Nie podoba mi się nazwisko narzeczonego

K. nie wyobraża sobie, by po ślubie się tak nazywać.
Nie podoba mi się nazwisko narzeczonego
Fot. Unsplash (Kate Hliznitsova)
08.10.2021

Zostało mi trochę czasu do ślubu, ale nie potrafimy się dogadać w jednym temacie. To znaczy na razie w ogóle nie ma tematu, bo go unikam.

Jego nazwisko nigdy mi się nie podobało. Pamiętam, jak krępowałam się go przedstawić rodzicom albo znajomym... Nie jest obraźliwe, ale raczej śmieszne. Nawiązuje do pewnego zwierzaka i zupełnie nie pasuje do dorosłego człowieka. Jakoś się przyzwyczaiłam do tego, ale wątpię, żebym potrafiła się podpisywać w ten sposób. To nie jest dobre nazwisko dla mnie, nie czuję go, dziwnie mi się kojarzy i po prostu go nie chcę.

Zobacz także: Mieszkam pod jednym dachem z osobą, której szczerze nienawidzę

Do ślubu coraz bliżej, a on pewnie myśli, że sprawa załatwiona. Na szczęście nie poruszył tego tematu. Nie potrafię z nim o tym rozmawiać. Jakich mam użyć słów, żeby go nie obrazić? On ma takie nazwisko, przyzwyczaił się do niego, nie krępuje się i fajnie. Ale dla mnie to byłaby ogromna zmiana i raczej mało korzystna. Gdybym je tutaj napisała, to chyba wszyscy by zrozumieli o co chodzi.

Nawet, gdyby on to jakoś zrozumiał i nie miał nic przeciwko, żebym została przy swoim, to i tak nie będzie koniec problemów. Zaraz odezwie się jego rodzina, która też może się poczuć obrażona.

Chciałabym to jakoś wytłumaczyć przyszłemu mężowi, ale nie potrafię... Proszę o radę, jak to zrobić. Kocham go, czekam niecierpliwie na ślub, ale tego problemu nie przeskoczę.

K.

Polecane wideo

Miłosny HOROSKOP na październik
Miłosny HOROSKOP na październik - zdjęcie 1
Komentarze (47)
Ocena: 4.57 / 5
Gość (Ocena: 5) 31.10.2021 18:41
U mnie w pracy kobieta ma dwuczłonowe nazwisko, a i tak wołają ją tym drugim, po mężu. Więc lepiej pozostać przy swoim.
odpowiedz
Gość (Ocena: 5) 31.10.2021 18:35
Jeśli przed ślubem boisz się rozwiązać tak błahego problemu, to co będzie później? Moja znajoma pozostała przy swoim nazwisku i jej mąż przejął jej nazwisko, bo miał brzydkie. Wcale się nie obraził, a nawet jest zadowolony.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 11.10.2021 23:28
Wdech, wydech i jedziesz. Naprawdę. Powiedz sobie tak - ślub biorą dwie równe sobie osoby. Niczego nie jesteś mu winna w tej kwestii. Po prostu mu powiedz, że zdecydowałaś się zostać przy swoim nazwisku. Dodaj, że wolisz, żeby dzieci miały twoje nazwisko, bo jest ładniejsze. Możesz też zapytać, czy on nie chciałby też go przyjąć, a zdziwienie skwitować wzruszeniem ramion i poprosić o LOGICZNE wyjaśnienie wątpliwości. Po czym każdy jego argument odbić w lustrze i pokazać, że nie ma żadnego znaczenia.
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 11.10.2021 19:22
Zostaw swoje i tyle :D 21 wiek, a ty się musisz komuś tłumaczyć ze swoich decyzji?
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 11.10.2021 12:18
Szczerze mówiąc możesz zostać przy swoim i jego rodzice nie będą wiedzieć... no bo kiedy? ja zostałam przy swoim i nie ukrywam tego, ale minęło 5 lat i nie pamiętam sytuacji kiedy jego rodzice mieliby się dowiedzieć...
odpowiedz

Polecane dla Ciebie