Pożyczyłam facetowi kasę. Teraz jest już moim byłym…

Karolina zastanawia się, czy jeszcze kiedyś ją odzyska.
Pożyczyłam facetowi kasę. Teraz jest już moim byłym…
Fot. Unsplash
24.09.2021

Dla miłości jestem w stanie zrobić wszystko. Między innymi dlatego pożyczyłam 2 tysiące złotych chłopakowi, z którym spotykałam się do połowy września. Miał wtedy problemy finansowe i musiałam go ratować. Sądziłam, że jesteśmy zakochani i wszystko jest na dobrej drodze, żebyśmy stworzyli wspólną przyszłość, ale rzeczywistość okazała się zupełnie inna.

Kasę pożyczyłam mu w lipcu, a we wrześniu się rozstaliśmy i to była jego decyzja. Póki byliśmy razem, nie dopytywałam się o oddanie długu, ale teraz sytuacja się zmieniła. Chciałabym wyjść z tego związku na czysto i odzyskać moje pieniądze. Całą kwotę dałam mu w gotówce, poza tym umawialiśmy się „na gębę”, że mi ją odda, jak odbije się finansowo od dna. Nie ma więc żadnych śladów w postaci przelewów, czy jakiejś umowy o pożyczce. Pisałam do niego w tej sprawie już dwa razy, za każdym mi odpisywał, że póki co nie ma tych pieniędzy, żeby mi je oddać, ale żebym dała mu jeszcze czas.

Zobacz także: Przez mój wzrost nie mogę znaleźć chłopaka

Jak powinnam to dalej rozegrać? Czekać cierpliwie czy go jakoś przymusić? To z jednej strony nie jest jakaś wielka kwota, ale też 2 tysiące to nie 2 zł i chciałabym je odzyskać.

Karolina

Polecane wideo

Horoskop miłosny na jesień
Horoskop miłosny na jesień - zdjęcie 1
Komentarze (34)
Ocena: 4.76 / 5
gość (Ocena: 5) 04.10.2021 08:59
Mam podobną sytuacje. Jak możemy się skontaktować?
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 27.09.2021 23:02
mialam identyczna sytuacje tez bez dowodow ale wszystkim zajeli sie moi koledzy i otrzymalam przelew od razu :))
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 27.09.2021 21:10
Miałam podobną sytuację pożyczyłam narzeczonemu ok 2 tys pozniej się rozstaliśmy między czasie Poznal nową dziewczynę więc widziałam że kasa poszła się walić ... Ale miał klasę i po roku mi oddał .... Oczywiście były jeszcze inne długi np wzięłam tel na raty ale na szczęście też spłacił w całości....
odpowiedz
Ula (Ocena: 5) 27.09.2021 12:02
Nigdy już nie odzyskasz tej kasy. Miałam na studiach taką "koleżankę" która była mi winna dwa koła. I wiesz co? Jest mi winna dwa koła do dziś, a studia się dawno skończyły. Jedyne co możesz zrobić to powiedzieć wspólnym znajomym, że Cię naciągnął. Jedyne, co możesz jeszcze zrobić, to mówić o tym i w ten sposób, go ośmieszyć.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 25.09.2021 18:50
Jeżeli nie masz żadnego potwierdzenia,że mu pożyczyłas hajs to naprawdę nie wiem na czym to owe zmuszenie ma polegać. Lepiej spróbuj się normalnie dogadać. Rozłóż mu to jakoś na raty,żebyscie oboje byli zadowoleni.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie