On nie docenia tego, co dla niego robię…

Dagmara od dłuższego czasu czuje, że w związku daje z siebie więcej, a dostaje mniej.
On nie docenia tego, co dla niego robię…
Fot. Unsplash (Peter Conlan)
29.12.2021

Mój facet nie docenia tego, co dla niego robię. Może to kwestia naszego stażu, bo jesteśmy ze sobą od czterech lat, a może po prostu charakteru mojego partnera. Coraz bardziej boli mnie to, że ja się staram, dbam o niego, daję z siebie wszystko, a on uważa, że to mu się po prostu należy. Pewnie dużo w tym mojej winy, bo go do tego przyzwyczaiłam.

Sprzątam, gotuję mu, wysłuchuję jego problemów. Nawet nie usłyszę od niego „dziękuję”. Wraca z pracy i pyta się, co na obiad. Jak mówię, że zapiekanka, to kręci nosem, bo wolałby mielone. Nie widzi tego, że ja też mam pracę, co z tego że zdalnie, z domu i teoretycznie mam czas na gotowanie.

Zobacz także: Były chłopak ciągle mnie nachodzi

Nie mam problemu z tym, że gotuję, bo lubię to robić. Chodzi o to, żeby on potrafił to docenić. Pochwalił mnie, że było smaczne, podziękował, dostrzegł, że się o niego troszczę. A on po prostu bierze talerz z jedzeniem, siada na kanapie, zjada i nawet nie uraczy mnie jednym słowem czy gestem wdzięczności. Wcześniej nie dostrzegałam tego problemu. Na wszystko zaczęłam patrzeć inaczej dopiero w czasie pandemii, bo siłą rzeczy przebywaliśmy ze sobą częściej.

Do sprzątania też się jakoś szczególnie nie garnie. Poodkurza mieszkanie i uważa, że spełnił swój obowiązek. Co więcej potrafi mi wypomnieć, że nie wstawiłam prania danego dnia i jego ulubiona koszulka wciąż leży w brudach. Tylko czy ja jestem jego kucharką i sprzątaczką, czy partnerką?

Boli mnie to wszystko. Nie chcę, żeby zabrzmiało, że on jest jakimś potworem, bo nie jest. Po prostu brakuje mi tego, aby mnie docenił.

Dagmara

Polecane wideo

Horoskop: Ta data w 2022 roku będzie dla Ciebie najszczęśliwsza
Horoskop: Ta data w 2022 roku będzie dla Ciebie najszczęśliwsza - zdjęcie 1
Komentarze (122)
Ocena: 4.87 / 5
gość (Ocena: 5) 02.01.2022 12:38
Mam to samo w związku. Nigdy nie powie ,,dziękuję, było pyszne,, , za to wytknąć błędy mi potrafi, a to niedosolone, a to niedoprawione, a to nie takie danie jakie on chciał...itp. Poza tym jest wszystko ok. Tylko ten brak docenienia jest najgorszy.
zobacz odpowiedzi (4)
gość (Ocena: 5) 31.12.2021 13:54
"Pewnie dużo w tym mojej winy, bo go do tego przyzwyczaiłam." i tu powinien nastąpić koniec listu, samodiagnoza postawiona prawidłowo.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 31.12.2021 10:32
Moja mama przeżyła w ten sposób 40 lat. Z czasem zrobiło się gorzej. On nie będzie gotował bo ma 'babę w domu', oczekiwania, że wszystko za niego zrobi. Koszmar. Nawet jak siedzą razem przy stole, to ona mu musi podać, nałożyć. Też nie usłyszy dziękuję. Kocham moją mamę, ale taka kobieta - służąca nie budzi we mnie największego szacunku. W moim związku jest inaczej.
odpowiedz
Julia31 (Ocena: 5) 30.12.2021 21:21
8 grudnia tego roku zostawilam wlasnie takiego cepa ktorego ma autorka 8 lat meczarni praca i po pracy uslugiwanie.Boze nareszcie czuje,ze zyje
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 30.12.2021 19:16
Mężczyźni kochają zołzy. Jak kobieta jest za dobra i nadskakuje chłopu to on jej nie szanuje i nie docenia.
zobacz odpowiedzi (4)

Polecane dla Ciebie