Mam bardzo uciążliwego starszego sąsiada…

Marta jest zmęczona ciągłymi telefonami i wizytami starszego pana.
Mam bardzo uciążliwego starszego sąsiada…
Fot. Unsplash (Angelina Litvin)
20.05.2022

Znalazłam się w bardzo dziwnej, krępującej sytuacji. Dwa miesiące temu wprowadziłam się do swojego mieszkania. Blok ma już z dwadzieścia-kilka lat, a mieszkańcy są w bardzo różnym wieku. Naprzeciwko mnie mieszka starszy pan. Nie jest osobą samotną. Wielokrotnie widziałam, jak odwiedzają go dzieci i wnuki. Mimo to usilnie szuka ze mną kontaktu.

Początkowo nie miałam nic przeciwko temu. Mam bardzo dobry kontakt z moimi dziadkami i jestem nauczona szacunku do osób starszych. Nie byłoby dla mnie żadnego problemu, żeby na przykład zrobić mu zakupy, czy w czymś pomóc. Dlatego nie miałam nic przeciwko, jak poprosił mnie o numer telefonu. Nie wiedziałam wtedy, że będzie do mnie dzwonił praktycznie codziennie.

Zobacz także: Boję się porodu do tego stopnia, że rozważam adopcję

Nie chcę zostać źle zrozumiana. On mnie nie podrywa (na oko ma jakieś 70 lat). Jak dzwoni to opowiada o wnukach, swoich chorobach, lekach, o tym, jak mu się spało, i tak dalej. Często też do mnie przychodzi na herbatę.

To stało się dla mnie bardzo uciążliwe. On nie jest przecież samotny, bo co chwilę ktoś do niego przychodzi. A ja się czuję jak więzień we własnym mieszkaniu. Czasem udaję, że mnie nie ma i muszę być cicho cały dzień. Albo muszę zmyślać, że spałam i nie słyszałam, jak puka czy dzwoni. Jestem dorosła, a czuję się jak kontrolowany na każdym kroku dzieciak. Jak rozwiązać tę dziwną sytuację, żeby nie urazić starszego pana?

Marta

Polecane wideo

Nie tylko znaki zodiaku. Co na 2022 rok zapowiada horoskop egipski?
Nie tylko znaki zodiaku. Co na 2022 rok zapowiada horoskop egipski? - zdjęcie 1
Komentarze (26)
Ocena: 4.77 / 5
gość (Ocena: 5) 10.06.2022 18:41
Może nie podrywa,a może. Mi też kiedyś sąsiad zawracał głowę a później się chciał umawiać
odpowiedz
Gość (Ocena: 1) 23.05.2022 16:57
Nigdy nie przyszłoby mi do głowy dać obcemu człowiekowi swój numer telefonu. Nieważne kim jest i ile ma lat.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 20.05.2022 18:10
Dlatego trzymajcie ludzi n a dystans, zwlaszcza sasiadow. Badzcie mili, ale na dystans. I nie zapraszac u licha obcych ludzi do domu! Sasiad to obcy czlowiek! Jasne, jak ktos przyjdzie pozyczyc sol, cukier, zapalniczke, fajki, cokolwiek i on tez nam cos pozycza, czy odbierze paczke, to super, ale nie spoufalac sie! O pierdolach rozmawiac.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 20.05.2022 16:01
Poznaj go z jakąś samotną babką w jego wieku, która mieszka w okolicy.
odpowiedz
gość (Ocena: 3) 20.05.2022 10:31
zwal mu i tyle
odpowiedz

Polecane dla Ciebie