Ciężarna koleżanka ciągle do mnie dzwoni i pisze. Nie mam czasu na wielogodzinne rozmowy

„Ona ma dużo wolnego czasu, a ja nie”.
Ciężarna koleżanka ciągle do mnie dzwoni i pisze. Nie mam czasu na wielogodzinne rozmowy
Fot. Unsplash (Derick McKinney)
25.02.2022

Jedna z moich bliskich koleżanek zaszła w ciążę. Bardzo się cieszę i jej kibicuję, bo wiem, jak bardzo tego chciała. Ona jest teraz na zwolnieniu lekarskim, więc całymi dniami ma mnóstwo wolnego czasu. Staram się ją regularnie odwiedzać, często rozmawiamy. Problem w tym, że ja też mam swoje życie. Partnera, pracę, znajomych. Nie jestem w stanie codziennie z nią konwersować godzinami, a do tego się to ostatnio sprowadza.

Pisze do mnie, dzwoni, chce mówić dosłownie o wszystkim i o niczym. Co właśnie ogląda, je, pije, co kupiła przez Internet. Czasem przerywam rozmowę i mówię, że muszę pracować. Żegna się wtedy słowami: „OK., zadzwonię później” i dzwoni po godzinie, dwóch.

Zobacz także: LIST: „Mąż wydziela mi po 20 zł dziennie”

Znam każdy szczegół z jej życia. Dolegliwości, zachcianki, epizody z seriali, których ja sama nawet nie oglądam. Nie chcę być wobec niej niegrzeczna. Bardzo ją lubię, jest fajną babką, ale po prostu te wielogodzinne rozmowy mnie wykańczają. Rozumiem, że czuje się samotna teraz, bo jej mąż cały dzień pracuje lub wyjeżdża w delegacje, ale ja nie jestem jej nianią czy powierniczką każdego zdania. A ona chce omawiać ze mną dosłownie wszystko.

Jak to delikatnie ukrócić? Nie chcę sprawiać jej przykrości, ale na dłuższą metę tak się po prostu nie da.

Basia

Polecane wideo

Jak mieszkają Aneta i Robert Żuchowscy ze „Ślubu od pierwszego wejrzenia”?
Jak mieszkają Aneta i Robert Żuchowscy ze „Ślubu od pierwszego wejrzenia”? - zdjęcie 1
Komentarze (23)
Ocena: 5 / 5
Agnieszka (Ocena: 5) 06.03.2022 13:19
Jakie niektóre kobiety są beznadziejne. Nie mam czasu, pracuję. Ogarniam dom, jestem na zakupach. Nie mogę teraz rozmawiać. Nie odbiera się, w ostateczności blokuje numer. Jakie Wy jesteście niektóre głupie.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 28.02.2022 18:49
Ja bym odbierała i odpisywala tylko wtedy jakbym chciała rozmawiać po co jej odpisujesz jak nie masz czasu? Trzeba umieć komunikować swoje potrzeby
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 28.02.2022 08:34
Albo ogarniesz to teraz, albo za chwilę jako najlepsza psiapsi będziesz niańczyć bombelka na codziennych, obowiązkowych wizytach, bo przecież szanowna jest pępkiem świata i jej się cała uwaga wszystkich wokół zwyczajnie należy! No bo przecież ona ma DZIECIOMTKO, a ty nie.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 27.02.2022 01:26
Nie rozumiem dlaczego kobiety pozwalają tak sobie wchodzić na łeb
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 26.02.2022 22:37
Prosta kąśliwość. "Nie mogę rozmawiać, bo w przeciwieństwie do Ciebie jestem w pracy". I już. Załatwi sprawę.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie