Jestem po 30-tce i mam czystą kartę. Ciągle słyszę, że „coś ze mną nie tak”

Magda uważa, że mężczyźni w jej wieku są traktowani inaczej.
Jestem po 30-tce i mam czystą kartę. Ciągle słyszę, że „coś ze mną nie tak”
Fot. Unsplash (Anne Peres)
23.05.2022

Byłam w paru długich związkach. Tak się jednak ułożyło, że żaden z nich nie skończył się ślubem i założeniem rodziny. Mam 33 lata i nigdy nie miałam męża, ani dzieci. Chciałabym wyjść za mąż i zostać mamą, ale póki co mam czystą kartę. I właśnie ta czysta karta w moim wieku sprawia, że dla facetów „jestem podejrzana”. Bo skoro nikt mnie nie usidlił do tej pory, to pewnie coś ze mną nie tak.

Strasznie to niesprawiedliwe. Tym bardziej, że kawalerów w moim wieku traktuje się z większą wyrozumiałością. Mówi się, że taki facet się nie wyszalał albo że mężczyźni dojrzewają później i „on ma jeszcze czas na ustatkowanie się”. Bezdzietna singielka po 30-tce to z kolei stara panna, której nic się w życiu nie udało. Nikt jej nie chciał.

Zobacz także: Były chłopak ciągle mnie nachodzi

Próbowałam szukać miłości na portalach randkowych, bo wśród znajomych wszyscy już mają swoje rodziny i nie ma nikogo wolnego. Na Tinderze i Badoo roi się jednak od facetów, którzy szukają przygód, a mi na tym nie zależy. Nie chcę brzmieć jak desperatka i absolutnie nią nie jestem. Nie wypalałam na pierwszej randce, że chcę ślubu, bo to nie jest tak, że chcę go z kimkolwiek. Marzę o prawdziwej miłości i happy endzie. Kompletnie nie wiem jednak, gdzie poznać kogoś, dla kogo nie będę „przegrana” z powodu swojego stanu cywilnego.

Magda

 

Polecane wideo

Dla tych znaków zodiaku rok 2022 będzie czasem wielkich przemian. W ich życiu dojdzie do rewolucji
Dla tych znaków zodiaku rok 2022 będzie czasem wielkich przemian. W ich życiu dojdzie do rewolucji - zdjęcie 1
Komentarze (297)
Ocena: 4.9 / 5
gość (Ocena: 5) 26.05.2022 19:30
Może więcej wychodź z domu i poznawaj nowych ludzi w końcu ktoś Ci się spodoba
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 26.05.2022 13:48
Kazdy niech zyje w swoim tempie i zgodnie z wlasnymi wyborami.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 23.05.2022 15:17
Nie wiem, dlaczego powtarzacie artykuły, ale ok, wypowiem się. Ja mam 32 lata, też mam ,,czystą kartę,, , nie mam męża ani dzieci. Jestem w długoletnim związku nieformalnym i jak na razie jestem narzeczoną. Ciągle słyszymy że czas już na ślub i dziecko, ale do tanga trzeba dwojga, a ja nie zamierzam zmuszać narzeczonego. Też nieraz słyszę że ze mną jest coś nie tak, a inni dają mi to odczuć. Poza tym nie wiem dlaczego takim wielkim priorytetem w Polsce jest podpisanie papieru i rozmnażanie się. Za zachodnią granicą podchodzi się do tego bardziej na luzie, a im bardziej na wschód, tym większa bieda umysłowa. Nie ważne, że dorobiliśmy się mieszkania i nie siedzimy rodzicom/ teściowej na głowie, nie ważne że uczciwie pracujemy, nie ważne że jesteśmy samodzielni i nie potrzebujemy pomocy. Jesteśmy skreślani przez to, że nie mamy ślubu i dzieci.
zobacz odpowiedzi (3)
Asia (Ocena: 5) 23.05.2022 14:51
Dla mnie to nic dziwnego nie mieć męża w wieku 33 lat. Różnie się w życiu układa. Nie ma co szukać na siłę. W odpowiednim czasie się znajdzie.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 23.05.2022 14:06
Ja też bym miała czystą kartę gdybym w wieku 23 lat nie wpie.przyła się w życie mojego faceta. Zrobiłam to troszkę na siłę, ale bałam się, że nikt nie będzie mnie chciał. Sama mam skłonności to zaniżania swojej samooceny, np. przez mówienie do siebie jesteś idiotką. Słowo powtarzane ileś razy sprawia że zaczynamy w to wierzyć.
zobacz odpowiedzi (5)

Polecane dla Ciebie