Nie mam pojęcia, ile dać w kopercie. Teraz każdy chce zarobić na ślubie

Młodzi chcą za te pieniądze wyremontować mieszkanie.
Nie mam pojęcia, ile dać w kopercie. Teraz każdy chce zarobić na ślubie
Fot. Unsplash (Mbardo)
15.09.2021

Piszę z zapytaniem dość prozaicznym, ale dla mnie trudnym. ILE DAĆ W KOPERCIE NA WESELE? Niedługo idę na wesele do bliskiej rodziny, jeśli chodzi o więzy, bo od roku nasi rodzice są delikatnie mówiąc, skłóceni. Długo zastanawiałam się czy w ogóle iść, minął termin „odmawiania”, więc stwierdziłam, że raz na rok mogę pójść się pobawić, a nie będę robić chamstwa i odmawiać chwilę przed. I tu pojawia się pewien zgrzyt.

Nie ukrywam, państwo młodzi, pomimo że nie są z biednych rodzin, są nastawieni na zysk z wesela, bo kupili mieszkanie i będą je remontować. Ja natomiast mam 21 lat, studiuję zaocznie i pracuję za 1500 zł miesięcznie. Dostałam zaproszenie w którym uwzględniono imiennie mojego faceta. Nie powiem, to miłe i dlatego teraz boję się że dam za mało. Tym bardziej, że teraz każda para młoda chce zarobić na ślubie.

Polecamy także: Rodzina pana młodego nie przyjdzie na ślub. Powód? Suknia jego wybranki

Myślałam żeby dać 300 zł i kupić jakieś wino albo jakąś zabawną książkę o małżeństwie. Przecież nie będę prosiła K. aby się dorzucił do koperty albo rodziców o pomoc, skoro zabieram faceta. Moi rodzice dadzą pewnie z 1500 zł, brat z żoną 500 zł, drugi brat da pewnie tyle samo (ale on zarabia 3 razy więcej ode mnie!). Nie chcę zostać obgadana i żeby ktoś się na mnie krzywo patrzył, albo myślał że zabrałam sobie kasę z koperty skoro rodzeństwo dało więcej.

Sukienkę mam ze szmateksu, którą przerobiła mi znajoma krawcowa. Nie ukrywam, wygląda jak z salonu, buty mam używane, może jedynie pójdę do kosmetyczki na paznokcie. Czy zapożyczać się, aby dać te 500 zł do koperty? Mam jeszcze kredyt do spłacenia.

Dodam, że sama planuję wziąć ślub za rok, ale nie chcę robić wesela, tylko obiad dla najbliższych, więc tych państwa młodych u mnie nie będzie. To ile dać?

Kaja

Polecane wideo

Horoskop miłosny na WRZESIEŃ
Horoskop miłosny na WRZESIEŃ - zdjęcie 1
Komentarze (113)
Ocena: 4.91 / 5
gość (Ocena: 5) 01.02.2022 16:20
popieprzylo z tym płaceniem w kopercie. Spotkanie po to by się bawić. Jest organizator (p. młodzi) i widzowie. Prezent za 800 zł proszę bardzo, wcześniej niech młodzi powiedzą co chcą za rzecz.
odpowiedz
An (Ocena: 5) 06.10.2021 12:49
Domyślam się że nie dowiedziałaś się o ślubie miesiąc temu.... trzeba było odkładać po 100 zł miesięcznie i nie miałabyś problemu, myślę że te 400/500 wypadało by dać
odpowiedz
Dagmara (Ocena: 5) 30.09.2021 00:03
Z dalszą rodziną to i ja miałam problem. Jak hajtał się mój kuzyn z którym znam się od dzieciństwa to koperty mu nie dałam tylko roombę z mężem kupiliśmy.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 20.09.2021 13:56
Ja bym dała ,tyle ile mogę. A z drugiej strony nie rozumiem ,jak planując wspólne życie z facetem nie można go poprosić aby dorzucił się do koperty? Powinien sam to zaproponować. Nikt nie każe mu za siebie płacić czy za ciebie. Po prostu niech też partnersko dorzuci ile może.
odpowiedz
Anette (Ocena: 5) 19.09.2021 18:34
Wg mnie należy dać minimum tyle aby wróciło sie za tzw. talerzyk plus jakiś dodatek jako prezent wiec od osoby minimum 200 lub 300 zł ;) no i wiadomo jakieś wino/czekoladki i kartka pamiątkowa(oczywiście nieobowiązkowo ale jest to miły gest) :)
zobacz odpowiedzi (2)

Polecane dla Ciebie