Mąż bardzo nalega na drugie dziecko. Czasem czuję się tak, jakbym nie miała nic do powiedzenia…

Marta wolałaby wrócić do pracy.
Mąż bardzo nalega na drugie dziecko. Czasem czuję się tak, jakbym nie miała nic do powiedzenia…
Fot. Unsplash (Nathan Dumlao)
04.11.2021

Nasza starsza córka ma 3 lata. Mąż stwierdził, że to już najwyższy czas starać się o rodzeństwo dla niej. Chciałby, żeby między dziećmi były maksymalnie 4 lata różnicy. Zaskoczył mnie tym, bo wcześniej rozmawialiśmy, że będziemy mieli jedno dziecko.

Ja zrezygnowałam z pracy, kiedy zaszłam w ciążę, a potem zajmowałam się Amelką. Cieszę się, że poświęciłam jej tyle swojego czasu i uwagi, ale teraz chciałabym skupić się bardziej na sobie. Mąż w tym czasie dużo pracował, dostał awans. Ja też bym chciała coś osiągnąć. Zaczęłam stawiać pierwsze kroki w sprzedaży internetowej i bardzo mi się to spodobało. Myślę, że jeśli włożę w nowe zajęcie wystarczająco dużo energii to jest spora szansa na sukces. I to nie tylko finansowy. Poczuję po prostu, że robię coś ważnego dla mnie.

Mąż jednak ciągle nalega na kolejne dziecko. Tłumaczę mu, że nie czuję się na to psychicznie gotowa, ale on wtedy wyzywa mnie od egoistek. Twierdzi, że powinnam pomyśleć o Amelce, bo jak kiedyś nas zabraknie to przynajmniej będzie miała siostrę lub brata. Najgorsze jest to, że wcześniej mąż, podobnie jak ja, myślał tylko o jednym dziecku. Jego mama go jednak urobiła. Dla niej 2+1 to nie rodzina, a dzieci w domu powinno być co najmniej dwoje.

Polecamy także: Mąż nie pozwala mi kupować nowych rzeczy

Czasem czuję się tak, jakbym nie miała nic do powiedzenia. A przecież to ja będę nosić dziecko pod sercem, rodzić je, potem z nim siedzieć w domu. Ktoś może powiedzieć, że przecież mogę urodzić i zajmować się pracą, jak dzieci będą spały, ale w sumie to dlaczego mam się tak poświęcać? Amelia była bardzo chorowita, słabo spała w nocy, ja czasem chodziłam jak zombie. Nie wyobrażam sobie rozkręcać biznesu z dwójką małych dzieci na głowie.

Boję się tylko, że mąż nie zrozumie mojego punktu widzenia.

Marta

Polecane wideo

Horoskop miłosny na LISTOPAD
Horoskop miłosny na LISTOPAD - zdjęcie 1
Komentarze (81)
Ocena: 4.95 / 5
gość (Ocena: 1) 06.11.2021 07:37
Śmiało. Daj się zalać pod korek.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 05.11.2021 17:22
Zostaw mu dziecko i wyjedź sama na kilka miesięcy, może zmądrzeje.
zobacz odpowiedzi (3)
gość (Ocena: 5) 05.11.2021 00:02
Mieszkam blisko zachodniej granicy, mąż pracuje na terenie Niemiec. W przyszłym roku chcemy zacząć się starać o dziecko i poważnie myśle o opiece prenatalnej w Niemczech. W Polsce to jakaś jazda bez trzymanki.
zobacz odpowiedzi (3)
gość (Ocena: 5) 04.11.2021 22:54
Czyli internetowa sprzedaż pierdzieluchów ważniejsza niż dziecko - krew z krwi. Po co w takim razie wychodziłaś za mąż? Trzeba było zająć się sobą, skupić na sobie, swojej karierze, stać się zimną maszyną do pracy, założyć sobie pętlę na szyję w postaci kredytu i po pracy regenerować się w spa albo popijać wińsko z psiapsiółami. Na starość kot dotrzyma towarzystwa i jest git. Miałam kiedyś faceta modelarza. Poświęcał temu cały wolny czas. Nie chciał ani zwierzaka, ani dziecka bo przecież kot, pies, czy dziecko może mu zniszczyć te "bezcenne" modele. Ja mam rodzinę, pan modelarz jak wynika z fejsbunia wciąż jest sam ze swoimi modelami. Może zaopiekuj się nim? Przynajmniej będziecie zgodni w swoich wizjach. Ty poświęcisz się sprzedaży internetowej, on swoim modelom, może połączycie to w jedną całość i będziecie sprzedawać jakieś dioramy, żywice, pędzle, lupy, dupy czy co tam jeszcze się używa w modelarstwie.
zobacz odpowiedzi (8)
gość (Ocena: 5) 04.11.2021 19:31
Przez około 2 lata życia dziecka i ciążę to kobieta ponosi same straty. Zdrowia, snu, wyglądu, bebech wisi, cycki wiszą, rozstępy, odbyt pęka, ci.a pęka, mocz się nie trzyma, spać nie można, bo coś cię kpię, później spać nie można bo ryczy i to ty wstajesz, bo przecież siedzisz w domu na drugi dzień, a pan domu idzie zarabiać, ty tracisz na rynku pracy, nie masz w ogóle swoich pieniędzy albo nas ich mniej. Nic, tylko rodzić.
zobacz odpowiedzi (7)

Polecane dla Ciebie