Moi znajomi są ateistami chyba tylko dlatego, że to modne

Maria z niepokojem spogląda na swoich rówieśników.
Moi znajomi są ateistami chyba tylko dlatego, że to modne
Fot. Unsplash (Marcos Paulo Prado)
24.12.2021

Mam 17 lat, chodzę do liceum, więc podobno w tym wieku powinnam przeżywać bunt. Sypianie z kim popadnie, alkohol, brak odpowiedzialności i szacunku do rodziców itd. A ja wcale taka nie jestem i nigdy nie byłam. Jestem „sztywna”, co często słyszę od rówieśników. Nie tylko dlatego, że znam swoją wartość i mam poukładane w głowie, ale też dlatego, że przyznaję się do swojej wiary.

Zobacz także: Przyjaciółka ma romans z zajętym facetem. To żałosne!

Moim zdaniem nasze pokolenie nie ma kompletnie żadnych zasad i raczej nic z niego nie będzie. Interesują nas tylko ciuchy, imprezy i faceci. W głowach kłębią się tylko myśli, co wrzucić na TikToka, do kogo zadzwonić, za co kupić sobie upragnioną rzecz. Żadnych innych refleksji na temat całego życia, sensu istnienia. Dzisiejsze nastolatki nie reprezentują sobą zupełnie nic. Łykamy wszystko, co zobaczymy w telewizji. Za granicą młodzi mogą wszystko, więc my też spróbujmy.

Bądźmy szczerzy – czy któraś z Was zastanawia się nad tym, dlaczego żyje? Po co została do tego powołana i jak wykorzysta swoje życie? Co jest dobre, a co złe?

Mam nadzieję, że moda na ateizm wreszcie przeminie i ludzie w moim wieku zrozumieją, jakiej głupocie ulegli. Strach pomyśleć, na jakich ludzi ich wychowają, jeśli nie interesują ich kompletnie żadne zasady i normy.

Maria

Polecane wideo

Co o dziecku mówi jego znak zodiaku?
Co o dziecku mówi jego znak zodiaku? - zdjęcie 1
Komentarze (67)
Ocena: 4.52 / 5
Ateistka (Ocena: 5) 19.03.2023 23:38
Cała prawda o Bogu : - przykazanie 5 nie zabiaj, wyobraź sobie że zostałaś zgwałcona przez jakiegoś faceta, idziesz dokonać aborcji, ach przepraszam przecież bóg ci mówi nie zabijaj. Całe 13 lub 15 lat okłamujesz własne dzieckoi mówisz : tata nas po prostu zostawił. Dziecko osiąga wiwek dojrzałości i co przyznajesz że zostałaś zgwałcona a ono powstało z gwałtu przez głupi kościół. Ciekawe jak na to zareaguje dziecko... Bóg mówi nie zabijaj... Sam to robi, krzywdzi zabijając naszych bliskich... Jeśli wogule istnieje. - ach ten bóg on jest naszym ojcem i stworzył mądrego człowieka... Tymśczasem Putin, Hitler, Stalin bóg chce pokoju na świecie, wojna na Ukrainie gdyby bóg nas kochał nie robiłby tego nam. -
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 1) 25.02.2022 23:00
Ale ateiści mają kodeksy moralne... Po prostu nie wierzą, że o tym decyduje bóg
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 27.12.2021 17:00
Artykuł na temat: "jak osoba pisząca na papilocie te niby listy wyobraża sobie nastolatków" xD xD
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 27.12.2021 14:18
To, szanowna autorko, idź na plebanię, może konsekrowane dłonie wielebnego na twoich pośladach uleczą twój ból dupska.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 27.12.2021 14:04
Mnie również przeraża swiat bez wartości. Ludziom nie przeszkadzają lgbt i inne ideologie ale wiara już tak. Dokąd ten swiat zmierza, jakie będą następne pokolenia skoro swiat zrobi się pusty, bez zadnej przyszłości po smierci
zobacz odpowiedzi (2)

Polecane dla Ciebie