Moi znajomi są ateistami chyba tylko dlatego, że to modne

Maria z niepokojem spogląda na swoich rówieśników.
Moi znajomi są ateistami chyba tylko dlatego, że to modne
Fot. Unsplash (Marcos Paulo Prado)
24.12.2021

Mam 17 lat, chodzę do liceum, więc podobno w tym wieku powinnam przeżywać bunt. Sypianie z kim popadnie, alkohol, brak odpowiedzialności i szacunku do rodziców itd. A ja wcale taka nie jestem i nigdy nie byłam. Jestem „sztywna”, co często słyszę od rówieśników. Nie tylko dlatego, że znam swoją wartość i mam poukładane w głowie, ale też dlatego, że przyznaję się do swojej wiary.

Zobacz także: Przyjaciółka ma romans z zajętym facetem. To żałosne!

Moim zdaniem nasze pokolenie nie ma kompletnie żadnych zasad i raczej nic z niego nie będzie. Interesują nas tylko ciuchy, imprezy i faceci. W głowach kłębią się tylko myśli, co wrzucić na TikToka, do kogo zadzwonić, za co kupić sobie upragnioną rzecz. Żadnych innych refleksji na temat całego życia, sensu istnienia. Dzisiejsze nastolatki nie reprezentują sobą zupełnie nic. Łykamy wszystko, co zobaczymy w telewizji. Za granicą młodzi mogą wszystko, więc my też spróbujmy.

Bądźmy szczerzy – czy któraś z Was zastanawia się nad tym, dlaczego żyje? Po co została do tego powołana i jak wykorzysta swoje życie? Co jest dobre, a co złe?

Mam nadzieję, że moda na ateizm wreszcie przeminie i ludzie w moim wieku zrozumieją, jakiej głupocie ulegli. Strach pomyśleć, na jakich ludzi ich wychowają, jeśli nie interesują ich kompletnie żadne zasady i normy.

Maria

Polecane wideo

Co o dziecku mówi jego znak zodiaku?
Co o dziecku mówi jego znak zodiaku? - zdjęcie 1
Komentarze (65)
Ocena: 4.51 / 5
gość (Ocena: 1) 25.02.2022 23:00
Ale ateiści mają kodeksy moralne... Po prostu nie wierzą, że o tym decyduje bóg
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 27.12.2021 17:00
Artykuł na temat: "jak osoba pisząca na papilocie te niby listy wyobraża sobie nastolatków" xD xD
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 27.12.2021 14:18
To, szanowna autorko, idź na plebanię, może konsekrowane dłonie wielebnego na twoich pośladach uleczą twój ból dupska.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 27.12.2021 14:04
Mnie również przeraża swiat bez wartości. Ludziom nie przeszkadzają lgbt i inne ideologie ale wiara już tak. Dokąd ten swiat zmierza, jakie będą następne pokolenia skoro swiat zrobi się pusty, bez zadnej przyszłości po smierci
zobacz odpowiedzi (2)
Gosciówka (Ocena: 5) 27.12.2021 13:49
Jak poradzić sobie z wstydliwa przeszłością? Czy wyznać ja komuś czy zdusić te myśli? Nie mogę spać, nie mogę jesc, rozważam nawet zerwanie z ukochanym… Nie zasługuje na niego… Wiem ze gdy mu wyznam prawdę to mnie zostawi, co robić? o Boże! Czy mam zostawić to dla siebie w najgłębszym zakamarku pamięci? Nie mogę przestać tego rozpamiętywać i wyzywać siebie :(((
zobacz odpowiedzi (4)

Polecane dla Ciebie