Od 6 lat nie dostałam podwyżki…

Cierpliwość Laury powoli się kończy.
Od 6 lat nie dostałam podwyżki…
Fot. Unsplash (Paola Chaaya)
02.09.2021

W grudniu minie dokładnie 6 lat, kiedy pracuję w mojej obecnej firmie. Uwielbiam atmosferę, która tam panuje i tak właściwie tylko to dalej mnie trzyma w tej pracy. Kiedy przyszłam na rozmowę kwalifikacyjną, szef obiecywał rozwój i awanse. Niestety, od pierwszego dnia mojej pracy ani razu nie dostałam podwyżki. A przecież teraz więcej wiem, więcej umiem, mam lepsze doświadczenie.

Szef mnie ceni, bo wielokrotnie to podkreślał, że jest zadowolony z tego, jak pracuję. Każdą moją prośbę o podwyżkę jednak zbywał. Ostatnią jego wymówką jest pandemia i to, że musimy zacisnąć pasa.

Zobacz także: Mam 27 lat i właśnie jestem w trzeciej ciąży…

Ceny w sklepach rosną, czynsz i rachunki tak samo, a moja wypłata stoi w miejscu. Zarabiam 4 tysiące na rękę i może do tej pory jakoś to wystarczało, ale ile można pracować bez nadziei na lepsze pieniądze?

Mam wrażenie, że pandemia jest tylko pretekstem, żeby nie płacić mi więcej. To smutne, bo jestem dobrym, zaangażowanym pracownikiem.

Laura

Polecane wideo

150 cm w biodrach i 86 cm w każdym udzie. Modelka z obrzękiem tłuszczowym robi karierę dzięki swoim kształtom
150 cm w biodrach i 86 cm w każdym udzie. Modelka z obrzękiem tłuszczowym robi karierę dzięki swoim kształtom - zdjęcie 1
Komentarze (17)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 06.09.2021 07:36
Na szczęście u mnie w robocie jest inaczej, jak się starasz to zawsze parę groszy się dostaje wiecej. W lipcu dostałam podwyżkę i roombę sobie za to kupiłam. Dawno chciałam ją mieć. :)
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 02.09.2021 21:33
Mamy teraz rynek pracownika. Po co męczyć się 6 lat w jakiejś firmie? To nie te czasy, ze pracowało się gdzieś do emerytury. Zrozumiałam, ze praca autorki tego listu jest niedoceniana, wiec moim zdaniem powinna znaleźć lepiej płatna prace, bo na pewno taka znajdzie.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 02.09.2021 20:43
Szukaj czegoś na boku i chodzi na rozmowy. Są firmy, które sepią każdej złotówki extra na pracownika i takie należy omijać.
odpowiedz
Merrry (Ocena: 5) 02.09.2021 14:13
Jak to wlasciwie w Polsce jest? pytam dlatego ze od lat jestem za granica i tutaj co roklu jest obowiazkowa podwyzka infacyjna przewaznie ok 2% do zarobkow netto , to jak ktos ma np 1000 euro to w nastepnym roku ma 1020 euro na reke , w Polsce nie ma infacyjnych podwyzek czy jak??? powyzej infacji tez oczywiscie sa podwyzki , to juz zalezy od szefa i pracownika
zobacz odpowiedzi (6)
gość (Ocena: 5) 02.09.2021 09:43
Jeżeli jesteś przekonana, ze twoja praca jest warta więcej to poszukaj innej, za większe pieniądze. Jak już to zrobisz to albo zmień firmę, albo powiedz szefowi, ze odchodzisz, bo w innej firmie dostałaś więcej pieniędzy. Gwarantuje, ze dostaniesz podwyżkę.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie