Wszyscy krytykują wystrój mojego mieszkania

Monika uważa, że każdy powinien wybierać taki styl, jaki mu się podoba.
Wszyscy krytykują wystrój mojego mieszkania
Fot. Unsplash (Hutomo Abrianto)
04.10.2021

Niedawno wprowadziłam się do mojego własnego mieszkania. Od samego początku wiedziałam, że będzie białe. W tym kolorze są wszystkie ściany, meble, kwiaty, dodatki. Dla przełamania dodałam kilka akcentów z jasnego drewna. Całość wygląda moim zdaniem bardzo prosto i minimalistycznie, a na takim efekcie mi zależało.

Niestety, każdy, kto mnie odwiedza, krytykuje wystrój, na który postawiłam. Najczęściej słyszę, że jest jak w szpitalu lub hotelu. Brat ostatnio zakpił, że boi się u mnie napić kawy, żeby nie zaplamić mi białego dywanu czy kanapy, a rodzice kręcą nosem, że taki kolor w mieszkaniu jest po prostu niepraktyczny. Jedynie najbliższa przyjaciółka mówi, że mieszkanie wygląda ładnie. Mimo to w prezencie dostałam od niej kolorowy plakat „dla kontrastu”, choć wiedziała, że nie będzie pasował do mojego stylu.

Zobacz także: Rodzice kupili mi mieszkanie. Teraz chcą decydować o jego wystroju

Bardzo mnie te wszystkie przytyki denerwują. Moje mieszkanie, mój wybór, jak je urządziłam. Ja w jasnych pomieszczeniach czuję się dobrze, łatwo mi też dbać w takich o czystość.

Niech każdy robi to, co mu się podoba. To takie trudne?

Monika

Polecane wideo

150 metrów kwadratowych luksusu. Zobacz, jak mieszka Maja Bohosiewicz
150 metrów kwadratowych luksusu. Zobacz, jak mieszka Maja Bohosiewicz - zdjęcie 1
Komentarze (19)
Ocena: 4.89 / 5
gość (Ocena: 3) 31.10.2021 15:26
I o co chodzi, mnie sie takie jasne mieszkania podobaja. Zawsze wygladaja na bardziej przestronne i jakby czysciejsze.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 07.10.2021 07:53
Każdemu się podoba co innego, ja też mam trochę bieli w mieszkaniu, ale bez przesady. Postawiłam na wygodę i funkcjonalność. Mam w domu meble loftowe, chciałam specjalnie je mieć by moja roomba na spokojnie pod nie wyjeżdżała.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 05.10.2021 09:28
Ci krytykanci najpewniej mieszkają w ciemnej boazerii rodem z PRL, wśród meblościanek, tureckich dywanów i żółto - pomarańczowych ścian 🤷🏻‍♀️
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 04.10.2021 23:19
Niech będzie różnorodność! Co, wszyscy mamy mieć takie same mieszkania? Po co? Ja u siebie wolę kolory. Ale podoba mi się idea takiego białego mieszkania, minimalizm i czystość, pod warunkiem że jest czysto-biało oczywiście. Z jednej strony niepraktyczne. Z drugiej strony, nikt nie 'zapomni' że kapę czy dywan też trzeba prać.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 04.10.2021 16:22
Nie zapraszaj ich więcej do siebie - proste !
odpowiedz

Polecane dla Ciebie