Zniszczyłam sobie zęby

Uzębienie Karoliny jest w opłakanym stanie.
Zniszczyłam sobie zęby
Fot. pexels (Kat Smith)
23.11.2021

Pół roku temu zaczęłam wychodzić z bulimii. To był długotrwały proces, a ja nadal chodzę na terapię. Zaburzenia odżywiania były u mnie spowodowane trudną sytuacją rodzinną. Na chorobie ucierpiały niestety również moje zęby.

Nie pochodzę z zamożnej rodziny, więc kiedy byłam dzieckiem, rzadko chodziłam do dentysty. To były głównie jakieś rutynowe kontrole, miałam zakładane najtańsze plomby, które często wypadały. Bulimia tylko pogorszyła stan mojego uzębienia. Przez ciągłe prowokowanie wymiotów w ustach miałam często kwas żołądkowy. Zęby zaczęły się przez to kruszyć i psuć. Ciągle krwawią mi też dziąsła.

Zobacz także: Mój nowy partner chyba mnie okradł

Jestem załamana tym, jak wygląda mój uśmiech. Jestem młodą osobą, a zęby mam bardzo zniszczone i słabe. Boję się, że z każdym rokiem zęby będą w coraz gorszym stanie.

Nie stać mnie na kosztowne wizyty u dentysty prywatnego, ale ciocia obiecała wspomóc mnie finansowo. Teraz czeka mnie długi proces leczenia zębów. Mam nadzieję, że jeszcze kiedyś będę mogła uśmiechnąć się szeroko.

Karolina

Polecane wideo

„Ja tylko prosiłam o grzywkę”. Dziewczyny pokazują ku przestrodze zdjęcia swoich metamorfoz
„Ja tylko prosiłam o grzywkę”. Dziewczyny pokazują ku przestrodze zdjęcia swoich metamorfoz - zdjęcie 1
Komentarze (16)
Ocena: 4.63 / 5
gość (Ocena: 5) 23.11.2021 22:43
Nie ma co się bac, ze żeby z każdym rokiem będą w coraz gorszym stanie. To jest po prostu pewne jak smierć i podatki. Bardzo dobrze, ze zdecydowałaś się na leczenie i ma Cię kto wspomóc finansowo. Powodzenia!
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 23.11.2021 14:49
Zacznij od fluoryzacji zębów i paradontau jako pasty do zębów - to nie kosztuje majątku, kilkadziesiąt złotych chyba znajdziesz.
zobacz odpowiedzi (1)
Smutna (Ocena: 5) 23.11.2021 12:36
Cześć czy ktoś z was tez ma problemy z samoocena? Przez problemy w domu z ojcem, nauka, niechęcią do siebie zrobiłam w młodości wiele głupich rzeczy, których żałuje i wstydze się okropnie, teraz wszystko wraca a ja czuje jeszcze większy wstyd i obrzydzenie do siebie. Nikt o tym nie wie i się nie dowie bo byłabym skończona, wyoutowana, nie chce mi się żyć, nie zasługuje na zycie, wstyd i poczucie winy zabierają mi wszystko a najgorsze ze nie mogę przestać o tym myśleć 😢😢😢
zobacz odpowiedzi (7)
gość (Ocena: 5) 23.11.2021 10:15
E tam. Najważniejsze, że wychodzisz z bulimii. Na nowe zęby sobie zarobisz jak będziesz miała motywację. Ja jako młoda dziewczyna też miałam pewien ogromny kompleks i byłam zdeterminowana. Pochodzę z biednej rodziny a mimo to dałam sobie radę i zarobiłam i zlikwidowałam ten kompleks i jestem zadowolona
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 23.11.2021 08:56
No to polecisz z kasą, bo dentysta prywatnie kosztuje i to sporo. Ja za głupie plombowanie płaciłam 200zł od zęba.. Nie chcę myśleć ile kosztowałoby leczenie kanałowe...
zobacz odpowiedzi (2)

Polecane dla Ciebie