Jesteśmy 2 lata razem, a ja nigdy nie dostałam od niego żadnego prezentu

Wcześniej to ignorowałam, bo miałam nadzieję, że się zmieni. Powoli jednak tracę cierpliwość.
Jesteśmy 2 lata razem, a ja nigdy nie dostałam od niego żadnego prezentu
Fot. pexels (Teona Swift)
21.01.2022

Do tej pory jakoś nie zwracałam na to uwagi. Czasami było mi niezręcznie, ale liczą się inne rzeczy. Co mi z upominków, gdyby chłopak był po prostu beznadziejny? A nie jest, więc do tej pory nie narzekałam.

Sama nawet nie wiem na co. Brak ogłady? Skąpstwo? Czy jak to inaczej nazwać? Ostatnio rozmawiałam z koleżanką i to skłoniło mnie do przemyśleń. Mówiła coś o prezentach świątecznych, a ja nie wiedziałam co odpowiedzieć.

Zobacz także: Boję się porodu do tego stopnia, że rozważam adopcję

Jesteśmy ze sobą 2 lata, więc trochę okazji się zebrało. Boże Narodzenie, mikołajki, imieniny, urodziny, rocznica i tak dalej. Zawsze mniejszy lub większy drobiazg ode mnie dostawał. A ja? Co najwyżej kwiatki, ale i tak nie zawsze.

Wcześniej to ignorowałam, bo miałam nadzieję, że się zmieni. Powoli jednak tracę cierpliwość. Nie jestem materialistką, ale doceniam miłe gesty. Niech kupi cokolwiek - byle od serca i sam z siebie, bo zaczyna mnie to denerwować.

Znajome dostają cuda, nawet bez okazji. Może u niego w domu nie było takiej tradycji? Wątpię, bo nie znam takich rodzin. Boli mnie ten temat, ale przecież nie powiem mu tego wprost. Sam powinien się domyślić.

Iwona

Polecane wideo

Co wywróżyli Ci wikingowie? Poznaj swój horoskop runiczny na 2022 rok
Co wywróżyli Ci wikingowie? Poznaj swój horoskop runiczny na 2022 rok - zdjęcie 1
Komentarze (18)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 24.01.2022 14:31
I jak to wygląda? Ty na święta mu dajesz prezent a on dziękuje, obraca się i idzie dalej? Ja z bliskimi ustalam zawsze próg cenowy np do 50 zł i wtedy jest jasność
zobacz odpowiedzi (1)
:) (Ocena: 5) 23.01.2022 17:15
Porozmawiaj z nim. Najprostsze rozwiązanie. Nikt wróżką nie jest i nie domyśli się co komu siedzi w głowie. Jak coś jest nie tak lub coś się komuś nie podoba to polecam rozmowę. Tyczy się to i kobiet i mężczyzn.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 22.01.2022 13:54
Ja mam odwrotnie: krępuje mnie, że facet wydaje na prezenty dla mnie niebotyczne kwoty (ostatnio pod choinkę ponad 3k...). Mamy sporą dysproporcję w zarobkach i chociaż i ja np. na jego urodziny kupiłam mu prezent za kilkaset złotych (odkładałam przez trzy miesiące) i nigdy nie zapominam o żadnych okazjach, to jednak czuję się głupio, że on wydaje na mnie 10x tyle. Pewnie uznacie, że piszę to tylko po to, żeby się pochwalić, ale ja naprawdę odczuwam przez to dyskomfort, że nie jestem "dość dobra, dość na poziomie"...
zobacz odpowiedzi (4)
gość (Ocena: 5) 22.01.2022 12:25
Ja bym to nazwała niewychowanie i wykorzystywanie ciebie dla swoich korzyści. Ja bym z kimś takim nie była.
odpowiedz
1dwa3 (Ocena: 5) 21.01.2022 21:47
Zwyczajnie mu nie zależy. Jest z Tobą bo w tej chwili tak mu wygodnie ale gdybyś z nim teraz zerwała nawet by się nie przejął. Tak samo wygląda związek mojej znajomej. Są ze sobą chyba 6 lat i w tym czasie nigdy ani razu nic nie dostała od swojego faceta. Walentynki, święta, rocznica, urodziny. Nigdy nic. Nawet kwiatka. Koleś ewidentnie ją olewa ale ona dalej z nim jest i widać że to jej bardziej zależy na tym związku. Szanujcie się dziewczyny i jeżeli facet kupuje sobie rzeczy z górnej półki (telefon, kosmetyki, ciuchy itp.) a wam skąpi nawet na jednego kwiatka przez 6 lat to zwyczajnie pora aby pogonić takiego typa ze swojego życia.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie