Przez to, co się dzieje, nie jestem w stanie normalnie funkcjonować

„Ciągle myślę o tym, że w sąsiednim kraju jest wojna”.
Przez to, co się dzieje, nie jestem w stanie normalnie funkcjonować
Fot. Unsplash (Callie Gibson)
03.03.2022

Wciąż łapię się na myśleniu, że na początku ubiegłego tygodnia życie toczyło się jeszcze normalnie. Teraz wszystkie moje problemy wydają mi się kompletnie nieistotne. To niesamowite, jak nagle, w obliczu wojny, może się zmienić myślenie. Nagle przestałam się przejmować tym, że wkurza mnie szefowa lub że rozstałam się z kolejnym chłopakiem. To już w ogóle się nie liczy.

Od ubiegłego tygodnia moje myśli krążą tylko wokół Ukrainy. Nie mogę w nocy spać, ciągle włączam telewizję i sprawdzam, jak wygląda tam sytuacja. Czytam różne informacje, niektóre dobre, inne dołujące. Czasem daję się nabrać na fake newsy, które na szczęście szybko można teraz zweryfikować.

Zobacz także: Czy macie wśród znajomych osoby, które nie chcą pomagać Ukraińcom?

Nie jestem w stanie normalnie funkcjonować. Może inaczej. Funkcjonuję normalnie, bo przecież pracuję, jem, rozmawiam z przyjaciółmi, ale ciągle siedzę jak na szpilkach i obsesyjnie myślę o tym, co się dzieje. Bywa, że jestem bliska ataków paniki.

Czy Wy macie podobnie, czy potraficie zupełnie wyłączyć myślenie o okropnościach, które dzieją się za naszą wschodnią granicą? Co robicie, żeby się odstresować? Mnie zawsze pomagało bieganie, ale teraz nawet to nie oczyszcza moich myśli.

Monika

Polecane wideo

„Będę się operować, dopóki nie umrę”. Poznajcie fanatyczkę ekstremalnej chirurgii plastycznej
„Będę się operować, dopóki nie umrę”. Poznajcie fanatyczkę ekstremalnej chirurgii plastycznej - zdjęcie 1
Komentarze (71)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 30.03.2022 06:53
Gdybby miało dojść do czegos złego to wolę żeby putin puścił bombe atomową na Warszawę. Nie chcę żeby ruskie łaziły po moim mieście bo jeśli tu wejdą to wtedy ja odwale to co Witkacy w 1939 roku. Nie mam zamiaru żyć w okupowanym kraju. Mieszkam w wieżowcu i widzę z okna Pałac Kultury i Nauki. Przy wybuchu bbomby atoomowej zobacze tylko błysk i lo zmartwieniach...
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 04.03.2022 14:48
Jprd może przestańcie słuchać ruskich trolli? V kolumna k*#@a w natarciu. Sianie paniki, zachęcanie ludzi do wyciągania kasy z bankomatów, cyberataki, fake newsy - niby klasyk, a i tak większość się na to nabierze, nie do wiary... Jak dojdzie deep fake to się [email protected] 1. 80% potencjału atomowego świata ma USA, nie Rosja. Rosja ma 10%, słownie: dziesięć. I nie wiadomo w jakim stanie. 2. NATO odpowie na atak na państwo NATO, bo jak nie odpowie, to wyjdzie, że jest do bani i się momentalnie rozpadnie, a na to w zasadzie NIKT poza USA nie może sobie teraz pozwolić. 3. Jak ktoś słusznie zauważył: nie ma jednego czerwonego guzika, a przy pozostałych siedzą ludzie, którzy też mają rodziny, marzenia, interesy i generalnie chcą żyć. 4. Bardziej prawdopodobne jest wysadzenie któregoś rdzenia w którejś elektrowni na Ukrainie, ale jak również ktoś zauważył - nie mamy na to wpływu. 5. Uprzedzając pytanie - pijąc płyn lugola na pałę możesz się bardzo ładnie posłać na SOR i pożegnać swoją tarczycę. No co kto lubi. 6. Wojskowi rosyjscy na Ukrainie też mają jakieś tam szare komórki... chyba. Żeby wysadzić reaktor potrzebna jest chęć, czas i wiedza - teraz reaktory są dobrze zabezpieczone, przestańcie myśleć Czarnobylem sprzed półwiecza. Można to zrobić jak się zajmie elektrownie, ale zajęcie jej oznacza, że siedzi w niej iluśdziesięciu twoich ludzi, którzy zapewne nie chcą umierać. 7. Jest spora szansa, że oligarchowie, którzy realnie rządzą w Rosji, odsuną jakoś Putina, bo nie sądzę, żeby chcieli robić swoje interesy w świecie z Mad Maxa Fury Road. 8. Powinniśmy pozbyć się z PL ludzi i organizacji, które są realnie V kolumną finansowaną z Kremla. Powinna powstać jakaś speckomórka do namierzania tych trolli i za zdradę stanu w pasiaki na dożywocie. Zastanówcie się kto chce wyjścia PL z UE i czemu? Może jeszcze z NATO? Drugi Budapeszt się marzy? A może raczej Mińsk? Gdzie się ostatnimi dniami podział minister Zero i jego ludzie? A ludzie z Konfy? Gdzie jest pan sprzęt-burzący-wykorzystywany-podczas-gaszenia-pożaru? Sprawdźmy też kto REALNIE finansuje Orgio Iur*s, bo są tak skuteczni w prowadzaniu niepokoju społecznego i zapaści demograficznej, że trudno uwierzyć, że to ich własna inicjatywa. Kto podsłuchuje pegazusem i komu to przekazuje? Kto mu kazał? Czy Anonymous muszą wszystko robić za nas? No ale, jesteśmy w Polinie, nie wiem czy jest sens strzępić język, gdy jedyne co się tu liczy, to czy pińcet wpłynęło "bo siem czesterfildy i harnaś kończo" .
zobacz odpowiedzi (6)
gość (Ocena: 5) 04.03.2022 12:52
A mnie najbardziej martwi że znowu z jakiegoś laboratorium zwieje wirus, ale tym razem że będzie to coś w stylu mega eboli. Ruskiego przynajmniej widać, a wirusa już nie.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 03.03.2022 20:37
I właśnie o to chodzi Putinowi żebyśmy panikowali, teraz się trochę uspokoić, a nie
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 03.03.2022 19:48
Dobrze ktoś na dole napisał - Putin nas wytłucze za tą pomoc Ukrainie. Dobrze jest pomagać, oczywiście... Ci ludzie tego potrzebują. Ale ten psychopata z Kremlu nie wie, czym jest pomoc, empatia, wrażliwość... Wysadzi nas wp***u w ramach zemsty.
zobacz odpowiedzi (3)

Polecane dla Ciebie