Mam żal do mamy, że nie odeszła od mojego ojca

Weronika wspomina swoje dzieciństwo jako koszmar.
Mam żal do mamy, że nie odeszła od mojego ojca
Fot. pexels
09.12.2021

Miałam pecha wychowywać się w patologicznej rodzinie. Mój ojciec był alkoholikiem, który bił mamę, mnie i mojego brata. Przepijał swoją wypłatę, a mama zarabiała mało jako sprzątaczka. Żyliśmy w biedzie i strachu. Jak awantury u nas w domu się przeciągały, a ojciec zaczynał szaleć coraz bardziej, sąsiedzi wzywali do nas policję. Mimo to mama nigdy od niego nie odeszła, czego do tej pory, już jako dorosła kobieta nie mogę zrozumieć.

Najpierw jako dziecko patrzyłam jak znęcał się nad nią, a potem, kiedy podrosłam, podnosił rękę i na mnie. Przez długi czas myślałam, że tak musi być. Ojcowie tacy są. Biją, piją, wyzywają. Dopiero potem dotarło do mnie, że nie każdy tata musi być katem.

Zobacz także: Przyjaciółka ma romans z zajętym facetem. To żałosne!

Marzyłam o tym, że mama pakuje mnie, brata, siebie i uciekamy z domu, nie mówiąc nic ojcu. Zaczynamy szczęśliwe życie w innym mieście. Odcinamy się grubą krechą od przeszłości. Siniaki znikają, rany się goją, a my wszyscy wreszcie śpimy co noc spokojnie. Mama jednak nigdy nie zdecydowała się na ten krok i była z ojcem do końca. Zmarł dwa miesiące temu.

Ja wyprowadziłam się z domu od razu po maturze, podobnie brat. Czasem sobie wyobrażam, jaką byłabym kobietą, gdybym miała normalnego, kochającego ojca lub mamę, która miałaby odwagę przerwać tę patologię, w której funkcjonowaliśmy. Na pewno byłabym szczęśliwsza, bardziej ufna w stosunku do mężczyzn, bardziej otwarta.

Niestety, stało się inaczej, a ja muszę z tym żyć.

Weronika

 

Polecane wideo

„Nie poddam się terrorowi depilacji”. Kobiece owłosienie to normalna sprawa
„Nie poddam się terrorowi depilacji”. Kobiece owłosienie to normalna sprawa - zdjęcie 1
Komentarze (19)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 12.12.2021 12:52
12:59 najglupsze jest generalizowanie To co dla jednego jest wyjsciem dla drugiego pulapka Nie ma schematow to ludzie a czesto bywa ze i terapeuci na sile wciskaja dana sytuacje ,relacje w okreslony schemat to bzdura a w wielu przypadkach manipulacja Kobieta czy mezczyzna musi posluchac wlasnego serca i rozumu Jak sam nie rozezna sytuacji to nikt za niego/ nia trafnie tego nie zrobi i olac dobre rady kolezanek
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 09.12.2021 15:35
Znając moją naturę to ja bym uciekła z dziećmi. Nienawidzę jak krzywda dzieje się dzieciom . Jest mnóstwo ośrodków uzależnień mogłabym pracować jako terapeutka za dykt kąt i jedzenie . A dzieci w tym czasie były by pod opieką tych którymi ja bym się opiekowała. To terapeutyczne . Lub inny kraj . Zawsze warto mieć coś zaoszczędzone na start . Nic nigdy nie wiadomo
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 09.12.2021 15:06
Moja mama znalazła w sobie odwagę i uciekła ze mną i z bratem. Mimo to nie ufam facetom i ciężko mi uwierzyć w miłość po tym co widziałam w dzieciństwie. Generalnie podziwiam ją ze uciekała ale to nie był łatwy czas. Kilka lat tulaczek, przeprowadzek, zmian szkół i biedy. Na szczęście od kilkunastu lat już mamy spokój i żyjemy normalnie. Jednak tak jak wspomniałam, pewnych rzeczy z dzieciństwa się nie zapomina i wpływa to na całe dorosłe życie. U mnie jeszcze brat znecal się nade mną fizycznie i psychicznie, więc aktualnie faceci to dla mnie chodzące zło :( 😞
zobacz odpowiedzi (2)
gość (Ocena: 5) 09.12.2021 12:59
Kobiety które nie odchodzą od mężów pijaków czy sadystów mogą być chore psychicznie, mam tu na myśli coś w rodzaju syndromu sztokholmskiego. Powiedzieć im "odejdź od tego drania" to tak samo jak kazać choremu na depresję "pobiegać czy coś", to nie zadziała.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 09.12.2021 11:55
Moja matka miała wspaniałego ojca oraz braci którzy szanowali żony dzieci. Ona byla otwarta wesoła inteligentna. Ufna do mężczyzn. Ona nie znała tego co ja znam . Ale już może powiedzieć koniec . Jaka byś była napewno większy intelekt humor oraz spokój. Tak otwarta oraz ufna do mężczyzn. Ale czy warto być ufnym do mężczyzn. Z drugiej strony trzeba być ufnym bo inaczej jest się zazdrosnym .
odpowiedz

Polecane dla Ciebie