestem szczęśliwą mężatką od 16 lat :)
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 09.03.2022 08:05
Na c*** ci ten ślub z ręki księdza pedofila po co ci te zaręczyny w Polsce rozwodów jest statystycznie 60 dziennie licząc niedzielę i święta więc zaręczyny niczego nie wiążą czasami jest tak że osoby żyjące bez żadnych zobowiązań żyją do końca swoich dni razem
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 09.03.2022 08:02
Ja na pierwszej wizycie u ginekologa już chciałam się z nim zaręczyć takie miał sprawne paluszki
odpowiedz
,., (Ocena: 5) 06.03.2022 14:38
A na co tu czekać? Uczucie albo jest albo go nie ma. To się czuje i wie i wie o tym Twój mężczyzna. Wiesz ile kobiet Ci zazdrości które latami czekają na poważną deklarację ze strony partnera? A tu ani widu ani słychu, dopiero jak pozna nową kobietę to do roku ślub i dziecko..No chyba, że to Ty masz wątpliwości co do własnych uczuć.
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 06.03.2022 09:08
Kumin był czyszczony?
odpowiedz

Polecane dla Ciebie